Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

znam,ali probaj sa izvlacenjem ruke...ne umijem da objasnim,potrazicu po netu da vidis tehniku.uglavnom nije zajebano.vecina "explorerskijih" dzitri,tj sa donjim prednjim rogom sa ostrim uglom imaju taj problem.sta i ja serem,uzmi martija fridmena pa gledaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dead mane...FR ti i ne treba...al definitivno treba 24 praga...uvek ce ti faliti ta zadnja dva praga za neku solazu i to ce te jako nervirati...

+ 24 praga obichno podrazumeva skalu od 25.5 incha...shto je mnogo bolje za metal...i ljude sa debljim prstima, od penzionerske gibson skale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=41812

 

a dimmu1 odes na berzu i vidis malo sta se prodaje,a?

 

raspope kakvih ljudi ima...

nisam pratio berzu par dana pa nisam ni video da je decko vec stavio,no pricali smo vec na pm-u..

ja da sam na dead manovom mestu ne bi prodavao tog kelija,ali ako se decku vise nesvidja sto da je neproda..mozda ce mu taj RR bolje lezati nego kelly..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mudro zboris ranise.

 

i za 550 e nema trika da ces naci odje novu gitaru sa default tako dobrim magnetima.svi rrovi koje sam gledao do 550 e cak i polovni su bili neopisivi skrsevi,mitrosovi "japanci" sa falinkama,niko, sto je normalno,ne daje jacksone pro odkad su se ovi iz fendera uljudili tj zadnje 2-3 g a da nisu iz mitrosa.vjeruj mi,nek' ti sjedi,nadji neki ibanez,nakaci emg i boli te kurac za probe i sranja,ovo ostavi za studio i ozbiljniju svirku.

 

dimmu1:

 

jebiga bate,zao mi da se lik zajebe.uglavnom ako mu bas smeta to usko grlo kod 24tog pa je tebi proda,odlicno si prosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

shto se pragova tiche, ne mogu nikakve brojeve da dam, poshto su mi nedavno likovi u servisu za mob obrisali imenik

 

bilo koji konstruktor ce to da ti uradi, mislim da je komplet zamena pragova oko 50 evra (nisam siguran!), tako da bi brushenje i kuckanje trebalo da bude jeftinije

 

Jel "do pesto ojra" znachi da ulaze u obzir i one od 200? :bigblue:

 

inache, evo ti jednog primera, ne mogu da razmishljam vishe posle neprospavane noci :/

ma sve ulazi u obzir :)

 

enivejz, ub'o si ovog ibaneza bash onako sochno, vrlo mi se svidja, definitivno ulazi u razmatranje :pivopije:

 

e da, jbg nisam najbolje upucen u lokalne konstruktore, ako imash bar neka imena, pishi pa cu da vidim da se snadjem za kontakt...

'fala josh jedared.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dimmu1:

 

jebiga bate,zao mi da se lik zajebe.uglavnom ako mu bas smeta to usko grlo kod 24tog pa je tebi proda,odlicno si prosao.

ja bi voleo da postanem vlasnik te gitare jer odavno gajim ljubav prema kelly-jima :wub: pa greota i meni,zato mu i kazem da je bolje zadrzi kod sebe jer takvu gitaru je greota prodavati jer tesko dohvatas 24. prag.mozda moze to nekako da usavrsi jer i opet cu reci greota je prodavati takvog zmaja :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

dead mane...FR ti i ne treba...al definitivno treba 24 praga...uvek ce ti faliti ta zadnja dva praga za neku solazu i to ce te jako nervirati...

+ 24 praga obichno podrazumeva skalu od 25.5 incha...shto je mnogo bolje za metal...i ljude sa debljim prstima, od penzionerske gibson skale :D

 

FR fazon kobilice sam imao na par djitri i uvek su zavrshavale blokirane, poshto me smaralo kad na svirci stisnem malo jache desnom, pa zvuchim rashtiovano :D

 

i smara shto ne mogu da pichim standard pa odmah drop, tako da sam se odrekao svih djitri sa flloydom

 

24 praga ne garantuju 25.5, evo, ja na svom viperu imam 24 praga, ali je skala 24.75 ;)

 

@bradilko

 

haha, evo, iskopah ovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno, sasvim dovoljno

 

veca mi je frka jer sam navikao na 24.75, pa kad sviram neku djitru sa duzom skalom, imam frke sa prvih 5 pragova koji su mi "neprirodno" razmaknutui :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok...ali dzitre bez floyda...i jos pogotovo jeftinije dzitre se jache rashtimavaju...double lock ftw :da:

a i volim taj filing kad zakljuchash zice...shto postanu josh zategnutije...lakshe za trzanje

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok...ali dzitre bez floyda...i jos pogotovo jeftinije dzitre se jache rashtimavaju...double lock ftw :da:

a i volim taj filing kad zakljuchash zice...shto postanu josh zategnutije...lakshe za trzanje

 

zavisi :D

 

evo, stavio sam 10-60 zice na djitru sa 25" skalom - mnooogo zategnutije od standardnog hibrida 10-52 (prve 4 zice ionako volim kad su mekshe, lakshe se solira, ali su poslednje dve za rn dzn dzn :rockdevil: )

 

a i pozalio sam se na lockovanje da ne mozesh u drop kako zelish, buduci da se remeti ceo setup :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro...ja ne dropujem...

a chak imam i solazu u koju sam inkorporirao divebombing tako da je fr must have :razz:

 

e...glavni problem kod fra je to shto mi je nocna mora to da mi pukne zica u po svirke...na gitari bez fr-a samo nastavish da svirash k'o paganini i posle pesme montirash zicu za pola minute..dok si ovde ispao iz shtima sve u shesnaes i bez kombinirki i jedno 5 min ne mozesh da se montirash...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad cete da cujete cigansku foru kad ti pukne zica na dzitri sa flojdom:otkljucas na kobilici sraf koji je drzao zicu koja je pukla,naravno samo njen top,odmotas toliko da mozes da je stavis i zakljucas,nastimujes kako je bila i ako nijesi dirao drugu civiju stim ce ostati isti,tj ostace ista tenzija.sve gotovo za manje od 2 min a treba ti samo imbus i eventualno kombinirke,koje ionako vazda nosim sa sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...