Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

mislim da u modernoj istoriji metala ces tesko naci kvalitetan niz cetiri albuma kao sto je bio TDWOT, TIO, V, TO. Meni nijedan drugi bend od 1995 pa nadalje ne pada na pamet. Vama sigurno pada jer su vam kriterijumi uglavnom nizi ovde na yumetalu :haha:

 

 

City, SYL, Alien, TNB?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova diskusija se kreće u pogrešnom smeru. :haha:

 

Nego, volim da mislim kako sam ja najveći fan prvog Sym X albuma. I uvek mi smešno kako pri nabrajanju omiljenih Sym X albuma, skoro niko ne pomene taj prvi album koji je uzgred budi rečeno SA - VR - ŠEN. Ok, možda nije toliko žestok kao ovih nekoliko zadnjih ali je nenormalno dobar i melodičan. Pravo malo slatko prog metal nevinašce od albuma.

 

I kad ste već krenuli sa tim nejednačinama, da dam i ja svoju: Rod Tyler > Russell Allen

 

Obojica su sjajni naravno ali Rod ima taj neki neponovljivi detinjasti šmek u glasu i zato ga više gotivim. Pa kad zapeva "Absinth and rue, twisted wings of paranoia..."

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od retkih da, jedini pored njegove keve to već ne.

 

Meni se zapravo najviše sviđa kod njega to što zvuči tako nekako amaterski neodoljivo i simpatično, ne trudi se da zvuči kao najbolji prog pevač na svetu, čak se ni ne trudi da zvuči kao profesionalni muzičar (a pri tom ima dobar raspon glasa). I sviđa mi se to što često peva u višem registru od Russella.

 

Slušaj npr. ovo. Uvek se raspilavim kad čujem ovu pesmu, ovu melodiju, ovaj glas:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gvIuRCF63lA

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako, prvo sto mi padne na pamet: agalloch, meshuggah, sigh (ko moze da svari), skepticism, neuraxis su u novijoj istoriji imali 4x zaredom uber albume. post metale tipa CoL ne racunam.

dosta lako sam se setio ovih primera tako da sigurno ima jos evo vec mi jos neka imena padaju na pamet edit: solstafir, rotting christ (triarchy --- khronos) itd itd 

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

@azal

 

 nadam se bar da prvi i poslednji agalloch racunas cisto po nekoj svojoj preferenciji, a ne na osnovu "procene kvaliteta" (sam si upotrebio taj izraz, pa da ne ulazimo u raspravu subjektivno/objektivno u muzici) 

 

 

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova diskusija se kreće u pogrešnom smeru. :haha:

 

Nego, volim da mislim kako sam ja najveći fan prvog Sym X albuma. I uvek mi smešno kako pri nabrajanju omiljenih Sym X albuma, skoro niko ne pomene taj prvi album koji je uzgred budi rečeno SA - VR - ŠEN. Ok, možda nije toliko žestok kao ovih nekoliko zadnjih ali je nenormalno dobar i melodičan. Pravo malo slatko prog metal nevinašce od albuma.

 

I kad ste već krenuli sa tim nejednačinama, da dam i ja svoju: Rod Tyler > Russell Allen

 

Obojica su sjajni naravno ali Rod ima taj neki neponovljivi detinjasti šmek u glasu i zato ga više gotivim. Pa kad zapeva "Absinth and rue, twisted wings of paranoia..."

 

Ja sam SX fan, ali prvi album je fail, cak i bend je priznao da je prvi album vise Demo nego album u svakom pogledu. Produkcija, sama tematika muzika, zbrali su se s brda s dola, i nasnimili na brzinu "album" koji je "uspeo" jedino u Japanu.

 

Russell Allen je institucija vokala, i pre njega kao i da ne priznajem SX :haha: Jednostavno nije to to, i nikada nece ni biti. Peticu bih ja nazvao savrsenstvom. Mozda Divine ima taj vajb i ide u tom smeru, ali opet nije to to. Paradise Lost i Iconoclast su solidni albumi, produkcija kida na njima, ali su susta suprotnost od onih starijih albuma. Iako mi se kod vecine bendova ne svidja takav okret, odlazak u neke novije vode, kod SyX mi ni malo ne smeta. Cak volim da obrcem samo ta zadnja dva albuma... Mada opet, ukusi su cudo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije prvi album fejl nego je stono bi rekli mixed, znaci ipak sa odredjenim kvalitetom, par uzasnih mana, ali velikim ambicijama i potencijalom koji se kasnije i iskazao; ne mozes reci za takav album da je fejl kad se sve sabere i oduzme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@azal

 

 nadam se bar da prvi i poslednji agalloch racunas cisto po nekoj svojoj preferenciji, a ne na osnovu "procene kvaliteta" (sam si upotrebio taj izraz, pa da ne ulazimo u raspravu subjektivno/objektivno u muzici) 

 

samo pale folklore i the mantle. poslednji je nepotrebno hajpovan od strane profound lore hipster press masine

 

prvi symphony x je kao prvi nevermore. malo losiji, ali slican princip. potencijal za nesto genijalno je vise nego ocigledan bio, ali nista vise od toga. opeth orchid takodje spada u tu kategoriju

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...