Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

E Crusader znas sta bi tebi bilo najbolje...pod uslovom da imas mini liniju ili neke bolje zvucnike za comp...Line 6 Guitar Pro...povezes ga lepo na comp i uzivas...ima isti "mozak" kao POD (jedan od najboljih procesora)...i to ce ti biti mnogo bolje nego da uzmes neko "pojacalce"...jer sa ovim dobijas mnogo vise za maltene istu kolicinu novca icon_da.gif ...ako hoces mozes da svratis kod mene kada budes dolazio u BG pa da se i sam uveris koliko je fenomenalan

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Crusader znas sta bi tebi bilo najbolje...pod uslovom da imas mini liniju ili neke bolje zvucnike za comp...Line 6 Guitar Pro...povezes ga lepo na comp i uzivas...ima isti "mozak" kao POD (jedan od najboljih procesora)...i to ce ti biti mnogo bolje nego da uzmes neko "pojacalce"...jer sa ovim dobijas mnogo vise za maltene istu kolicinu novca icon_da.gif ...ako hoces mozes da svratis kod mene kada budes dolazio u BG pa da se i sam uveris koliko je fenomenalan

a ja cu da pricam istu pricu...kao penzioner...uzmes glavu i box(znas vec cega) i zavrsis...done deal...filozofiranju nema mesta u ciganskoj muzici(sto ovo sve i jeste...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je jos bolje icon_da.gif ...zbog ovog pojacala je Eddie dobio sut kartu...ovo ti je inace Satch-ova signature glava...primadona se bunila zato sto je JSX skuplji od njegovog 5150 modela mhihi.gif ...pa su mu rekli nesto u kontekstu "Ako ti to ne odgovara slobodno idi! icon_smile.gif ...ionako im je bio pun kurac njega i njegovih "zahteva"...gledao sam jedan clip sa WNAMM04 gde Satrijani zajedno sa glavnim bajom iz Peavey-a prezentuje pojacalo...i mogu ti reci zvuci zaista impresivno icon_da.gif ...uostalom cuj i sam

 

http://trio.harmony-central.com/ramgen/WNA...Peavey-JSX-1.rm

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretporsatvljam da je pacifiku relativno lako naci po radnjama, oglasima, itd..?

sve u svemu, voleo bih da znam okvirnu cenu pacifike 120, a mislim da bi i ostale posetioce ove teme to moglo zanimati...

Mislim da je cena nešto preko 200 evara u Mitrosu ili Sky music-u, nisam sasvim siguran, proveri.

Dusane, jel to ona pacifika koja je stajala na stageu u holydayu na vasoj poslednjoj svirci?
Da, to je ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marty, na sta mislis?

user posted image

Na ovo?

 

Nemam dobre zvucnike, ali sta ko da sam ja neki profesionalac, kupicu zvucnike sledeceg leta, to ce uvek da zatreba. Vazno je da kada kupujem, da kupujem kvalitetno, makar opremu kupovao i nekoliko godina. icon_smile.gif A ne da kupim neku Lead Star i neko pojacalo koje se dimi. biggrin.gif

Samo sto sam ja kao u nekom "bendu u pripremi" (bubnjar nema bubnjeve, ja nemam elektricnu gitaru, a drugi gitarista ima neku Squier gitaru, ima samo na njoj da se podesava jacina, ne mogu ni ton ni magneti da se podesavaju, ja nisam znao da tako nesto postoji wallbash.gif jedino pevac ima svoju opremu icon_smile.gif e o takvom bendu pricam icon_biggrin.gif ). Ako od toga bude bilo nesto, onda neko treba da obezbedi jake zvucknike (laptop bar nije problem). A i sta ja trebam da postignem sa 15W???? Ma da bre, uzecu to cudo od procesora.

 

Nego ne mogu da verujem da Pacifica kosta 280 evra nova a ovde 200! Ako nekome ovde treba nesto (tipa neka pedala) odavde sto je mozda ovde jeftinije, samo mi recite, donecu vam, samo ako smislite kako cemo oko para da se organizujemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja cu da pricam istu pricu...kao penzioner...uzmes glavu i box(znas vec cega) i zavrsis...done deal...filozofiranju nema mesta u ciganskoj muzici(sto ovo sve i jeste...)

to bre!

ja trazim glavu: marshall jcm 800 i neku kutiju tako da ako znas da neko prodaje reci mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome ovde treba nesto (tipa neka pedala) odavde sto je mozda ovde jeftinije, samo mi recite, donecu vam, samo ako smislite kako cemo oko para da se organizujemo!

 

to care! kada dolazis... bas sada imam kesha i treba mi par pedala koje sam razmisljao da kupim ovde ali eto kada se nudis onda te necu odbiti icon_rolleyes.gif

javi se, poz!

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marty, na sta mislis?

user posted image

Na ovo?

