Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Staviš deblje žice, bar 10-ke ako si svirao 10-ke onda 11-ice. Pre toga zapamtiš kako je stajao floyd otprilike. Otvoriš sa zadnje strane gitaru, skineš plastiku. Trebalo bi da tu imaš 3 federa. Pokušaša da naštimuješ gitaru sa novim žicama (menjaš jednu po jednu a ne da prvo skineš sve pa stavljaš nove) kad si blizu pogledaš kako stoji floyd. Ako su žice previše povukle, zavrneš malo oba šrafa sa zadnje strane dublje u drvo (oni koji drže pločicu o koju su okačeni federi, jel), a ako žice ne vuku dovoljno fa floyd počinje da "leže" unazad, opustiš malo na tim šrafovima. Nakon toga će ti se poremetiti štim. Opet naštimuješ gitaru pa vidiš kako stoji tremolo i tako u krug. To ume da bude malo mukotrpan proces koji potraje, ali to je to.
Sixstringere, ovo je bio odgovor, na prethodnoj stranici. Znači, tako teče postupak. Koliko ja vidim ponovo postavljaš isto pitanje?

Ako se radi o tome da želiš da izbegneš da pomeraš šrafove pa je to u pitanju, ja svakih malo menjam položaj štafova znači to nije baš neka frka. Nećeš ih odvrtati ili zavrtati više od krug ili dva.

Za H (ili B, kako god) štim ili C štim se obično stavljaju 11. žice. Minimalno.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa

 

Sviram akusticnu negdje 4 mjeseca i sada bi zelio kupiti neku jeftinu elektricnu s malim, kucnim pojacalom (za pocetak biggrin.gif)

 

Dosta ljudi mi je za pocetak preporucalo squiere, a sada ovdje na forumu vidim da vi preporucujete pacificu. Svirao bi naravno metal icon_rockdevil.gif

 

Ajde pls dajte jos neke preporuke i za gitaru i za pojacalo po mogucnosti sa cjenama ako nije problem

 

hvala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sixstringere, ovo je bio odgovor, na prethodnoj stranici. Znači, tako teče postupak. Koliko ja vidim ponovo postavljaš isto pitanje?

Ako se radi o tome da želiš da izbegneš da pomeraš šrafove pa je to u pitanju, ja svakih malo menjam položaj štafova znači to nije baš neka frka. Nećeš ih odvrtati ili zavrtati više od krug ili dva.

Za H (ili B, kako god) štim ili C štim se obično stavljaju 11. žice. Minimalno.

a zar kada te srafove cackas, ne menjas labavost floyda...

mislim ako preteras floyd ce ti biti ili preopusten ili prejak, tako da neces moci da ga guras nadole.... ne znam da li sam dovoljno jasan..?

 

 

a sada pitnje koje ima veze sa ovim, da li je normalno da kada drzis zicu u bendingu, i u isto vreme okines neku drugu zicu, ona ne daje ton koji bi trebalo da daje (zbog flojda). Trebalo bi da se dobije neki vishlji ton! I ako je to moguce da li se moze ukloniti takva stvar... jer u mnogim solazama ima bas taj lick, kada zabendujes recimo trecu zicu na 14. pragu i okines dok je ona jos u bendingu prvu zicu na 15. pragu.... Ja dobijem neki ton koji je izmedju 15 i 16 praga a ponekad ako je bending full onda dobijem cak i ton na 16. pragu.

 

Pomagajte!

 

DA li to zavisi mozda od zategnutosti floyda...?

 

p.s. Mnogo sam konfuzan! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa

 

Sviram akusticnu negdje 4 mjeseca i sada bi zelio kupiti neku jeftinu elektricnu s malim, kucnim pojacalom (za pocetak biggrin.gif)

 

Dosta ljudi mi je za pocetak preporucalo squiere, a sada ovdje na forumu vidim da vi preporucujete pacificu. Svirao bi naravno metal icon_rockdevil.gif

 

Ajde pls dajte jos neke preporuke i za gitaru i za pojacalo po mogucnosti sa cjenama ako nije problem

 

hvala....

pazi, pacifika je dobra za pocetak i viche, mada ne znam da li ih bise ima da se kupuju...

ako nemas para mnogo onda mozes da kupis neki beringerov paket, u kome imas gitaru, futrolu za istu, malo pojacalo, kais, i jos par sitnih stvari (kablovi) sa kojima mozes da sviras... i to za neke sitne pare (jako sitne) ali i ne dobijes Bog zna sta... Najbolje bi bilo da ti nama kazes sa kojim parama raspolazes da bi smo ti najbolje resenje nasli...

