Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

bedak je kupiti dobru gitaru a potencijalno je usrati farbom, koliko kosta custom paintjob direktno kod proizvodjaca? u rangu 'duplo' ili tipa par stotina? :D

btw na sajtu mitrosa pise da mozes mailom da ih pitas za cene a onda ti stigne automatski mail da pozoves :udri:

 

Ma mitros je samo okacio cene nekih modela,za ostalo moras licno da odes i proveris ima li ili nema i koja je cena.U prevodu-kreteni.

 

Ako zelis npr fender(a i kod drugih je verovatno isto),a da takvog painta nema u ponudi custom shopa ili masterbuilt-a,i zelis ga direktno od proizvodjaca,custom paintjob ce da ti urade jedino na Masterbuilt modelu,al tad se spremi da se isprsis najmanje 3500 evrica,samo za model,jer to rade masteri Todd Krause,John Cruz,Yuriy Shishkov,Mark Kendrick i ko je jos sad dobio tu titulu.I jedini nacin ti je da kontaktiras Fender masterbuilt customshop,i da imas debele veze.

 

A sto ti kaze covek mnogo bolje i daleko jeftinije da uradis to ovde kod nasih koji prave gitare ili kod bilo koga ko radi sa drvetom i farbanjem istog,a da hoce da se bakce s instrumentom.

 

Eve ti link s nekog foruma s listom tih majstora kod nas,pa da se barem raspitas koliko bi to kostalo i kako bi se izradilo.

 

domaci majstori

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zeleo bih da vas pitam posto znam da je u srbiji nemoguce naci H masku da li znate mozda ko moze da napravi takve maske po nekoj povoljnijoj ceni? otpisao sam narucivanje iz inostranstva jer eto danas mi je stigla jedna H maska ali dzaba nepase mojoj gitari,pa mi izgleda nepreostaje nista osim da mi neko isece jednu po merama moje gitare..

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju je career neka jeftina kopija stratokastera

216212.jpg ali meni je fino radila posao i reko posto mi singlovi i netrebaju,a i nisu bog zna sta narucicu H masku,ali prc maska mi neodgovara tj rupa za magnet mi nepase bas najbolje,a i plastika koja ide ispod vrata je malo duza pa nemoze maska da nalegne..sranje je jer imamo u somboru samo jednog starijeg majstora,a kada sam iskasapio fabricku SSS masku i posle par meseci ga sreo rekao mi je da nesece on to.ima u maricu HSS al' ja se seljak nameracio na H pa da ga jebes..sad neznam ni jednog majstora u ovoj selendri,a nestojim najbolje sa finansijama da bi mogao otici do bg-a i kupiti drugu masku,pa ako znate nekog ko bi to odradio i poslao post expressom bio bih zahvalan :] i da prilicno mi je hitno jer mi gitara treba za sledeci cetvrtak...

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da odustajem od dean '79 v,ganjacu nekog polovnjaka sa string thru,ortak isposlov'o za sitne novce ovo:

 

ibltw_2.jpg

 

krajnja napaljenoza,al' kazu da nije losa dzitra,malo me ovi rockfield magneti sjekiraju,mada,svakako je dm gitara,pa pice neki iemdzijevi il' invader ako mafia podbaci,mada ja nisam svir'o njih nikad,mozda mi se i svide.

 

 

 

 

vase misljenje?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

isposlovao je ironbird limited za sitne novce? svaka cast.. sranje joj je ta bela boja po freatboardu bas ruzno izgleda sa tim..

nego recite vi meni posto se ja polako spremam za kupovinu nove gitare da li se isplati uopste kupovati jackson js modele? koliko je to kvalitetno i koliko oni mogu da sluze? znam da to sve varira od modela do modela i da je vecina primeraka u srpskim prodavnicama cista lutrija ako te posere,posere.. razmisljao sam o js30dk.zelim floyd (ne,necete me uveriti da mi on nije potreban :razz: ) e sad posto nemam bas prilike toliko cesto da idem do novog sada ili beograda jel moze neko da mi kaze neka iskustva sa tom gitarom i koliko se otprilike krecu cene novih i polovnih modela?.budzet je nekih recimo 300-350(mooozda 400)eura tj za toliko zasigurno znam da ce biti no ako bude nekih 600-700 gledacu onda da uhvatim neki popust u mitrosu pa da odem isprobati koji dkmg,mozda dxmg pa da ubacim aktivu,a tu je i deadov kelly..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih ti savjetov'o da se drzis za te novce polovnjaka,ali ako si bas pikirao jackson sa flojdom ja nikako,ali nikako ne bih isao ispod pro serije.

