Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

jos uvek nisam nasao za zoom 606.... moze li mi neko pomoci? biggrin.gif ako neko zna neki sajt neka ga okaci ovde. pozdrav

Jebiga sta da ti kazem...jedino da dodjes kod mene pa da ti ja napravim par komada icon_biggrin.gif ...ako neces sam da se igras icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna nesto o Behringer Vintager AC112 Ultra tube pojacalu?

Jacine je 60W, razmisljao sam da ga kupim (19000 din) pa me interesuje da li ga neko poseduje ili zna nesto o njemu pa da mi kaze kakav je na svirci, da li moze da izdrzi neke klupske svirke, kakav je zvuk i sl.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ajde dusane reci mi koja gitara do (i malo preko) 20 000 Best-buy po tvom misljenju, zbog cega tj kakve su joj karakteristike(boja tona,vrsta muzike za koju je pogodna itd.)Moze i vise modela. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde dusane reci mi koja gitara do (i malo preko) 20 000 Best-buy po tvom misljenju, zbog cega tj kakve su joj karakteristike(boja tona,vrsta muzike za koju je pogodna itd.)Moze i vise modela. Hvala

Probaj pacifice

E sad prodajem Zoom 707II skoro nov par meseci star i

Fender Frontman 25r zainteresovani na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde dusane reci mi koja gitara do (i malo preko) 20 000 Best-buy po tvom misljenju, zbog cega tj kakve su joj karakteristike(boja tona,vrsta muzike za koju je pogodna itd.)Moze i vise modela. Hvala

Ja znam da to tebi nije palo na pamet kad si postavljao pitanje, ali ajde sam razmisli, koliko je to relativno?

Neko voli strat gitare, pa će onda tražiti neki dobar squier ili japanski Fender, neko opet voli high tech svirku pa će kupiti jeftinijeg ibaneza ili neku Yamahu sa Floyd-om, itd. Generalno razmišljaj o tome da ćeš kasnije želeti da prodaš gitaru, pa nemoj kupovati neke egzotične varijante. I naravno, prelistavajte ljudi malo prethodne stranice ove teme o ovome se već poprilično pričalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav svima, ljudi! Ajd' pomozite! Imam Squier Stagemaster koji ima flojda. Potencijalni problem je u tome shto mozda postoji potreba da spustim shtim na D (ne drop-D, sve na D). Da li neko ima iskustva sa spushtanjem shtima na flojdu, ili bash na Stagemasteru? Gitara nije losha (za te pare), ali ne znam da li bi ovo bilo izvodljivo sa ili bez setovanja vrata, pomeranja zica i slichnog. Ajd' ako neko ima odgovor, hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staviš deblje žice, bar 10-ke ako si svirao 10-ke onda 11-ice. Pre toga zapamtiš kako je stajao floyd otprilike. Otvoriš sa zadnje strane gitaru, skineš plastiku. Trebalo bi da tu imaš 3 federa. Pokušaša da naštimuješ gitaru sa novim žicama (menjaš jednu po jednu a ne da prvo skineš sve pa stavljaš nove) kad si blizu pogledaš kako stoji floyd. Ako su žice previše povukle, zavrneš malo oba šrafa sa zadnje strane dublje u drvo (oni koji drže pločicu o koju su okačeni federi, jel), a ako žice ne vuku dovoljno fa floyd počinje da "leže" unazad, opustiš malo na tim šrafovima. Nakon toga će ti se poremetiti štim. Opet naštimuješ gitaru pa vidiš kako stoji tremolo i tako u krug. To ume da bude malo mukotrpan proces koji potraje, ali to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti, o, Nepresushni Izvore Svog Znanja a.k.a. Dushane S!!!
icon_redface.gif

Ziveo ti nama josh stotinu ljeta!!!
Hvala, taman sam otprilike nešto tako i planirao icon_mrgreen.gif

 

E choveche, i meni je trebao odgovor na ovakvo pitanje  . 10x a lot. Jel to vazi pri svakoj promeni debljine zica? Sta se radi kod obicnog trem sistema?
Misliš na tremolo nalik onome na Stratocaster-u? Zavisi kako je podešen, on će se samo malo, milimetarski micati zavisno od debljine žica. AKo uzmeš deblje žice a štimuješ ih u niži štim, ne bi trebalo da bude potrebe za nekom intervencijom u većini slučajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, upravo sam na takav mislio. Kada se onda sipka u vratu pomera ?
Kada se iz različitih razloga vrat iskrivio suprotno od željenog. Recimo u normalnom štimu posle 9-ki staviš 11-ice koje povuku vrat, pa moraš da zategneš šipku da bi vratio vrat onako kako je stajao. Ili zbog temperaturnih promena na koje su drvo vrata i i šipka reagovali. Ili ako je gitara-bas stajala bez žica neko vreme pa je vrat povukao i sl.

U principu ja bih to ostavio nekome iskusnijem ako nisi siguran da znaš šta radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, ljudi! Ajd' pomozite! Imam Squier Stagemaster koji ima flojda. Potencijalni problem je u tome shto mozda postoji potreba da spustim shtim na D (ne drop-D, sve na D). Da li neko ima iskustva sa spushtanjem shtima na flojdu, ili bash na Stagemasteru? Gitara nije losha (za te pare), ali ne znam da li bi ovo bilo izvodljivo sa ili bez setovanja vrata, pomeranja zica i slichnog. Ajd' ako neko ima odgovor, hvala unapred!

wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

O.K. Dizem ulog! Teorijski, po slobodnoj proceni, da li bi postojala shansa da spustim shtim na C? Inache koristim devetke. Ima li nade ako nadjem npr trinaestice?

wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram te.šta ti sad nije jasno?

Pa, da li ima smisla to raditi jer ako je tako nizak shtim, slabije "vuku" zice floyda = otpushtam federe = veliki "hod" . E, sad, ako stavim josh deblje zice, da li bi onda to ponishtilo efekat manje zategnutih zica zbog C shtima? Interesuje me da li bi to bila mrtva trka ili bi debljina zica stvarno nadomestila to shto bi zice u C shtimu bile mnigi slabije zategnute nego u D ili E...

Edited by sixstringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...