Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

@ rob: Kapiram da su te dosta kvalitetnije, ali sam se pitao da li moze da se prodje za neku OK sumu novca. Ipak je taj Duncan 200$ u Americi, kod nas bi verovatno bio skoro 300E, pa se cak i za to postavlja pitanje isplativosti ( kad ne izadajes albume ili drzis vece svirke ), a da ne pricam o vecim ciframa :)

 

Nego tvoj zakljucak je da ne moze da se primakne lampaskom zvuku sa time?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi izashla 300evra sigurno, oko 210-220e... a ne mogu puno da ti kenjam jer sam ja samo slushao neke semplove te pedale, i to jeste lampashki zvuk ali se meni vishe svidja npr damage control demonizer ili hughes and kettner tubeman(ovo je bash skupo)... Ali, poshto je ovo Srbija, mi u radnji ne mozemo da probamo sve pa da vidimo shta nam se vishe svidi, nego mosh da poruchish neshto na slepo ili na verovanje drugim ljudima shta ti prichaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da vas pitam nesto u cemu je razlika sa 6 zica i 7 zica??????? kakav je zvuk i to......

ili je samo 1 zica i dobijes nesto drugaciji zvuk????????

Pa ako slušaš HM teško da mogu da verujem da nisi nikad čuo kako zvuči Low B ili bilo koji drugi spušteni štim. Naštimuj običnu gitaru za koji ton niže pa ćeš čuti, uostalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban mi je mali savet.Kao i svi mi za guitar efekte sam koristio razne procesore.Imao sam od zoom-a do line 6 PODxt live.Generalno sa ovim poslednjim sam jedino bio zadovoljan(do nekle).A onda sam svu opremu zamenio za Marshall-ovu glavu 410h

9 lampi 100w.Hteo sam da dobijem cist marshall zvuk,da ga ne kvarim sa procesorima i jeftinim pedalama.Medjutim,kada ga koristim na od1 i od2 kanalu pojavljuje se mikrofonija u fazi mirovanja.Da li je to normalna pojava?

Hteo sam da pitam kako da smirim ovu zver?(ako i preporucujete noise gate navedite i koji)

Hteo bi da napomenem da imam dosta lose kablove,mada ne verujem da je to problem.

Hvala unapred!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi bolje kablove. Imas one 'noiseless' sto imaju podesenu kapacitivnost za smanjenje suma.

Sto ne smanjis malo gain na pojacalalu? :)

Salu na stranu, idi iz gitare kroz procesor u pojacalo, a u procesoru ukljuci samo 'noise gate'.

Koje magnete imas na gitari? Jel si probao neku EMG varijantu?

 

 

 

p.s. Gitara sa sedam zica se koristi jer se lakse svira od ove sa sest :)

Edited by cronnin

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...