Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Sustainer je magnet koji stavljaju. Najobichniji aktivni magnet. Znam choveka koji ima fernandesa sa time, ali je on dovlachio iz amerike. Video sam jednog fernandesa u mitrosu, ali ne znam ni koji je ni da li ima sustainer u sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svima!!!

Korg AX3000G ili Boss ME 50...

Voleo bih da iskusniji (sto se konkretno ovih spravica tice) kazu rec dve..

Hvala

 

Ja sam probao Boss ME30 i ME50, ima kao fora simulacije distorzija, tipa "poredjas" DS1 + neki kao boss Delay ili flanger ili slicno, ali nije bas nesto preterano verno odradjeno. Za te pare ja mislim da moze nesto bolje da se uzme.

Doticni Korg nisam probao, ali sam svirao na 1500G i nije toliko los, malo su plasticni tonovi, ali ima dosta efekata, i raznih dzdzabadza i zajebancija.

Moja preporuka je KORG.

 

 

A sad, ja: :D

Treba mi neka prodavnica gde mogu da pazarim magnete.

U MIXu nema nista do Oktobra, u Control Soundu nema 2/3 magneta koji su istaknuti na sajtu, Mega music ne drzi, ni SKY, maric ima samo EMG.

U Mitrosu imaju nesto,. ali pola im fali, kazu da ce da stignu uskoro, a to uskoro traje vec 3 meseca...

Da li neko zna gde jos mogu da se kupe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao Boss ME30 i ME50, ima kao fora simulacije distorzija, tipa "poredjas" DS1 + neki kao boss Delay ili flanger ili slicno, ali nije bas nesto preterano verno odradjeno. Za te pare ja mislim da moze nesto bolje da se uzme.

Doticni Korg nisam probao, ali sam svirao na 1500G i nije toliko los, malo su plasticni tonovi, ali ima dosta efekata, i raznih dzdzabadza i zajebancija.

Moja preporuka je KORG.

 

 

A sad, ja: :D

Treba mi neka prodavnica gde mogu da pazarim magnete.

U MIXu nema nista do Oktobra, u Control Soundu nema 2/3 magneta koji su istaknuti na sajtu, Mega music ne drzi, ni SKY, maric ima samo EMG.

U Mitrosu imaju nesto,. ali pola im fali, kazu da ce da stignu uskoro, a to uskoro traje vec 3 meseca...

Da li neko zna gde jos mogu da se kupe?

 

 

 

Probaj u onom mjuzik trejdu na zelenjaku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magneti su sirok pojam.... Kad bi rekao koje, mozda bi ti i rekli gde ima... A kazes u maricu ima SAMO EMG...? Pa sta ce ti vise? :D

Pa Dunkan i Dimarzzio.. bilo koji, samo da ih IMAJU. :D

Svi se hvale i stavljaju na sajtove 15000 tipova magneta, a kada ih nazoves nemaju 80% toga.

Pa nemam pojma... EMG su mi nekako najskuplja varijanta...

 

Probaj u onom mjuzik trejdu na zelenjaku

To je Control Sound. ;)

Nemaju trenutno dosta magneta, a i skuplji su, na primer Jef Beck je za 700din skuplji nego u Mitrosu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato lepo otvoris kreditnu karticu i narucis sta te zanima od preko......ne mogu da kupim mrtvi prokleti PAF Pro ,Mo JOE i PAf JOE vec jebene 2 godine.onaj mix mjuzik jedini drzi D MArzio i kadgod sam hteo da ih kupim, njima su stizali sledece nedelje,sledeceg meseca,sledece godine,nikad?oni misle da su ljudi jebene veverice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato lepo otvoris kreditnu karticu i narucis sta te zanima od preko......ne mogu da kupim mrtvi prokleti PAF Pro ,Mo JOE i PAf JOE vec jebene 2 godine.onaj mix mjuzik jedini drzi D MArzio i kadgod sam hteo da ih kupim, njima su stizali sledece nedelje,sledeceg meseca,sledece godine,nikad?oni misle da su ljudi jebene veverice.

 

To je standardno i za Mitros i za MIX.

"stizu za 2-3 dana" Ja zovem za nedelju dana, oni opet kazu "stizu za 2-3 dana"

I eto, vec skoro 4-5 meseci tako u krug...

 

Mislis da bi mi se isplatilo da pazarim preko neta?

Kada uzmes u obzir troskove puta i ostale gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve zavisi sta se porucuje, ja sam gitaru tako poslao u cesku za 4000 dinara, to je isplaivo jer je gitara u na primer Nemackoj jeftinija i za 200EUR, pa kada das za put 50EUR isplati se.

Ali ne znam koliko bi mi za magnet bilo isplativo..

 

Na primer kombinacija Dunkan Invader u Bridgu i fulShred u Necku je kod njih 171 dolar, to mu dodje oko 120EUR.

Znaci ukoliko je oko 20-30 EUR isporuka isplatilo bi mi se itekako.

Jel znate mozda neke pouzdane sajtove ili slicno? Kako ide ta procedura narucivanja?