 

Nemam dobre zvucnike, ali sta ko da sam ja neki profesionalac, kupicu zvucnike sledeceg leta, to ce uvek da zatreba. Vazno je da kada kupujem, da kupujem kvalitetno, makar opremu kupovao i nekoliko godina. icon_smile.gif A ne da kupim neku Lead Star i neko pojacalo koje se dimi. biggrin.gif

Samo sto sam ja kao u nekom "bendu u pripremi" (bubnjar nema bubnjeve, ja nemam elektricnu gitaru, a drugi gitarista ima neku Squier gitaru, ima samo na njoj da se podesava jacina, ne mogu ni ton ni magneti da se podesavaju, ja nisam znao da tako nesto postoji wallbash.gif jedino pevac ima svoju opremu icon_smile.gif e o takvom bendu pricam icon_biggrin.gif ). Ako od toga bude bilo nesto, onda neko treba da obezbedi jake zvucknike (laptop bar nije problem). A i sta ja trebam da postignem sa 15W???? Ma da bre, uzecu to cudo od procesora.

 

Nego ne mogu da verujem da Pacifica kosta 280 evra nova a ovde 200! Ako nekome ovde treba nesto (tipa neka pedala) odavde sto je mozda ovde jeftinije, samo mi recite, donecu vam, samo ako smislite kako cemo oko para da se organizujemo!

Odlican izbor...veruj mi neces zazaliti icon_da.gif ...evo ja ga i dan danas svakodnevno koristim a imam dojaja pojacalo i preamp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to care! kada dolazis... bas sada imam kesha i treba mi par pedala koje sam razmisljao da kupim ovde ali eto kada se nudis onda te necu odbiti rolleyes.gif

javi se, poz!

Auh kada malo bolje razmislim, mozda to i nije tako dobra ideja. Sta ako mi naplate carinu? Poslao sam ti PP...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ako mi naplate carinu?

to je i najveci problem sa kojim se mozes suociti....

a cije ti drzavljanstvo imas, jer ako imas Kanadsko mozda te i ne pitaju sta nosis, ali ako si brate Srbin ko i mi, onda ce ti naplatiti carinu...

neko mi je pricao da neki lik htero tako da unese nekoliko pedala iz madjarske i tako dodje on na carinu, pitaju ga sta nosi, a on kaze to i to.. i neke igrackice za decu (misleci na pedale), a onda mu nas pametni(bez ironije)carenik izvadi najskupli katalog i udari ga po usima! icon_smile.gif

tako da mu je ispalo upola skuplje nego da je narucio te pedale ovde ( i pored ugradjivanja domacih prodavaca!) tako da dobro razmisli!

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, imam pitanje:

 

sa snimanje u sobi shta je najbolja solucija,

da qpim neko manje pojachalo i da ga ozvuchim pa da budzhim u comp. ili tje biti dovoljno softversko (simulirano) pojachalo, i koja je funkcija pre-ampa i koliko koshtaju otprilike...

 

recimo probao sam kod kutje da snimam, i do sada sam snimao znachi direktna veza gitara - proc - komp, i solo deonice zvuche manje - vishe dobro, ali ritam ne mozhe ovako da se snima, nakon toga ortak mi je doneo proc koji na sebi ima simulator pojachala (u pianju je zoom gfx4) snimio sam ritam deonice za pesmu i super je ispalo (ali netju uvek imati pored sebe taj proc jer nije moj) icon_smile.gif

 

i da josh jedno pitanje, gde mogu da se nabave dobri semplovi za bubnjeve?

ako neko ima, da li bi ih trgovao? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, imam pitanje:

 

sa snimanje u sobi shta je najbolja solucija,

da qpim neko manje pojachalo i da ga ozvuchim pa da budzhim u comp. ili tje biti dovoljno softversko (simulirano) pojachalo, i koja je funkcija pre-ampa i koliko koshtaju otprilike...

Za snimanje u sobi (samo gitare) je sprava u fazonu POD najbolje rešenje. Bolje od toga je snimiti pojačalo sa dobrim mikrofonom, ali se naravno ne radi o snimanju pojačala kod kuće na 2 ipo sa mikrofončićem.

da josh jedno pitanje, gde mogu da se nabave dobri semplovi za bubnjeve?

ako neko ima, da li bi ih trgovao?

Recimo da ja imam preveliku količinu CD-a sa samplovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za snimanje u sobi (samo gitare) je sprava u fazonu POD najbolje rešenje. Bolje od toga je snimiti pojačalo sa dobrim mikrofonom, ali se naravno ne radi o snimanju pojačala kod kuće na 2 ipo sa mikrofončićem.

Recimo da ja imam preveliku količinu CD-a sa samplovima.

e da i koliko je dobar mikrofon i koji je dobar...?

video sam u mitrosu neki od 200 eura... kazu da je dobar, ali se ne secam ni firme ni modela....jbg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da i koliko je dobar mikrofon i koji je dobar...?

video sam u mitrosu neki od 200 eura... kazu da je dobar, ali se ne secam ni firme ni modela....jbg..

