Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

danas dok sam svirao primetio sam nesto meni do sada cudno.kada hocu da mutujem zice (valjda se tako zove kada stavis prst ili prste leve ruke na zice,nestisnes nego samo drzis na zicama,a desnom okidas) uvek sam na E,A,D dobijao dubok ton ali sada kod drugog pa nadole praga kada to uradim dobijam nesto slicno harmonicima ili sta je ovo vec..no evo snimka . to je od prvog ka dole i kasnije drugi i treci kako piste kada okinem E zicu i samo stavim prst na nju..gitara je pre par dana bila kod majstora cudi me kako on to nije primetio..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^moze biti da sam se samo bzvz istripovao :confused:

Hehe care ,to se zove natural harmonic i treba tako da zvuci ako samo prislonis prst

hahahaha prvo sam pomislio da je to natural harmonic,a onda neznam ni ja kako istripovao sam da nije i da to pre tako nije bilo :) definitivno cu morati izaci na svez vazduh,mozak se bas poigrava samnom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ,fora da budu cistiji da prebacis na bridge magnet i trznes jache zicu kad prislonis prst,mada mogu da se cuju ''ruzno'' ako ti gitara nije dobro iztonirana ,a to najbolje provalis ako uradis harmonic na nekom pragu recimo 5 i onda oktavu od njega i cujes kolko se harmonici poklapaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri bateriju, a postoji shansa da je neko sranje unutar pedale, jbg nijedna mi pedala za zivota nije umrla (pu pu, da ne ureknem)

 

nije za dzabe naznaka "made in china" :D

 

mada se ljudi pohvalno izrazavaju za tonelok varijantu TS-9 (mislim da je TS-7 u pitanju)

 

nisam do sad koristio baterije za pedalu,pa me interesuje da li je moguce da obicna baterija crkne posle 5-6 sati sviranja?

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda je baterija konachno izdahnula bash dok si svirao, a pre toga si drzao kabl neko duze vreme u njoj :D

 

uvek vaditi kabl iz pedala/gitara koje furaju baterije u sebi dok ih ne koristite

 

a opet, sad mi pade na pamet, drugar ima pedalu koja posrche bateriju u roku od 20 minuta, a nikako da je odnesem na dijagnozu

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda je baterija konachno izdahnula bash dok si svirao, a pre toga si drzao kabl neko duze vreme u njoj :D

 

uvek vaditi kabl iz pedala/gitara koje furaju baterije u sebi dok ih ne koristite

 

a opet, sad mi pade na pamet, drugar ima pedalu koja posrche bateriju u roku od 20 minuta, a nikako da je odnesem na dijagnozu

 

eto objasnjenja...

 

mislio sam da je dovoljno samo da se,jelte,klakne na pedalu i gotovo...

 

nista,odoh po neki adapter...cim obijem prodavnicu... :)

 

oj zivote,tvrd li si..

 

hvala Vuche :pivopije:

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, imam sledeci problem. Imam Mesa Boogie DUal rectifier glavu i kabinet. I to je prosto preglasno pojacalo. Bukvalno kada sviram u maloj sali skc-a, pojacam pojacalo na dvojku. Ne stave me u razglas, nego sam moj ton sa bine, nadglasava ceo bend, i drugo pojacalo (randala tranzistorca od 150w), koji je opanjen preko pola, i ozvucen i ubacen na razglas. Pogledao sam u uputstvu od pojacala, i pise sledece. Nista vise, samo u 2, 3 reda. Kako u fazonu, moguce je da smanjite snagu pojacala, tj da prepolovite, kao izvucete 2 od 4 EL34-ke koje imaju u njemu. Pise da se izvuku samo 2 srednje lampe, a 2 krajnje ostave. I onda shodno tome da se izvuce i bilo koje od 2 rectifierke na izlazu. Da li je to zaista tako, da ja samo uradim po tome kako su rekli, i samo izvucem odgovarajuce lampe, ili moram to da nosim majstoru, da on cacka neke druge stvari, podesava i slicno.....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, imam sledeci problem. Imam Mesa Boogie DUal rectifier glavu i kabinet. I to je prosto preglasno pojacalo. Bukvalno kada sviram u maloj sali skc-a, pojacam pojacalo na dvojku. Ne stave me u razglas, nego sam moj ton sa bine, nadglasava ceo bend, i drugo pojacalo (randala tranzistorca od 150w), koji je opanjen preko pola, i ozvucen i ubacen na razglas. Pogledao sam u uputstvu od pojacala, i pise sledece. Nista vise, samo u 2, 3 reda. Kako u fazonu, moguce je da smanjite snagu pojacala, tj da prepolovite, kao izvucete 2 od 4 EL34-ke koje imaju u njemu. Pise da se izvuku samo 2 srednje lampe, a 2 krajnje ostave. I onda shodno tome da se izvuce i bilo koje od 2 rectifierke na izlazu. Da li je to zaista tako, da ja samo uradim po tome kako su rekli, i samo izvucem odgovarajuce lampe, ili moram to da nosim majstoru, da on cacka neke druge stvari, podesava i slicno.....?

