Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ja sam svoju elektroniku radio kod momaka iz Marvinga, za Zana nisam siguran, on pravi gitare ne znam koliko je dobar sa elektronskim zajebancijama, znam da mi onaj lik iz Music Trade-a stalno prica o nekom Kikiju kod zoo vrta, ali jos nisam proverio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoju elektroniku radio kod momaka iz Marvinga, za Zana nisam siguran, on pravi gitare ne znam koliko je dobar sa elektronskim zajebancijama, znam da mi onaj lik iz Music Trade-a stalno prica o nekom Kikiju kod zoo vrta, ali jos nisam proverio.

kiki je dobar, a josh ni za kintu ne dere ( barem mene nije )

treba mu se obratiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVako imam ltd explorer i imam problem kad sviram u stojecem stavu vrat tezi na dole posto je telo mahagony i mnogo je laka....E sad nekako sam staticki razmisljao da dizanjem kukice za kaish moze da se reshi teziste ...Da li ce to reshiti stvar i da li vaditi postojecu kukicu(ostane rupa ili sta?)Ili samo staviti drugu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha i ja sam pre par godina na svom JS-u sjebao podnozje zato sto sam zatezao previse icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...sada mi je lakse jer znam da nisam jedini debil kome je to poslo za rukom icon_smile.gificon_smile.gifpivopije.gif ...no, opusteno ti ces barem lakse naci podnozje icon_da.gif ...ja sam morao da narucujem iz Amerike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVako imam ltd explorer i imam problem kad sviram u stojecem stavu vrat tezi na dole posto je telo mahagony i mnogo je laka....E sad nekako sam staticki razmisljao da dizanjem kukice za kaish moze da se reshi teziste ...Da li ce to reshiti stvar i da li vaditi postojecu kukicu(ostane rupa ili sta?)Ili samo staviti drugu?

I moj kolega sa faxa ima isti problem na svom Hamer Explorer-u, da sam ja u pitanju nosio bih je kod Zana, on je odlican za te prepravke i popravke, meni se sam ceo shraf za kais skidao zajedno sa kaisem, pa sam stalno svirao sa strahom da cu morati gitaru da skupljam po podu. On mi je to sredio i sada je ko bog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako, kupio bih(mozda) neki jeftiniji Ibanez, recimo 170-tku ili 270-tku.Elem, znam da su im magneti OK za kucno sviranje ali za stejdz nikako, hteo bih da ubacim dankan invader ali sam cuo da se on ne splituje tako da bi mi onaj singlic u sredini bio neupotrebljiv kao i onih nekoliko polozaja.Zanima me koji su magneti najbolji pa da ih ubacim ali da mogu da se splituju(da bi i onaj singl imao neku svrhu).Trebaju mi neki magneti za tvrdu metalcinu, recimo za neki trash, black i neki Pantera sound.Imam OK gitaru(Hamer Explorer) ali mi nekako nedostaje neki strat shape, a Ibanezi po meni imaju najlepse stratove.Nemam kesa za neki prestiz tako da se moram zadovoljiti i sa nekom nizom klasom.Pomagajte drugovi!Hvala unapred! icon_biggrin.gif

 

Ljudi pomagajte!!

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Marica nema zvao sam ,a inace imam floyd,problem je sto mi se izjela rupa u koju ulazi sraf...( ako kapirate,posto mislim da ovo samo meni moze da se desi!!) wallbash.gif

ne boj se i ja sam to sjebao no.gificon_wink.gif bilo je tad kod marica za 8 juda.

 

pogledaj u onoj radnji na zelenjaku, tamo ima tih zezancija, i pazi na shirinu, nije svaki locking nut isti

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne boj se i ja sam to sjebao  bilo je tad kod marica za 8 juda.

 

pogledaj u onoj radnji na zelenjaku, tamo ima tih zezancija, i pazi na shirinu, nije svaki locking nut isti

Srecom ja znam da nije svaki isti posto ovi po radnjama ocigledno ne znaju no.gif Zato sam nosio juce ceo deo sa sobom...U mitrosu ladno traze 3500 za jebeni top lock i to od cuvenih marki stagg i squier... icon_mrtav.gif

U music trade-u stizu za nedelju dana Ibanezovi,a u mix-u nema tako da ako mi onaj od ibaneza ne odgovara jebo sam jeza u ledja vise puta... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mitrosu ladno traze 3500 za jebeni top lock i to od cuvenih marki stagg i squier

Jesu li oni normalni?? icon_confused.gif

 

E evo ti neki broj od nekog lika koji kaze da ima delove za gitare.Nazovi pa pitaj. Javi ako uspes! Pozdrav! pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

 

DELOVI za električne, solo i bas gitare, polovni, vratovi, čivije, magneti i dr. 011/243-1141

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte!!

imam ibanez grg170 i ok su mu humovi za metal (ok su za fabricke magnete) mada bi verovatno bili ocajni na svirci...

inace ako ubacis hum u H/S/H konfiguraciju (bridge) a da nema split ne bi mogao da koristis samo jednu poziciju (doduse nisam siguran valjda ima neka fora)....