 

Ja sam nasao:

www.warmoth.com

Edited by K1rK_84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja sam uglavnom narucivao iz engleske, i austrije. Sad, najbolje ti je da narucis iz austrije, jer je manja postarina. Iz engleske sam isao preko sajta amazon.co.uk, i tu sam uglavnom kupovao diskove. A za opremu idi na engleski, ili italijanksi ebay, samo pazi da kupujes nove stvari od firmi, itd, a ne polovno od nekih likova. Nisam siguran, ali ja sam davno porucivao preko randnje u becu, klangfarbe.com, ali ne znam dal jos rade isporuku. Uglavnom, nema sta, nadji neku vecu firmu, i sve je to uglavnom sigurno. A sto se tice procedure, platis karticom, i to ti stigne. I to je to. :D Nego pazi, ipak postoji mala verovatnoca da ti neko posle skida pare sa kartice, i sl. Mala, meni se nikad nije desilo, ali postoji. Zato lepo odes u neku banku, za reifeisen sam siguran da imaju to. I izvadis karticu namenjenu web kupovini. A to radi na sledeci nacin. Ko god hoce moze da je dobije. Ta kartica nema minus, i na njoj nemas nista para. Nego ti lepo odes, kada budes znao sta ces da kupis, i uplatis toliko para na tu karticu, jer ti kada budes obracunavao preko tamo nekog sajta, pisace ti i kolika je postarina i sl, kada budes napisao adresu i slicno. Tako da niko ne moze da krade sa te kartice. Cini mi se da vadjenje te kartice staje oko 20 evra, sa tim sto tih dvadeset evra dobijes nazad kad ti istekne kartica, a to je cini mi se za 6 meseci. E sad, to je bilo mnogo davno, tako da idi ti u bilo koju banku, i pitaj ih za tu opciju, pa ces dobiti sve informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima negde u srbiji da se uzmu Retro Mikrofoni ?

 

Nesto ovako :

 

d1010.jpg

 

 

Znam da SHURE proizvodi takvu seriju. Cena je 400EUR i vise.

 

Kontaktiraj Sky ili Mega Music, pa vidi ako su raspolozeni da naruce.

Al, racunaj da ima da se nacekas dok stigne, a pri tom ces morati da das avans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tyler Durden: hoces da kazes da postarina za recimo, jednu novu gitarsku glavu, ili kabinet nije skupa? Recimo sa Thomanna?

kabinet ne mozes da narucis jer je preveliki i nece posta to da salje. inace meni je za glavu ispala postarina oko 250 dolara, ali i to je jedva proslo zbog velicine, pa je morao lik odvojenoo footswitch da mi salje...zaboravih - iz amerike mi je slao

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tyler Durden: hoces da kazes da postarina za recimo, jednu novu gitarsku glavu, ili kabinet nije skupa? Recimo sa Thomanna?

 

 

OMG!!!!

 

Naravno da je za glavu ili kabinet postarina itekako skupa, ako bi uopste i nasao neku firmu koja se bavi takvom isporukom, ali decko me je pitao za magnete, zaboga!!!!!!!

 

A ako nisi informisan, postarina, za slanje paketa, se placa po tezini predmeta, dakle sto manja tezina=manje para....... you do the math.....

 

Ja sam uglavnom narucivao isto magnete, kablove, torbe, neke pedale, cak i jedan procesor sam uzeo ne nekom extra snizenju, i sve me je sa postarinom ispalo jeftinije nego kod nas.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isporucuje www.thomann.de u Srbiju. Evo LINK. Samo sto ja ovde nista ne kontam, nema cene koliko kosta isporuka.

Da i ja sam to gledao ali nisam se snasao. :)

 

Pazi, ja sam uglavnom narucivao iz engleske, i austrije. Sad, najbolje ti je da narucis iz austrije, jer je manja postarina. Iz engleske sam isao preko sajta amazon.co.uk, i tu sam uglavnom kupovao diskove. A za opremu idi na engleski, ili italijanksi ebay, samo pazi da kupujes nove stvari od firmi, itd, a ne polovno od nekih likova. Nisam siguran, ali ja sam davno porucivao preko randnje u becu, klangfarbe.com, ali ne znam dal jos rade isporuku. Uglavnom, nema sta, nadji neku vecu firmu, i sve je to uglavnom sigurno. A sto se tice procedure, platis karticom, i to ti stigne. I to je to. :D Nego pazi, ipak postoji mala verovatnoca da ti neko posle skida pare sa kartice, i sl. Mala, meni se nikad nije desilo, ali postoji. Zato lepo odes u neku banku, za reifeisen sam siguran da imaju to. I izvadis karticu namenjenu web kupovini. A to radi na sledeci nacin. Ko god hoce moze da je dobije. Ta kartica nema minus, i na njoj nemas nista para. Nego ti lepo odes, kada budes znao sta ces da kupis, i uplatis toliko para na tu karticu, jer ti kada budes obracunavao preko tamo nekog sajta, pisace ti i kolika je postarina i sl, kada budes napisao adresu i slicno. Tako da niko ne moze da krade sa te kartice. Cini mi se da vadjenje te kartice staje oko 20 evra, sa tim sto tih dvadeset evra dobijes nazad kad ti istekne kartica, a to je cini mi se za 6 meseci. E sad, to je bilo mnogo davno, tako da idi ti u bilo koju banku, i pitaj ih za tu opciju, pa ces dobiti sve informacije.

Cool, hvala! :pivopije:

Da, i ja sam razmisljao to za karticu.

Nije mi bas sigurno da dajem broj caletove, nikad se ne zna...

Pa bi u svakom slucaju otvorio poseban racun za mene iskljucivo za web kupovinu. :da:

 

 

@Tyler Durden: hoces da kazes da postarina za recimo, jednu novu gitarsku glavu, ili kabinet nije skupa? Recimo sa Thomanna?

Meni su gledali visinu, duzinu, sirinu, tezinu i vrednost paketa kada su mi racunali troskove u HDL-u.

Pa ti vidi koliko bi ti se isplatilo. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...