Pisao je dersu o tome par strana ranije,jeste moguce ali to je veoma malo smanjenje jer svakako treba da se svira na minimum 6 da ne bi zvucalo ko tranzistor,najbolje reshenje je nabavljanje atenuatora ,posto imas nekog u inostranstvu kolko sam skontao ne bi ti bilo problem da nabavis thd plate ja ga cekam 4 meseca :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam velikih problema sa M-Audio Mobile Pre Usb na Windows 7. Kada sam instalirao drajver i testirao da li radi Pre , sve je bilo u redu. Dok nisam poceo da palim aplikacije sa zvukovima ( Foobar , TV karticu , PC igru )

 

Na svakih par sekundi cujem pucketanje , skripanje , shum , vise razlicitih zvukova koji posle radnih podesavanja ostaju isti.

 

Isto to sam probao za Windows Vista SP ali bez uspeha.

 

Ljudi sa M Audia nisu se potrudili da naprave korektne drajvere jer sve vise i vise ljudi postaje nezadovoljno njhivim radom i proizvodima.

 

Gde u Beogradu mogu da uzmem neki Pre Amp do 11 000 dinara a da nije M Audio ?

 

Mogu neki linkovi ili adrese ?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sa M Audia nisu se potrudili da naprave korektne drajvere jer sve vise i vise ljudi postaje nezadovoljno njhivim radom i proizvodima.

http://www.m-audio.com/index.php?do=support.win7status

 

Windows 7 nije još oficijalno izašao [22. oktobar je datum kada ide u prodavnice] tako da oni razvijaju drajvere da bude sve spremno kada izađe. Pročešljaj njihove forume, ima tamo korisnih saveta kako instalirati, moj M-Audio Fast Track USB radi savršeno na Windowsu 7 [rtm], tako da sačekaj malo dok se iskristališe situacija sa drajverima, a do tada koristi xp ili vistu, kad već imaš za ta dva sistema. Btw. to je Windows 7 RC, stavi final pa probaj sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek je Developer Page , pa tek sledi Private beta pa Release Beta , ajoj ! :(

 

Meni su ljudi iz Mitrosa (NS ) rekli da ako vratim ovo danas da ce mi vratiti pare. Bolje da budem bez icega dok se ne pojavi W7 zvanicno.

 

Ne bih da cekam officijal i da se na kraju desi i dalje imam pucketanja.

 

BTW probao sam i na Visti , same problem.

 

Ima li nesto slicno M Audiu da pogledam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa e,stvoren je da ga budzis,nabacas zajebanu elektriku,odes na svirku svog garaz pank benda,izdrljas 7 pjesama od po 2 min u totalnoj disharmoniji i RA-stimu jer ionako svakog boli kurac sta sviras i jesi li nastimovan,i na kraju ga onako meracki iz struka razbijes o kakav zid ili hartke pojacalo od 300 dolara ka' tajger vuds i posle toga ko gos'n co'ek pokupis sta je ostalo zdravo od elektrike.i ti citas sta ameri pisu o gitari za koju oni rade nepun dan da je kupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa e,stvoren je da ga budzis,nabacas zajebanu elektriku,odes na svirku svog garaz pank benda,izdrljas 7 pjesama od po 2 min u totalnoj disharmoniji i RA-stimu jer ionako svakog boli kurac sta sviras i jesi li nastimovan,i na kraju ga onako meracki iz struka razbijes o kakav zid ili hartke pojacalo od 300 dolara ka' tajger vuds i posle toga ko gos'n co'ek pokupis sta je ostalo zdravo od elektrike.i ti citas sta ameri pisu o gitari za koju oni rade nepun dan da je kupe.

 

 

eeeee,tako sam i ja pomislio ,al ajd da ga komentarisu klinci ili oni koji nisu culi za bolje,niti posedovali bolje,nego i likovi koji imaju po 30-40 godina svirackog staza,koji u kolekcijama imaju stvari o kojima mi samo sanjamo.E kad tako neki koji ima David Gilmour strata i slicne zveri,ode i uzme CV 50's i dodje kuci i pocne da ga hvali...ne mogu a da se ne zainteresujem. E to je mene zasvrbelo pa reko' da vidim jel neko odavle probao.Koliko pricaju japanski JV Sqier je dobio svog naslednika,koji ce takodje postati kult.Ono,nisam gadljiv na Made in nonUSA gitare,ako valja i ima potencijala,na headstocku a i tamo gde je Made in____,moze da pise sta hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...