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sada pitnje koje ima veze sa ovim, da li je normalno da kada drzis zicu u bendingu, i u isto vreme okines neku drugu zicu, ona ne daje ton koji bi trebalo da daje (zbog flojda). Trebalo bi da se dobije neki vishlji ton! I ako je to moguce da li se moze ukloniti takva stvar... jer u mnogim solazama ima bas taj lick, kada zabendujes recimo trecu zicu na 14. pragu i okines dok je ona jos u bendingu prvu zicu na 15. pragu.... Ja dobijem neki ton koji je izmedju 15 i 16 praga a ponekad ako je bending full onda dobijem cak i ton na 16. pragu.

 

Pomagajte!

 

DA li to zavisi mozda od zategnutosti floyda...?

 

p.s. Mnogo sam konfuzan! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Da, i ja imam slican problem, ali nikad u toj meri da se bas primeti razlika dok bendujem neku drugu zicu... u kom stimu sviras i sa kojom debljinom zica? Pretpostavljam da i to znatno utice na stvar.

I svakako da zavisi od zategnutosti flojda (ako moze tako da se kaze icon_mrgreen.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, pacifika je dobra za pocetak i viche, mada ne znam da li ih bise ima da se kupuju...

ako nemas para mnogo onda mozes da kupis neki beringerov paket, u kome imas gitaru, futrolu za istu, malo pojacalo, kais, i jos par sitnih stvari (kablovi) sa kojima mozes da sviras... i to za neke sitne pare (jako sitne) ali i ne dobijes Bog zna sta... Najbolje bi bilo da ti nama kazes sa kojim parama raspolazes da bi smo ti najbolje resenje nasli...

poz!

 

Inace, zivim u hrvatskoj i imam negdje oko 3 i nesto tisuce kn (oko 420 eura)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa

 

Sviram akusticnu negdje 4 mjeseca i sada bi zelio kupiti neku jeftinu elektricnu s malim, kucnim pojacalom (za pocetak biggrin.gif)

 

Dosta ljudi mi je za pocetak preporucalo squiere, a sada ovdje na forumu vidim da vi preporucujete pacificu. Svirao bi naravno metal icon_rockdevil.gif

 

Ajde pls dajte jos neke preporuke i za gitaru i za pojacalo po mogucnosti sa cjenama ako nije problem

 

hvala....

Nikako Squier!!!...ja (kao i svi ostali odavde) ti preporucujem da kupis Pacifiku...sto se tice modela u tom cenovnom rangu imas 112 (Stratocaster oblik sa jednim Hummbucker-om i dva singla) i 120 (Telecaster sa dva Hummbucker-a)...pozdrav i dobrodosao na forum icon_biggrin.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako Squier!!!...ja (kao i svi ostali odavde) ti preporucujem da kupis Pacifiku...sto se tice modela u tom cenovnom rangu imas 112 (Stratocaster oblik sa jednim Hummbucker-om i dva singla) i 120 (Telecaster sa dva Hummbucker-a)...pozdrav i dobrodosao na forum icon_biggrin.gif  pivopije.gif

Gde je link ka textu gde smo przili ljude da kupe Pacifiku? To je bre gitara za koju mozes da se vezes (emotivno, bez upotrebe konopca). "120" je malo manje 'versatile' sto se tice zvuka koji mozes da dobijes, ali ima taj Tele filing koji svi volimo.

Edited by LoodeeKooD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, zivim u hrvatskoj i imam negdje oko 3 i nesto tisuce kn (oko 420 eura)

pa za te pare mozes tu pacifiku da pazaris, i jos jedno pojacalo od 15 wati i jos da ti ostane kusur! icon_smile.gif

i to mozes dobro pojacalce da kupis... ja sam uzeo marshall 15 cdr i jako je dobro... meni je za kucne uslove savrseno!

 

poz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala vam puno ekipa pivopije.gif

 

Nekako mi se nesvidja telecaster, stratocasteri su mi ljepsi, uzeo bi si ja 112 biggrin.gif .

 

Samo me malo smeta da je input u gitaru (il kako se vec zove) sastrane jer mi frend ima takav i ful lako se s*ebe

 

E pls ako mi jos mozete preporucit neko pojacalo (po mogucnosti yamahino

kada cu ic u taj shop)

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala vam puno ekipa pivopije.gif

 

Nekako mi se nesvidja telecaster, stratocasteri su mi ljepsi, uzeo bi si ja 112 biggrin.gif .

