Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

jbg... nemogu da nadjem negde sam zagubio vizit kartu...

ali to je radjna u Jug Bogdanovoj mislim da je 16 broj ulice...

ako neko ne zna t je ona ulica koja se spusta sa Zelenog venca...gde polaze mnogi autobusi za Novi Bgd. i Zemun....

Uglavnom oni su shatro distributer za Ibanez za nasu zemlju...

tu mozete i naruciti bilo kog Ibaneza koji se naravno i dalje proizvodi...

imaju neki mali izbor gitara.. uglavnom sve neki rg-ovi Koreanci i td...

inace imaju i propratnu opremu (trzalice, kaiseve, i druge stvari...), imaju i neke bubnjeve... ne mogu da se setim koje ali imaju.... imaju i neka gitarska pojacala.. i to ne mogu da se setim ko pravi... icon_redface.gif i jos ponesto....

uglavnom su povoljni sto se tice cene ibaneza... malo su im nize cene nego gore navedene (znaci nisu skuplji od Evrope sto je naj bitnije)...

a trzalice su im veoma skupe 55din... barem ja tako mislim..mada nigde drugde nisam video da neko prodaje ibanez trzalice ali meni se cini da su Dunlopove trzalice malo kvalitetnije i dosta jeftinije (Maric - 30 din!) icon_mrgreen.gif

imaju i nekolicinu akustara tako da ko voli nek izvoli....

a telefon cu vam dostaviti kasnije jer kao sto rekoh ne mogu da nadjem vizitku!

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti likovi imaju gomilu akustara i mozda jednog rg-a i par ibanez baseva icon_wink.gif)

 

inace pojacala o kojima govoris su bila hughes & kettner wrap7 i neki mali peavy (10" zvucnik, verovatno nije vise od 15w icon_wink.gif)

 

 

sto se tice trzalica, posldnja koju sam kupio je bila mala crvena jazz III kod marica, za tacno 55 din, ima sigurno vise od 4 meseca kako sam je kupio... tako da... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti likovi imaju gomilu akustara i mozda jednog rg-a i par ibanez baseva icon_wink.gif)

 

inace pojacala o kojima govoris su bila hughes & kettner wrap7 i neki mali peavy (10" zvucnik, verovatno nije vise od 15w icon_wink.gif)

 

 

sto se tice trzalica, posldnja koju sam kupio je bila mala crvena jazz III kod marica, za tacno 55 din, ima sigurno vise od 4 meseca kako sam je kupio... tako da... icon_smile.gif

to je i jedini problem sto ja nisam kupovao trzalice kog marica vec pola god...

a ja sam tada kupio 15 zelenih dunlopovih sa krokodilcicem... i sada su sve okruglog oblika (tako da moram da kupim nove!)...

 

zar 10'' nije malo vece snage????.... mada i ne mora biti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad... mozes ti svasta da propustis kroz 10" zvucnik icon_smile.gif Inace koliko sam ja primetio doticni se obicno mogu naci na pojacalima od 15-30w...

 

koji je model pojacala ne znam jer je bio pod cudnim uglom pa nisam uspeo da procitam... sve sto sam uspeo da iscedim iz prodavca jeste da je snaga 110w icon_smile.gif al' se tu lik poprilicno zajebo... 110 nije sigurno a to je oznaka klasicna (1x10") mada je lik cinimi se basista tako da mu se oprasta (?!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad... mozes ti svasta da propustis kroz 10" zvucnik icon_smile.gif Inace koliko sam ja primetio doticni se obicno mogu naci na pojacalima od 15-30w...

 

koji je model pojacala ne znam jer je bio pod cudnim uglom pa nisam uspeo da procitam... sve sto sam uspeo da iscedim iz prodavca jeste da je snaga 110w icon_smile.gif al' se tu lik poprilicno zajebo... 110 nije sigurno a to je oznaka klasicna (1x10") mada je lik cinimi se basista tako da mu se oprasta (?!)

taj rad....

to je onaj sa konjskim repom....