Računaj da lanac nije jači od najslabije karike, znači trebaće ti i preamp.

 

Na netu možeš naći jako mnogo članaka na tu temu, pogledaj unaokolo.

Odvojen problem je šta možeš naći ovde a šta ne. Ako imaš nekoga ko će ti to doneti iz inostranstva, time je izbor veći.

 

Za početak možeš da uzmeš univerzalan dinamički mikrofon kao što je Shure sm 57 ili eventualno sm 58. Ako planiraš da većinom snimaš samo vokale mikrofonom, onda bi možda bilo dobro da uzmeš kondenzatorski mikrofon, naročito sa obzirom da je seljenje proizvodnje u Kinu zadnjih godina, učinilo da se pojavi niz dobrih majkova napravljenih tamo.

Behringer pravi jako jeftine majkove (Behringer b1 recimo) a takođe i firma Samson, mislim da je model C03, zatim Studio Projects u čiji se mikrofon C1 svi kunu u zadnje vreme, kao u svemir za te pare. Rode-ovi jeftiniji modeli su takođe sjajni za te pare, iako su već nešto skuplji. NT1 je sjajan mikrofon sa kojim ako znaš posao možeš da dobiješ već jako ozbiljne rezultate.

 

Mikrofonska pretpojačala za budget varijantu pravi Behringer, zatim su tu ART tube MP, Prosonus Tube mic preamp, M-Audio Audiobuddy, koji je zgodan jer je istovremeno mikrofonski preamp i directbox, tako da ti pokriva i snimanje instrumenata koje ćeš priključivati direktno u karticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusane, u prvom postu si napisao da je bolje kupovati polovnu gitaru od nove.

 

Da li si mislio na bas stare gitare (10 goina i vise), nego uopste?

Takodje, da li si mislio na skupe gitare ili se to odnosi i na jeftine?

 

Pitam zabog Pacifice koju hocu da kupim... polovna je sasvim malo jeftinija (zato sto bih novu kupio u Montrealu) on nove pa se pitam sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad smo vec kod predpojacala icon_smile.gif interesuje me kako stvari stoje sa bas gitarom u mikrofonsko predpojacalo (kako sam nacuo, nije retka kombinacija)? Kako stoje stvari sa lampaskim predpojacalima (ili su preskupa? nisu mnogo bolja? itd...)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusane, u prvom postu si napisao da je bolje kupovati polovnu gitaru od nove.

 

Da li si mislio na bas stare gitare (10 goina i vise), nego uopste?

Takodje, da li si mislio na skupe gitare ili se to odnosi i na jeftine?

 

Pitam zabog Pacifice koju hocu da kupim... polovna je sasvim malo jeftinija (zato sto bih novu kupio u Montrealu) on nove pa se pitam sta da radim.

to i mene zanima....

 

evo videh jedne nebuloze u oglasima danas tragajuci ja jebenim jcm 800-tkom!

pa kaze:

 

Gitara Yamaha Pacifica 120S, telo mahagoni, vrat javor i ruzino drvo, 2h+1s, izvanredna, 250 eura......

 

Dusane urgiraj, sta je bre ovo, kakav mahagoni, staje bre ovo jel ovo mene neko zajebava icon_confused.gif

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitara Yamaha Pacifica 120S, telo mahagoni, vrat javor i ruzino drvo, 2h+1s, izvanredna, 250 eura.....

to ti je bre neka prevara!

Pacifica 120S ima samo dva humbucker-a, a nikako i jos jedan single!

Inace iva ovde jedan na forumu sto prodaje tu Pacificu, vidi temu "Koju Gitaru da kupim?"

I odgovori na PP pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Možda čovek ima neku "Custom shop - signature - whatever" verziju gitare icon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

Ustalom da li vam ja izgledam kao apsolutni autoritet po pitanju Pacifica gitara. Nego lepo idi kod čoveka i pogledaj kakva je gitara. Možda ima ibaneza Jam-a a neko se našalio sa njim pa nalepio Yamaha naplenicu na glavu gitare icon_razz.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preamp! Preamp! Preamp! icon_smile.gif

 

Nisi odgovorio za preamp icon_smile.gif)

 

Sobzirom na veoma nisku cenu predpojacala koje si naveo tu icon_wink.gif interesuje me koja je bolja varijanta:

 

-svirati kuci na nemoj jeftinom pojacalu

-svirati na probama na cemu ti uvale ili direktno u miksetu

 

ili i kuci (kroz odlican stub) i na probama ici u mikrofonski preamp i uzivati icon_da.gif

 

bass predpojacala su malo skuplja icon_razz.gif a svidja mi se zvuk za basa za koji su autori albuma potvrdili da je direktno snimano bas - mic preamp - konzola... nije u opste agresivan, i topao je icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...