 

sto se tice split magneta dobar ti je Dimarzio DP101 Dual sound to ti je u principu Super distortion sa splitom......

 

ako se ipak predomislis za split mogao bi da pogledas D sonic jer je on bas pravljen za metal i za dropped stimove....

U principu svi ti magneti (High output naravno) ce ti zavrsiti posao, mnogo bitnije od toga ti je kvalitet drveta na gitari i ostala oprema koju koristis (pojacalo efekti itd.)........

 

 

 

pivopije.gif

Edited by Trooper_srbija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecom ja znam da nije svaki isti posto ovi po radnjama ocigledno ne znaju no.gif Zato sam nosio juce ceo deo sa sobom...U mitrosu ladno traze 3500 za jebeni top lock i to od cuvenih marki stagg i squier... icon_mrtav.gif

U music trade-u stizu za nedelju dana Ibanezovi,a u mix-u nema tako da ako mi onaj od ibaneza ne odgovara jebo sam jeza u ledja vise puta... wallbash.gif

onda najbolje u music trade-u. samo pazi, njima uvek 'stize za nedelju dana', pa se rastegne na 3 meseca

 

u krajnjem sluchaju pogledaj kod ovih shto prave gitare, oni moraju imati takve stvari. mene zhan uvek vadi iz govana kad neshto zaserem icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ibanez grg170 i ok su mu humovi za metal (ok su za fabricke magnete) mada bi verovatno bili ocajni na svirci...

inace ako ubacis hum u H/S/H konfiguraciju (bridge) a da nema split ne bi mogao da koristis samo jednu poziciju (doduse nisam siguran valjda ima neka fora)....

 

sto se tice split magneta dobar ti je Dimarzio DP101 Dual sound to ti je u principu Super distortion sa splitom......

 

ako se ipak predomislis za split mogao bi da pogledas D sonic jer je on bas pravljen za metal i za dropped stimove....

U principu svi ti magneti (High output naravno) ce ti zavrsiti posao, mnogo bitnije od toga ti je kvalitet drveta na gitari i ostala oprema koju koristis (pojacalo efekti itd.)........

 

 

 

Hvala na pomoci!!! Pozdrav!! pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifmusik19.gifmusik19.gif

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecom ja znam da nije svaki isti posto ovi po radnjama ocigledno ne znaju  Zato sam nosio juce ceo deo sa sobom...U mitrosu ladno traze 3500 za jebeni top lock i to od cuvenih marki stagg i squier... 

U music trade-u stizu za nedelju dana Ibanezovi,a u mix-u nema tako da ako mi onaj od ibaneza ne odgovara jebo sam jeza u ledja vise puta...

Nisu normalni no.gif , Sto se music trade-a tice uzmi njihov broj telefona i zovi s' vremena na vreme jer se nikako ne isplati ici tamo za "nedelju" dana kada su ti rekli da treba da stigne.

Izmedju ostalog ja sam uspeo da unistim glavu srafa na lock-u, al sva sreca uz moju gitaru se dobivaju rezervni ( kao i za tremolo ), pa sam to sredio za minut. Kad smo vec kod flojda zna li neko gde ima da se kupi palija (rucica) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Hamer Explorera i nemam taj problem. Bas suprotno, kako god ga namestim on tako stoji, bez ruku icon_smile.gif Obozavam taj balans na Explorer gitarama, savrsen je!E i covek je rekao da ima LTD Explorer sto nije Hamer icon_wink.gif

PA ja znam makar josh dvojicu koji imaju epiphone explorer i isti problem icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA ja znam makar josh dvojicu koji imaju epiphone explorer i isti problem

Mozda je fora u drvetu, hamer je od javora, a javor bi trebalo da je malo teze drvo, pa mozda zato, cak ima preteterano velik headstock da bi balansirao. Nagadjam da bi mozda moglo biti tako, jer druge explorere nisam probao icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...