 

do jaja je on inace....

 

inace ona dva veca sunesto jaca (50 W mozda, a mozda i vise)....

 

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije lepo prozivati ljude ako nisi u potpunosti shvatio sta su teli da kazu... a ti ocigledno nisi... stidi se... no.gificon_mrgreen.gif

icon_da.gificon_da.gif

mada lik je do jaja opusten i nije ko oni nad**ani iz mitrosa ili sky-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i vizit karte...

 

MUSIC TRADE

INSTUMENTS & MORE

Jug Bogdanova 16, 11000 BEOGRAD

 

tel: 011/2623389

email: [email protected]

 

 

A evo i telefona za prodavnicu koja je veca od ove i nalazi se u NS...tj. ova ovde u Bg-u je ekspozitura one iz Ns-a... icon_wink.gif

 

NOTA

 

tel: 021/616077

 

 

poz! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali neko nesto zna o pojacalu za bass FENDER RUMBLE 100....

- kombo varijanta, 100W snage...

 

dosta bi mi pomoglo ako neko zna kavo je, ili ako je svirao jos bolje....

kosta preko 300 jevreja novo, naravno...

 

u suprotnom koje je dobro pojacalo do 400 evra novo.. eventualno polovno, ali u slucaju glave.....

znaci trazi se 100W minimum, bass....!!!!

 

HVALA, POZDRAV!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o gitari Yamaha EG303?

Bice mi prva elektricna gitara. Sviram akustaru godinu dana. Znam da je gitara u stvari shit ali dobicu veoma povoljnu cenu od ortaka za nju, recimo 150 evra, a skoro je nova. Ili da kupim nesto drugo??? Sta mi preporucujete?

Edited by Crusader

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ze te pare (mozda malo vise) najbolja ti je Yamaha Pacifica 112...ako si zainteresovan posalji mi PP

istina.... samo nemoj da je olupas negde jer je sastavljeno njeno telo od jedno 100 komadica drveta tako da gde god da je udaris odvalices parcence drveta...(mislim jace udaris).. ali gitara je bas dobra za te pare... mislim da je i bila proglasena za gitaru koja ima najbolji cena kvalitet odnos i za gitaru godine u toj (ma kojoj bilo) klasi!!! icon_da.gif

znaci kupi pacifiku! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno bas sam citao neke review-e kazu da je neunistiva icon_smile.gif . Ma da kupicu novu Pacificu, A sada mi preporucite neko dobro (malo) pojacalo (sa distorzijom) za recimo 100 evra.

 

Fender Frontman 15R?

Edited by Crusader

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas marshall za 140 eura ako sakupis jos 40 ppuna kapa...a ako nemas onda nadji isto 15W koji nema reverb.. a u sustini to je isto pojacalo... zurim u skolu pa cu ti kasnije napisati koji je model... mislim da kosta bas 100 ili 110 jevreja...poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas marshall za 140 eura ako sakupis jos 40 ppuna kapa...a ako nemas onda nadji isto 15W koji nema reverb.. a u sustini to je isto pojacalo... zurim u skolu pa cu ti kasnije napisati koji je model... mislim da kosta bas 100 ili 110 jevreja...poz!

Da li si mislio na Marshall MG15, bez efekata ovde sa porezom kosta tacno 103 evra?

 

 

Pogledao sam cene ovde, sa porezom Pacifica 012 kosta 192 evra a Pacifica 112 kosta 220 evra.

 

E sad, gledao sam specifikacije ovo su jedine razlike:

 

Yamaha PAC012:

Solid Agathis Body

Chrome Tuners

 

Yamaha PAC112:

Solid Alder Body

Diecast Chrome Tuners

 

U cemu je razlika izmedju ove dve gitare (u praksi)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam cene ovde, sa porezom Pacifica 012 kosta 192 evra a Pacifica 112 kosta 220 evra.

