Jump to content

Stari svetovi


Recommended Posts

Jos nesto. Odakle znas da Ksohikala ne postoji?

Proverio si na Googlu? icon_smile.gif

 

Ne znam zasto sam stekla misljenje da ti mrzis sve

ljude koji imaju misljenje koje se razlikuje od tvog?

Nemoj tako, svi imaju pravo da veruju u sta zele, i

da podrzavaju teorije koje im zvuce najlogicnije.

I da svi smo mi razliciti, i upravo zato je svaki

zivot neprocenjiv. pivopije.gif

Edited by kur-d-tizana

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ovo je odavno otpisano kao gomila "divljih" nagadjanja sa daleko manje preciznosti i poklapanja nego sto bi autor hteo da se misli, ma koliko daleko u proslosti da se racunaju polozaji zvezda, narocito kod Kampucijskih hramova.

Uzrok polozaja tri piramide je inace savrseno jasan kada se pogleda struktura zemljista na kom su izgradjene - rec je o svojevrsnom platou koji je takvog, blago zakrivljenog oblika. Zemljiste bilo gde pored ne bi moglo da podrzi tako velike gradjevine.

 

Dobro, onda cemo reci da je slucajnost poklapanje sa zvezdama Oriona.

Niko nije govorio da je to zaista tako, Kur-d-tizana i ja smo jednostavno diskutovali o temi koja nam je zanimljiva.icon_wink.gif

 

Uvek postoji mogucnost da nesto nije onako kako bismo mi voleli, ili kako zamisljamo, ali to ne sprecava bilo koga da o tome diskutuje.

Cenim misljenja ljudi koji smatraju da se iza piramida( bilo egipatskih, bilo srednjeamerickih) ne krije nikakva misterija i da su to obicne gradjevine sazidane od strane robova. icon_da.gif

Mislim da niko od nas nema pravo da kaze " e ovo je ovako bilo i nikako drugacije".Nauka zna da zezne i ne bi joj bilo prvi put.

Za koliko se licnosti iz egipatske istorije dugo smatralo da su izmisljene, sve dok nisu pronadjene njihove grobnice?

Koliko dugo se mit o Troji smatrao za najobicniju legendu pre Slimana?

 

Sto se tice znanja iz astrologije, ponovicu.Maje su predvidele pomracenje sunca u Meksiku 1000 godina unapred.Na to sam mislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja piramida? Piramida pod imenom "Ksohikala" ne postoji ni u Meksiku, niti bilo gde drugo, niti postoji bilo sta drugo pod tim imenom.

 

 

Brzom pretragom nisam uspeo da nadjem nista sto bi ovo potvrdilo, te cu odgovorno tvrditi da Platon nije pisao nista o meksickim piramidama dok mi se ne pokaze konkretan dokaz za suprotno. To ne bi trebalo da je previse tesko ako posedujes literaturu ciji sadrzaj navodis.

to je zato shto se u Platonovo vreme nije ni znalo za Mexiko...ali on svakako govori o Atlantidi i o ljudima koji su bili dvopolni...sir Francis Bacon govori o putovanju na Atlantidu koja je po njemu nalazi u blizini Juzne Amerike..mnogi ovo delo (Nova Atlantida) smatraju fantazijom ali ima i onih koji dokazuju suprotno , recimo Bacon je putovao negde na 2 godine , niko nije znao gde i onda je napisao ovu knjigu koja govori o novim nauchnim dostignucima.... icon_twisted.gif

Edited by Kveld

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, istoricari kazu da je Kolumbo otkrio Ameriku...

Mada ja smatram da postoji mogucnost da nije tako...

Mislim ako su Vikinzi mogli da stignu do Amerike, zasto

nisu mogli i Grci?

 

Kad smo vec kod Grka u knjizi postoji deo koji govori

o tome da je atinska azbuka koju su sastavili Grcki

gramaticari pod vodjstvom arhonta Euklida ustvari

sacinjena od reci jezika Maja, od kojih je sastavljena

i prica o unistenju Mua icon_smile.gif Ovde je Cercvord verovatno

malo preterao, ali zanimljivo je....

