Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Na Iconoclastu je cak i imao par nekih synth deonica, gde je mogao da se drlja, ali se jedva raspoznaje razlika izmedju gitare i syntha ... Kol'ko me to nervira, mrzim to u pm. A ovde, klavir se maltene cuje slabije od akusticne gitare, jedva izlazi, stringova ko da nema, a o synthovima da ni ne pricamo. A Pinella ima brdo analog synth opreme, cudi me da se to ne koristi. Mada vidim vec sta je ovde problem. Romeo ... Verujem da se lik ponasa kao da je SyX njegov bend i da on ima pravo sve da uradi, i da ostali samo odsviraju. Mislim da su svi ostali tu samo manje vise da odsviraju sta on zamisli i to je to ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg ja mnogo volim i Paradise Lost i Iconoclast, treba se samo pomiriti sa cinjenicom da to vise nije onaj bend koji je napisao Divine wings of tragedy i Twilight in Olympus, niti ce verovatno ikad biti. Ove dve pesme na prvi slus standardne ali cekam album pa da lepo sednem i detaljno cujem.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, meni je Iconoclast odlican album, ako ga posmatram takav kakav jeste, vrteo sam ga konstantno nekih 6-7 meseci od izlaska. Veoma sam bio inspirisan produkcijom, pisanjem itd. Meni je to odlican album, ima 3-4 bas dobre pesme koje se stalno vrte, od albuma je to sasvim solidno da se izvuce. Samo nemoj da pricaju o nekom povratku korenima dza bu, a onda Rusell zvuci kako zvuci, ni levo ni desno, sve je nekako vise in your face, instrumenti izgubili poentu ... Jbg, otisli su previse u new age shit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

stvarno mi je Russ slaba tacka ovde.

 

Romeo stvarno prepun jebenih riffova i mislim da skoro pa nikad bolje nije solirao.

 

Ali Russ je toliko ravan, toliko je predvidljiv, nema nijedan WOW momenat.

 

navikao sam da se jezim kad kad slusam.

 

imas one momente, recimo u Pharoah "I feel the blood flow through my veins...."

 

ili u Egypt kad krene ono "Rise my minions...."

 

mali milion takvih momenata imedju Damnation i Odyssey gde ti se bukvalno govno smrzne kad ga slusas.

 

to se vec skoro 10 godina ne desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos poslusao novi album, ali se slazem za Russela makar sto se Iconoclasta tice jer ne mogu o novom albumu da pricam jos, nije bilo nekih stand out momenata. Mada iskreno na Paradise Lost-u je jos bilo nevidjenih vokala jer iskreno smatram da im je Paradise lost odlican album bio, verovatno i poslednji ikada.

 

Ali sto se starih albuma tice i dalje se svaki put najezim kada cujem sa Devine-na onaj deo "Looking out on a blue sky..." pa sve do kraja sa "And all I know, is my paradise has begun" Da se smrznes!

 

 

Ko bi rekao da ce doci dan kada ce se o Russelu pricati kao o najslabijoj karici benda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista Lazo, ti sacekaj nas album da izbacimo pa da te Sale jezi kao Rusell u starim danima :D

 

Elem, mrzi me nesto da polemisem preterano, jos uvek slusam album, ovo su prvi utisci:

 

Kiss of Fire, prebrutalan refren, cela pesma ubija. Definitivno najbolja pesma na albumu, i ne znam sto je nisu bacili za spot ili tako nesto ...

U sustini, imam vise zamerki nego pohvala za album ... Najvise na same aranzmane, klavijatura ima tek sporadicno, gitara vozi bukvalno sve vreme, ne staje (sto je trend koji se nastavio na prethodna dva albuma), sve je preproducirano i previse in your face, dinamike maltene da nema (osim u toj gitari, ali to je sama Romeova svirka). I pesme zvuce kao da je Paradise Lost imao sex sa Divine Wings, s tim sto je dete povuklo vise na Paradise, a o prici je poducen sa Divine.

 

Sa druge strane, Rusell je propevao (u odnosu na prethodna dva albuma), manje rezi i to mi se dopada, solaze kidaju (standard), i ima unisona dosta. Ne znam sta bih jos mogao da izdvojim kao plus, manje vise mi je standard kao prethodni album. Nista novo nije receno, Romeo mashina za rifove i pisanja, on je SyX a ostali su tu tezga bend ocigledno. Utuljio klavijature kao nenormalan ... Nisu trebali da pominju da se vracaju korenima, a u stvari se samo vratili jedan korak unazad, i ubacili samo pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem mu mater 3x poslusao i nista ne ide u usi, bas mi nekako ravno, Without You sam jedinu zapamtio... probacu jos koji put ali nisam neki optimista.

 

Isti slučaj, imam utisak da bi mogli lagano da izbace po jedan ovakav album svake godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem mu mater 3x poslusao i nista ne ide u usi, bas mi nekako ravno, Without You sam jedinu zapamtio... probacu jos koji put ali nisam neki optimista.

 

sranje album through and through. ta Without You se pamti realno jer je Nickleback metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...