 

imao sam jacksona dosta,i to raznih (od js do usa custom) i uvijek su kuburili sa flojdima na entry level i lo mid level gitarama.to su ti oni toboze hromirani koji se izlizu dok si rek'o keks.ako dodas da se js serija pravi u indiji,od bogtepitaj kojeg drveta itd,itd...ja ne bih racunao na njih.za 400 e sam gledao cak i fusion standard iz 90tih,a to ti je kopljima ispred sadasnjih japanaca.

 

evo i ded men prodaje svog kellyja za 550 e,zajmi od nekog taj kes sto ti fali pa bjezi prvih nedjelju dana iz skole pa odradi to.njega ces,ako nista drugo,moci da zamjenis ako ti se model ne svidja za neki koji ti se dopada,ako ne i glavu za glavu.

 

a sto se tice ovog ironbirda,pa on je nov u amerigi 600 dolara,to ti je 420 e,ja ga dobijam novog za 300,jos ga je probao ortak koji,ako izuzmemo sto je basista,je itekako kompetentan,i kaze da je super.taj inlay i nije toliko ruzan,ali kazu da ni upola ne izgleda dobro na slikama kao sto je uzivo zbog tog glossy finisa i inlayja,jbm li ga,ipak je oridjinale flojd,ebony fingerboard,a i stvarno izgleda kao da je dobro odradjena.a sonicke probleme,ako ih bude bilo,ce da rijesi EMG 81.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

neidem ja u skolu pa ni nemoram da bezim,a odradice se to kasnije kvalitetno :) hvala na savetu,zapeo mi je bas taj deadov kelly za oko,a i cena je koliko toliko pristupacna pa se nadam da ga nece prodati dok nedodju te ocekivane pare.svidja se meni KE3 ali neznam sto sam zapeo za tog dkmg.zbog podizanja cena u mitrosu kontam da mi je on skroz nepristupacan..no ceka se oktobar pa cu videti sta cu i kako cu kada stigne lova :zeleni:

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je ortak davno tog dinkija js30, ne bih ti preporučio... pogotovu za te pare koje imas, zajmi jos 100 evra i uzimaj tog kelija, neces se zajebati sigurno. Pritom ako sam dobro video on je MIJ, js serija se uglavnom sada pravi u indiji. Mada eto, skoro sam imao prilike da drzim u rukama jednog warriora iz iste serije, strings through, isto veče je ortak imao svirku i nisam imao nikakve primedbe osim što izgleda jeftino. Uzmi kelija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebem ti pedalu...

 

pozajmio juce od drugara Ibanez SM7 Smash Box distorziju...radi mi na bateriju drugi dan..

 

svirah danas dva sata,normalno je funkcionisala..opet malopre ukljucim,kad ono poche da krklja,da umire...

 

kao da sam sve parametre odvrnuo na maksimum jebote!

 

kad iskljucim distorziju,clean bude ok...

 

opet ukljucim dist,opet isto govno se desava..

 

el ima neko mozda ideju,kaj se to zbiva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri bateriju, a postoji shansa da je neko sranje unutar pedale, jbg nijedna mi pedala za zivota nije umrla (pu pu, da ne ureknem)

 

nije za dzabe naznaka "made in china" :D

 

mada se ljudi pohvalno izrazavaju za tonelok varijantu TS-9 (mislim da je TS-7 u pitanju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigao mi onaj custom rat, uffff :D

 

imam ds-2

 

bez turbo opcije dosta lichi na ds-1, ali mi je uvek taj zvuk bio krsh, chak i kao boost

 

ja sam vishe za overdrive pedale nego za distove, ali rat ima karakteristichan zvuk, pa sam preshao preko toga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...