Hocete da vam ispisem znacenje Grckog pisma

na jeziku Kara-Maja?

 

Varg ka-D ce drugi deo?

Edited by kur-d-tizana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Помислим понекад, док читам ову тему, да си ти Варже истовремено и Куртизана (дупли налог), а да ти је Квелд девојка...

Мислим, која хармонија....

 

Иначе, хајде без тих чит-чет упадица и постова састављених од једне речи и смајлија...

Хвала...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam zbog cit-cet upadice i smajlija.

I moj nik nije kurtizana vec kur-d-tizana...

To je velika razlika... biggrin.gif

 

 

Evo i poente ovog posta:

 

 

Grcka slova ----- Kara- Maja i znacenje

Alpha= al-tezak; paa-unistiti; ha-voda

Beta= be-hodati; ta-gde, mesto, ravnica, tlo

Gamma= kam- primiti; ma- majka, zemlj

Delta= tel-dubina, dno; ta-II-

Epsilon= ep- zagusenje; zil- litica; onon- vrtlog

Zeta= ze- zapljusnuti; ta-II-

Eta= et- sa; ha- voda

Theta= thetheha- rasiriti; ha- voda

Iota= io- sve sto zivi i krece se; ta-II-

Kappa= ka- talog, zagusenje; paa-II-

Lambda= lam- potopiti; be- ici; ta-II-

Mu= mu-Mu

Nu= nu- tacka, vrh, siljak

XiXi= xi- dizati se, pojavljivati se iznad

Omikron= om- vrtlog; ik- vetar, le- mesto; on- okruglo

Pi= pi- ostavljati malo po malo

Rho= la- do; ho- doci

Sigma= zi- hladno; ik-II-; ma- zemlja majka

Tau= ta-II-; u- dno, dolina, ponor

Upsilon= u- II-; pa-cisterna; zi-II-; le-II-; on-II-

Phi= pe-doci; hi- blato, ilovaca

Chi= chi- usta, otvor

Psi= pe- doci, stici izvan; zi-II-

Omega= o-ovde, tamo; mec- okretati se; ka-talozi

 

 

Prevod: Silne vode obrusavaju se na polja i preplavljuju nizije.

Na mestima na kojim postoje prepreke stvaraju se zala,

dok vodeni vrtlozi zapljuskuju zemlju. Voda se prostire nad

svim sto zivi i sto se mice; temelji popustaju i zemlja Mu

ostaje potopljena. Iznad vode vide se jedino vrhovi… Vrtlozi

se polako povlace i nestaju, dok se vetar pojacava. Umesto

dolina sada se vide ledeni ponori. Na prometnim mestima

stvaraju naslage blata. Jedna usta se otvaraju i iz njih izbijaju

para i vulkanska lava.

 

 

Nazalost ovo ne moze da bude malo citkije...

Edited by kur-d-tizana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa posto sam jedino ja ovde dokona,

i nemam sta drugo da radim osim da

kuckam gluposti, evo jednog izvoda iz

knjige Aleksandra Milinkovica-

Vecnost i svetlo piramida- poslednje

tajne planete. Naravno njegovo misljenje

se u neku ruku razlikuje od Cercvordovog.

 

"...Opsti scenario govori o postojanju cetiri velike

rase koje su prethodile nasoj, Adamovoj i Evinoj lozi.

Naseljavali su cetiri kontinenta koja su se medjusobno

smenjivala, zavisno od krupnih geoloskih promena.

 

Prva rasa je naseljavala tzv. Svetu Zemlju ciji potomci

ce jedini ostati da zive do kraja ljudskog roda. O

njenom polozaju ostao je samo pesnicki opis:

"nad njom od zore do sumraka bdi severna zvezda".

Kontinent druge rase bila je legendarna Hiperboreja.

