Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ako je laksi,mozda je chambered,boles' koju su pokupili od cigana iz nesvila.na ovom dean-u,kao i na svim '79,tijelo je tanje,a i malo su kanali za elektriku siri,da im ne bude "tijesno",tako da je bolje u svakom slucaju,ali ne i dobro.

 

a to sto kazes "mahogani" - b stock drvo,a i topovi nijesu bas prve klase,ali lijepo izgledaju kad ih mali zuti iz koreje rade.inace,ne bih uzimao kinesku gitaru sa topom,pa da mi zivot od toga zavisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mora da bude chambered da bi bilo lakshe

 

moj majstor me je pitao za tip mahagonija koji hocu u svojoj djitri

 

buduci da je rogata, uzeo sam srednje teshku kombinaciju da bi moglo da izdrzi chukanje bez lomova, a da ne bude kao tuch

 

jedan od mojih gitarista ima djitru od belog mahagonija, kao perce laka + resonance iz snove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam skapirao, DF se nije bas najjasnije izjasnila da li joj 100% treba floyd.

 

po meni je floyd bas pain in the ass, posebno kad pukne zica i sve to. plus se inace rastimava cela gitara mnogo cesce, nepotrebno totalno.

 

moze da uzme BaalBehritovog vrh Ibaneza za 400 jura. 400 ili nesto ispod, ne znam tacno... sz320 model

 

231082.jpg

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda mogu i ovog svog da sredim :) Nista mi nije jasno, googlala sam ga, neki ga dan-danas prodaju za 600eur, neki kazu da ni nov nije vredeo $100 :) Ima flojd i nisam primetila da mu toliko cesto treba stimovanje. Al svi kazu da ako mi trebaju i novi magneti i novi dzek da je bolje da uzmem novu gitaru. Najvise mi smeta sto maltene svi bendovi koje bih svirala rade step down a kad ja to uradim zice mi polegaju na pragove; mislim da mi je neko rekao da za to trebaju deblje zice i da mi to gitara ne bi podnela :confused:

Ovakav, samo crn:

 

ibanez-ex360-complett.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda mogu i ovog svog da sredim :) Nista mi nije jasno, googlala sam ga, neki ga dan-danas prodaju za 600eur, neki kazu da ni nov nije vredeo $100 :) Ima flojd i nisam primetila da mu toliko cesto treba stimovanje. Al svi kazu da ako mi trebaju i novi magneti i novi dzek da je bolje da uzmem novu gitaru. Najvise mi smeta sto maltene svi bendovi koje bih svirala rade step down a kad ja to uradim zice mi polegaju na pragove; mislim da mi je neko rekao da za to trebaju deblje zice i da mi to gitara ne bi podnela :confused:

Ovakav, samo crn:

 

ibanez-ex360-complett.jpg

 

 

Ljudi ako hocete da svirate u nizim(ili drugacijim stimovima od standardnog) stimovima,morate i da setujete gitaru za taj stim,a ne samo da popustite zice i onda e ma sranje djitra ne radi kako treba,polegale zice,tandrcu o pragove,flojd ili tremolo se opustili.....Cak i ako menjate debljinu zica mora da se uradi setup za tu debljinu(kod fiksnog bridge-a se nece toliko izvaliti razlika,ali kod gitara sa tremolom i FR-om hoce)

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo

 

svaku gitaru koju sam dobio sam morao da setujem za deblje zice i nizi shtim

 

josh jedan od razloga zashto mrzim floyd :)

 

useresh se dok nashtelujesh

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al svi kazu da ako mi trebaju i novi magneti i novi dzek da je bolje da uzmem novu gitaru.

 

:) Isuse Hriste, ko je to izvalio? Ako cenis da je drvo valjano - a sto ne bi bilo - zameni taj dzek i neka ti neko pomogne oko izbora novih magneta, ako vec mislis da su postojeci suvise slabi za to sto hoces da sviras...

