Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

jbg,ja uvijek idem naustb estetike kad je u pitanju prakticnost,kad je uzivo sviranija.

 

nego,pocinjem polako da kombinujem sledecu dzitru,a kako bi mi radi stila svirke najvise lezala dzitra sa 24'75 skalom,nek tru,string tru badi,tj fiksed bridz,za sad bacio sam oko na ovo:

v79.jpg

 

nisam fiksiran za v,mada ova najvise me se svidja.bacite neki predlog ako vas ne mrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se počinje. :)

 

I uvek je uzbuđenje nabavljati sve bolju opremu :)

 

Prvo kupiš dasku. Pa tamburu kojoj fale 3 žice. I onda vežbaš vežbaš...pa odeš kupiš još dve žice! Pa vežbaš vežbaš vežbaš, pa onda skupiš pare i za poslednju. Onda ti ortak kaže da gitara zapravo treba da bude naštimana i onda dođe i naštima ti.... Uuu onda se totalno napališ i vežbaš i vežbaš i vežbaš! Dan noć.

Onda kupiš električnu tamburu za 50 evra polovnu i kreneš žestoko od početka sa svim žicama. A pojačalo pozajmiš, i to gore pomenuto bas sa overdriveom koji zvuči kao da udaraš u neku šerpu.

 

E kad posle svega toga pokažeš volju da i dalje sviraš i to najmanje 4-6 sati dnevno onda uzmeš tu opremu što si ti preporučio ;)

:) :) :) :) :)

isto potpuno isto :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok...ali dzitre bez floyda...i jos pogotovo jeftinije dzitre se jache rashtimavaju...double lock ftw :da:

a i volim taj filing kad zakljuchash zice...shto postanu josh zategnutije...lakshe za trzanje

 

pa ne znam, probavao sam razne jeftine gitare i sa s floyd i bez, i mogu reci da je isto sranje. lockovi na jeftinim gitarama nisu ni za kurac, da izvinete ^^

zato sam ja u moje veslo ugradio gotoh-e sa lockovima, i shtim drzhi kol'ko god da bendujem. :D

takodje, volim drop, al' povremeno se vracam u standard, a to je s floydom mega jebavanje.

 

joooooj, ovo cu jednog dana posedovati, tako je seksi...

HANNES02_600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni cas ucita,cas ne.evo jopet,lje'sa:

3308777552_676e72acbb.jpg

v79-lg1.jpg

 

ak' je biem uzim'o,ganjacu ovaj braziliaburst,ili crnu,ostale me ne zanimaju.

 

i da,set nek je,ne nek tru.nek tru cu uzet' kad porastem.

 

ja sam veliki fan V djitri

 

imam epiphone gothic V i chekam da mi majstor izradi jackson V :rockdevil:

 

uvek podrzavam

 

 

dodushe, u mat crnoj boji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam, probavao sam razne jeftine gitare i sa s floyd i bez, i mogu reci da je isto sranje. lockovi na jeftinim gitarama nisu ni za kurac, da izvinete ^^

zato sam ja u moje veslo ugradio gotoh-e sa lockovima, i shtim drzhi kol'ko god da bendujem. :D

takodje, volim drop, al' povremeno se vracam u standard, a to je s floydom mega jebavanje.

 

joooooj, ovo cu jednog dana posedovati, tako je seksi...

HANNES02_600.jpg

Uh taj hannes je predobar kolko cujem!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta radi dean zadnje vrijeme sa cijenama,to je strasno.mora da su svi iz qc dobili otkaze,tako zezaju krizu.

 

inace,malo mi je geyjasta,za ovo mi treba neka a la vintage a isto masnija dzitra,neki sautern u h stimu se fura,zato ganjam 24'75 da mogu da bendujem na 13tici ka' zmaj.ona mi je vise kao neki prs vanabi,neki "moderni rok" fazon niklbeka,alter bridza,i ostalog pederluka.misli kroubar,daun,CoC,taj fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo je string-through djitri danas, a da se nadje neka sa southern vajbom josh je teze :D

 

da se proizvode josh uvek, preporuka bi bila za ltd viper 500, sve shto trazish ima, a i vipere fura debeli Kirk iz crowbar-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes' da ja krnknem dzn a ona izusti dzzz...treba tu muda bolan,kakav crni singl kojl.

 

evo nadjoh je,ima cak i u mitrosu,taman cu ostroga mi ovaj dankan dizajnd da ostavim:

 

squiredwt1.jpg

 

 

Edited by stivbedezz

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja nesto da recem.

 

u lokalnom studiju je dosla 6260tica suva glava koja je otisla na neki budzeni hiwatt box sa celestion 30ticama i to sve super radi evo vec godinu kostantnih proba.znaci u prosjeku 4-5 sati,nerijetko i puno vise dnevno na nekih 50%.zvuk je solidan,meni se licno ne svidja(stvar ukusa),ali sljaka sta zelis.ne vidim kako kad u tim uslovima radi super kako ne bi nekom ko u najgorem scenariju ce je arciti 2-3 sata dnevno.nije to skrs,solidno je to.kinez je cudo.

 

o kom tachno studiju je ovde redh?! bash bih voleo da probam tu rabljenu Bugeru! :muzicar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ето, оде чо'ек због којег постоји ова тема сада. Слава му.

 

 

joooooj, ovo cu jednog dana posedovati, tako je seksi...

HANNES02_600.jpg

 

Је ли, Максо, шта је ово? Никад нисам видео нешто слично.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...