Prostirala se juzno i zapadno od Severnog pola. Citava

Severna Azija je ostatak ovog kontinenta. Treca rasa je

naseljavala Lemuriju. Ona je obuhvatala danasnje teritorije

od Madagaskara do Sri Lanke i Sumatre i delove Afrike. Kada je

cinio celinu prostirao se cak od Indijskog okeana do Australije.

Njegov najveci deo je danas pod vodom Pacifika, sa ponekim

ostrvom koje podseca na visove Lemurije. Atlantida je bila

sledeci kontinent. O njoj je sacuvano i najvise podataka,

ali treba reci da je prema drevnim arhivama ono sto je

zapisao Platon bio samo ostatak nekada dzinovskog

kontinenta, koji ce nestati u poslednjoj velikoj kataklizmi

pre 12000 godina.

Iako su nekadasnji kontinenti danas rasparcani na niz

velikih celina, teritorijalno, naslednici starih civilizacija su

Evropa i Mala Azija. Neko vreme delta Egipta i Severna

Afrika su pripadale Evropi.

Na osnovu ovako sazetog preseka jasno je otkuda toliko

slicnosti u mitovima i predanjima, gradjevinama

i drugim artefaktima kod svih naroda sveta..."

 

U nastavku teksta govori o tome kako je moguce

da se u nalazima pod Sfingom ili Velikom piramidom

mogu naci atlantidjanske ili bilo kakve druge stare arhive...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo shta sam ja nashla o tim starim civilizacijama....Atlantidjani su poshtovali jedno bozanstvo a Hiperborejci su bili mnogoboshci.Centar Hiperboreje je bio u Juznoj Evropi a za vreme velike kataklizme sakrili su se u Rodopskim planinama...shto se tiche one njihove materijalnosti sve te civilizacije Divova su imale fazon da se po potrebi pojavljuju u materijalnim telima ili da budu , hm, eterichni...u njihovo doba su se vec pojavili ljudi koji su , jel'te , bili u materijalnim telima..(ovo me tako podseca na onu Tolkinovu prichu o Ljudima i Vilenjacima).do sranja je doshlo kad su Atlantidjani hteli da dostignu Bozanstvo , bavili su se nekom vrstom magije o kojoj mi danas nemamo pojma ali koliko sam ja shvatila hteli su da stvore neki entitet koji ce ih odvesti u vishe sfere i izjednachiti sa bozanstvom, medjutim takav konstruisani entitet je promenio strukturu sveta i doshlo je do kataklizme...shta da se radi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

MU je bio rajsko tropsko ostrvo duzine 5000 i sirine 3000 milja.Na njemu je zivelo 64 miliona ljudi koji izginuse pre 50 000 godina u potopu, a

ostrva na pacifiku su preostali planinski vrhovi izgubljenog kontinenta.

Kraljevstvo Sunca je u svom zlatnom dobu zivelo u miru, ljubavi, harmoniji i prosperitetu izvan nama zamislivih granica.Sunce kraljevstva Sunca je kosmicki simbol za primarnu energiju koja dopire sa centralnog Sunca u centru univerzuma, odakle potice energija vremena i prostora visih dimenzija, izvora zivota, materije..dalje, u mikrokosmosu, sunce se reprezentuje u obliku nevidljjivog vecnog plamena koji gori u svakom coveku i povezuje ga sa Tvorcem.Lemurianci su verovali da je taj plamen lociran u Trecem Oku o kom sam pisao ranije.

Lemurijanci su uglavnom ziveli u kucama bez krovova, bili su oslobodjeni stresova i bolesti i ziveli su po hiljadu godina.Za toliko dugo vreme zivljenja, razvili su neverovatne sposobnosti telepatije, astralne projekcije, teleportacije..obicna vozila su im bila nepotrebna.