 

E sad, gledao sam specifikacije ovo su jedine razlike:

 

Yamaha PAC012:

Solid Agathis Body

Chrome Tuners

 

Yamaha PAC112:

Solid Alder Body

Diecast Chrome Tuners

 

U cemu je razlika izmedju ove dve gitare (u praksi)?

Ne znam tačno modele a pomalo sam lenj da sad pravim pretragu sa Google-om, ali Agathis je najgore moguće drvo koje se koristi a da se ne radi o čistoj iverici. Obično su najjeftiniji modeli firmi od Agathisa.

 

Pacifika 112 je OK, za te pare, ali ako ti nije specijalno bitno da imaš Strat-alike gitaru, preporučio bih ti da pogledaš Pacifiku 120 i uzmeš nju umesto 112.

120 izgleda kao Telekaster bez ploče sa dva humbucker-a i fiksnim bridge-om.

Gitara ima mnogo ozbiljniji ton od svoje 112 sestrice, i dosta ljudi ovde ju je uzelo kao jeftinu a i dalje tonski dovoljno ozbiljnu gitaru. Dečko koji se zove Zmija ovde na forumu je , ako se ne varam, uzeo takvu i ubacio u nju aktivne EMG-je (pa ga možda startuj PP-om da ti i on kaže šta misli), a i ja imam jednu odnedavno. Ne radi se o gitari koja je preterano suptilna, ali od punog drveta je, ima VEOMA heavy ton, pristojno udoban vrat, i za duboko oranje odlično služi. Za te pare ne možeš naći bolje zaista.

 

Pacifika 112 je u redu, takođe odlična za taj novac, ali je tonski malo naivnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

120 izgleda kao Telekaster bez ploce sa dva humbucker-a i fiksnim bridge-om.

.

.

Ne radi se o gitari koja je preterano suptilna, ali od punog drveta je, ima VEOMA heavy ton, pristojno udoban vrat, i za duboko oranje odlicno služi. Za te pare ne možeš naci bolje zaista.

 

hm... sad sam se nalozio. odavno mi treba jedna "eksperimentalna" gitara koja moze da trpi moje hirove, tipa zice 11-ice, veci action i ostala "muska" podesavanja. icon_smile.gif sve u cilju dubokog oranja. biggrin.gif

 

pretporsatvljam da je pacifiku relativno lako naci po radnjama, oglasima, itd..?

sve u svemu, voleo bih da znam okvirnu cenu pacifike 120, a mislim da bi i ostale posetioce ove teme to moglo zanimati... icon_da.gif

 

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada sam zvao drugu radnju, i 112 i 120 kostaju po 200 evra tacno (u Kanadi ne znam za Srbiju), tako da cu u septembru uzeti model 120. Sem ako u Beogradu ne nadjem nesto bolje, ali ne verujem za te pare. Mislio sam da su stvari jeftinije u Beogradu ali ocigledno nisu sad.gif.

 

Hvala Dusane i ne da mi nije bitno da je Stratocaster kopija, vec ne znam ni u cemu je razlika (sem izgleda). Uh jedva cekam icon_wink.gif

Edited by Crusader

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da to je ta.... telecaster oblik... najjaci ton za te pare, ima je drugi gitarista koji svira samnom i svirao sam na nekim svirkama sa njom i do jaja je... pa neka ti samo kaze cinjenica da je zmija kupio tu telac pacifiku pored les paula... mislite o tome.... icon_da.gif

 

Dusane, jel to ona pacifika koja je stajala na stageu u holydayu na vasoj poslednjoj svirci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da, marshall mg15cd:

 

2 kanala

15W

Cd input

Emulated line out

Emulated headphone jack

FDD

1 X 8" zvucnik

dimenzije: 380X375X205

tezina: (ko crna zemlja! icon_smile.gif ) 7.2 kg

 

to je taj za 103 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...