 

Samo me malo smeta da je input u gitaru (il kako se vec zove) sastrane jer mi frend ima takav i ful lako se s*ebe

 

E pls ako mi jos mozete preporucit neko pojacalo (po mogucnosti yamahino

kada cu ic u taj shop)

 

hvala

Sto se tice pojacala uzmi neko iz Fender Frontman serije...sve zavisi od toga koliko ti para ostane posle kupovine Pacifike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice pojacala uzmi neko iz Fender Frontman serije...sve zavisi od toga koliko ti para ostane posle kupovine Pacifike...

Da, Fendzi je dobar, zvuk je totalno prskav. Dok je recimo Marshall iz istog cenovnog ranga malo cjebastiji (masniji, dublji, metalskiji). Moje je misljenje da Marshall ima daleko kvalitetniji zvucnik, a kod kuce imam Frontmana, pa ti vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga nisam ih sve probao icon_smile.gif ...Fender Frontman od 15W je po meni ipak malo bolji od Marshall 15 cdr-a...ali opet kada su tako mala pojacala u pitanju to nije ni toliko bitno

Koliko bese para taj Frontman od 15W? Mislim da sam video u mitrosu pre jedno dve-ipo godine za oko 7000 din.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ja imam marshall 15 cdr, i on ima mnogo kvalitetniji drive... fenderov je nekako praskav i sav nekako sintetiicki, dok je marshalova distorzija jako dobra... pazi ja sam mogao da kupim tog fendera ali nisam, jedino sto ti taj fender kosta nesto manje od 100 eura, dok marshal 15 cdr kosta 140 eura.... malo ili mnogo skuplje...

mislim da je marshall u svakom slucaju bolji, ali da li je bolji za 40 eura to ti proceni... zavisi kakvu muziku sviras. i da li uopste koristis taj drive na pojacalu...

probaj i sam pa odluci sta ti vishe volis

 

poz! icon_rockdevil.gifmusik19.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja to pitam onako, da se informisem - ja para za pojacalo necu imati sigurno do Bozica 2023 icon_mrgreen.gif nego ako slucajno upadne neka para da znam sta mi je ciniti, posto moram dobro da razmislim da li bi uopste kupovao tako malo pojacalo ili neko koje vec mogu da koristim na svirci...

Inace nesto ne zavisim bas od drive-a na pojacalu... koristio sam ga mozda dvaput u zivotu...

 

U svakom slucaju hvala na savetu pivopije.gif

Edited by bojan j.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ja imam marshall 15 cdr, i on ima mnogo kvalitetniji drive... fenderov je nekako praskav i sav nekako sintetiicki, dok je marshalova distorzija jako dobra... pazi ja sam mogao da kupim tog fendera ali nisam, jedino sto ti taj fender kosta nesto manje od 100 eura, dok marshal 15 cdr kosta 140 eura.... malo ili mnogo skuplje...

mislim da je marshall u svakom slucaju bolji, ali da li je bolji za 40 eura to ti proceni... zavisi kakvu muziku sviras. i da li uopste koristis taj drive na pojacalu...

probaj i sam pa odluci sta ti vishe volis

 

poz! icon_rockdevil.gifmusik19.gifpivopije.gif

Drajv je k... u svakom slucaju... Meni se nije dopao ni onaj na Fendziju ni na Marshallu... Bolje je da se uzme pedalica :smajlikojijasepopapucici:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala jos jednom biggrin.gif

Sta Squier toliko ne valja za pocetnika ??? Neznam, ponavljam ne razumijem se previsehe u el gitare.

 

sta mislite o ovoj gitari i pojacalu

 

http://www.squierguitars.com/gear/gear.php?partno=0320800

 

ili cu uzet ovo gore ili pacificu+ fender/marshall 15w pojacalo, jos se nemogu odlucit.......

 

sry ako malo previse gnjavim

Edited by reaper'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgora stvar kod Squier-a ti je njegova"oklagija" od vrata...onakav odvratan i lose odradjen vrat moze samo invalidu da odgovara icon_smile.gif ...a i zuji na 4 od mogucih 5 pozicija icon_smile.gif ...mislim na pozicije magneta

ok onda definitivno uzimam pacificu 112 + fender/marshall pojacalo biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...