Vecina ljudi koji pisu o Lemujriancima se slazu da su oni bili uglavnom vegetarijanci, da su ziveli u harmoniji sa prirodom i da nisu toliko obracali paznju na naucnu tehnologiju i njeno razvijanje.Iskljucivo su bili skoncentrisani na meditaciju i razvijanje visih cula.

Ima prica o nekom ritualu koji bi morali da izvedu muskarac i zena pre braka.

Staresine bi uzele sav njihov posed, tako da bi ovi ostali bez icega-odece, hrane, kuce, orudja..zatim bi njih dvoje poslali u sumu na jedan mesec.Dakle, gole, bez icega.Za to vreme, samo uz pomoc golih ruku, morali bi da izgrade zaklon, naprave sebi odecu, sakupe hranu, nacine orudje itd, a ono sto je najvaznije, za tih mesec dana, nisu smeli jedan drugom da izgovore bilo kakav prigovor.Nisu smeli da se svadjaju uopste.Bilo kakva negativna reakcija bi znacila neuspeh na testu i njih dvoje se ne bi smeli vencati!

Kada je Lemurija unistena, njen preziveli stanovnici su postali Tibetanci, Eskimi, Maje i Severna indijanska plemena.Kroz usmena predanja ovih starih naroda ocuvalo se predanje o ovom kontinentu.

 

Lemurianci su vise bili nesto kao umna projekcija, a ne fizicki cvrsta bica.Oni su bili na visem nivou postojanja, blize Tvorcu.Njihove duse su sisle na zemlju da bi osetile fizicku vibraciju.Kada su sisli, prvi Lemurijanci nisu bili ni muskog ni zenskog pola, disali su preko koze a ne preko pluca i bili su visoki, krupnih ociju.

Pocelo je sa projekcijom od 144 grupa dusa- predstavljajuci projekciju od ukupno 33 miliona dusa.Neke od dusa su dosle sa Crvene planete a neke sa zvezda, npr. Siriusa.

Neke grupe su odabrale vodu, neke biljni svet, neke minerale a neke zivotinjski svet.

Najveci eksperimenti su vrseni sa zivotinjskim carstvom posto je ono pruzalo najvecu mobilnost..zemlja je u to vreme imala zanimljive stanovnike poput divova i vilenjaka.

Duse sa Lemurije su najzad verovatno presle na Atlantidu kasnije..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Varg

Svaka cast!

Bas fino potkrepljeno cinjenicama. Samo bih voleo da vise znam o izvorima tvog poslednjeg posta.

 

Ovako..

 

Ja nesto kontam da su sve te fore sa odlazenjem na drugi svet (koje imamo kod skoro svih starih civilizacija sve do hriscanstva, sto ce reci i danas) i nisu a bas cista fantazija. Sta ako su nekada (bas poodavno) STVARNO duse putovale "negde gore"?

Nije nemoguce. Pa, pre samo 600 godina su ljudi vesali i palili malo naprednije drugare koji su smatrali da covek moze da leti. icon_wink.gif

 

E ,da!

To, da su Lemurijanci ziveli preko hiljadu godina uopste nije nemoguce. Pa i u Bibliji ima reci o tome da su prvi ljudi ziveli "preko hiljadu godina"!

 

Sto se Lemurije tice, pronadjeni su potopljeni ostaci veoma blizu obale Japana!

Imam dokumentarac o tome, pa cu ga rado podeliti sa nekim ko ima slicne stvari i rad je da radi razmene.

 

Jebi ga, kucam sa posla i niti imam vremena, niti volje da dalje raspredam. Nego, ako vas jos malo nesto interesuje postovacu i ostalo.

Edited by _Grotesque_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malko od kuce da kuckam! icon_wink.gif

 

Pa, sto se tice cele price moje misljenje (krajnje subjektivno i ne bas potkrepljeno nekim konkretnijim argumentima, vec samo to - misljenje! icon_mrgreen.gif ) bi nekako ovako izgledalo :

 

Nekad davno (pre ko zna koliko stotina hiljada godina, jer svi znamo koliko je trenutno aktuelna istorija "tacna") je dosla vesela ekipa iz daleeekog sazvezdja. Verovatno ono, homeworld im je bio too crowded . E sad, sisli na Zemlju i videli da je do jaja. Cak su i atmosferu (za zurke) imali! icon_cool.gif

Ovde negde se pricica racva a vi izaberite sta vam se vise dopada ( ja jos nisam sasvim siguran kojim puticem treba da krene..)

 

1. varijanta :

Naselili sve! Razvrstali se kao biljke, zivina i ljudi, je l`?

Sve ostalo je istorija!

 

2. varijanta :

I onda izvalili da nisu sami!

Kako su dinosaurusi ugrozavali njihovu bezbednost (a ta bica su bila malo vise duhu okrenuta i svaki fizicki obracun im je bio sasvim (na)stran) Bica su jednostavno izazvala krajnje stravicne serije svakojakih kataklizmi!

I (da prostite) JEBALI KEVE svima!

I njima ostala Zemlja...

 

Proslo puno hiljada godina i evolucija i picke materine.

Onda su poceli da se dele medju sobom! Eto, sujeta, zloba i trulez zavladase svetom...

I Bica resise da napuste Zemlju Prokletu!

I vinuse se u Nebo.

Kasnije su tu privilegiju imali samo "izabrani", tj. oni koji su (po nekim pokazateljima, TIPONIMA icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ) bili bezgresni..

 

 

Uf!

pivopije.gif je odradilo svoj deo posla ovde. icon_wink.gif

Nego, nadam se da iz ove moje pricice hvatate neke najosnovnije koncepte.

Idem sada da kuntam, PREPIO SAM!

icon_surprised.gifpukeface.gificon_spava.gificon_spava.gificon_spava.gificon_spava.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Denekina imas o tome sve.

Nekako najlogicnije objasnjeno.

Cak, kako prolazi vreme i razmisljam o nastanku sveta, religiji, pa naravno i o Atlantidi sve vise mi se cini (nisam rekao "siguran sam" icon_wink.gif ) da su vanzemaljci sleteli ovde i sve ostalo.. pa, manje vise znamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, ovo me podseca ma onu epizodu

South Parka, kada nadju satelit u Kartmanovoj

zadnjici i odlaze u svemir gde im vanzemljaci

objasnjavaju da je Zemlja u stvari reality show,

i da su oni pre mnogo mnogo godina resili da

stave sve vrste na jednu planetu da bi videli

kako ce se ponasati... icon_smile.gif

 

Iz nekog razloga ne volim te Denikenovske teorije,

mozda su oni imali neke veze sa Zemljom, ali nekako

ne bih zelela da sam u stvari vanzemaljac koji je utripovao

da je covek... Tesko mi je da se odviknem od ubedjenja

da sam u stvari shisharka. laugh.gif

Edited by kur-d-tizana

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, ovo me podseca ma onu epizodu

South Parka, kada nadju satelit u Kartmanovoj

zadnjici i odlaze u svemir gde im vanzemljaci

objasnjavaju da je Zemlja u stvari reality show,

i da su oni pre mnogo mnogo godina resili da

stave sve vrste na jednu planetu da bi videli

kako ce se ponasati... icon_smile.gif

 

Iz nekog razloga ne volim te Denikenovske teorije,

mozda su oni imali neke veze sa Zemljom, ali nekako

ne bih zelela da sam u stvari vanzemaljac koji je utripovao

da je covek... Tesko mi je da se odviknem od ubedjenja

da sam u stvari shisharka. laugh.gif

Ma, Denekin uopste ne daje neke teorije tipa zdravo za gotovo. Covek samo iznosi svoje misljenje i krepi ga cinjenicama.

 

A nigde se (i uopste) ne govori da smo MI vanzemaljci. Vec da su vanzemaljci periodicno dolazili na Zemlju i samo pomagali razvoj covecanstva kao takvog. I usput oplodili par zena.. Mozda pao i neki blajv? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...