 

 

Najvise mi smeta sto maltene svi bendovi koje bih svirala rade step down a kad ja to uradim zice mi polegaju na pragove; mislim da mi je neko rekao da za to trebaju deblje zice i da mi to gitara ne bi podnela :confused:

 

Neko da ti uradi setup za odredjenu debljinu zica/u odredjenom stimu i to je to. Podnosi to gitara, pa nije od kartona... Nije od kartona, jel? :)

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

generalno,basswood i nije bas najidealnije rjesenje za stimove ispod D,dzitra koliko mogu da izvalim iz njenog posta ima velik problem sa floydom a i nije u nekom stanju...definitivno treba da plati ili zamoli nekog od nas,lezilebovica da setupuju i zategnu dzitru,da je proda,bilduje pare i kupi nesto izmedju objektivno dobrog i onoga sto se njoj svidja,a koliko sam ja shvatio to je neka spicasto-rogata talme dzitra za melo-blek,dakle neka napaljenoza sa emg-ovima i flojdom.

 

ako sam sta pogrijesio,DF ti me slobodno ispravi.

 

kako ti se svidjaju ltd V?ima tu finijeh modela,s' tim sto su meni bar ruzne do zla boga,ali mi izgledaju nekako za taj melo-black.

 

V-401DX_STBLK.jpg

 

ako ti je ruzna,pronadji ti neke oblike koji ti se svidjaju pa postuj pa ces cuti nase misljenje i predloge modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte se ljudi toliko cimati, ja vas pitam jer mi je zanimljiva tematika a i ocigledno da me je neko puno nalagao u proslosti :)

E sad ako i vi odgovarate samo jer vam je zanimljivo onda smo kul, niko ne gubi vreme :zuba:

 

Ma ne volim ja te simetricne V gitare, eksplorere, bc rich vukodlake i sl :) meni je najlepsi onaj mali Hammet-ov Jackson, asimetricno zaobljeno flying V, kao sto sam i okacila na pocetku cele price (pa su svi iskulirali i poceli da savetuju neke strat oblike :D mada ima i onaj Celtic BC, i on je lep ), al nije to neki prioritet, kazem samo da nije mnogo teska i da ima uzi vrat jer imam male shake (s ovim Ibanezom i nemam neki problem mada kazu da mu je uzak vrat). Uzgred, Baal Behrit je pitao za model, pise u linku za sliku, EX360 (nije ni rg ni rx ko sto sam lupila). Ne smeta mi estetska istrosenost ali sumnjam u funkcionalnost.

 

Mislim sto vise pricamo ispada da je u samom startu greska - da mi ne treba nista novo nego sredjivanje starog...

U krajnjem slucaju bolje da vezbam samo sviranje nego sto ovde palamudim i trosim vam vreme :ph34r:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne trosis,a ne mogu a da ne primjetim da nijesi zadovoljna instrumentom,jer,koliko bar ja kontam,sviranje treba da je uzivanje,a ne mucenje.treba imati instrument koji te dodatno motivise pa samim tim ces i vise vremena provoditi svirajuci itd...

 

e posto si konacno rekla sta je i kako je,gitara tvog interesa mora biti RR.kad ga budes kupovala ne idi,ali apsolutno ne idi ispod ovog modela,a to je jackson RR3,tj pro series.a probaj da pucas i na modele vise klase,ako dzep dopusti:

 

5827e1d1f8efd87c30375d9584709efa.jpg

 

njih imas u raznim bojama,ali obavezno probaj da kupis najranije 2008mo godiste,a glavni orijentir treba da bude da obavezno flojd rouz mora biti crn,nikako hromiran,znaci ne ovakav:

 

DSC00038.JPG

 

i na magnetima mora pisati seymour duncan,ne duncan designed.

 

i obavezno povedi nekog ko se razumije da provjeri vrat,pragove,ima li greski itd...

 

isto,preporucio bi ti,ako ti kelly nije previse ruzan,da cekiras dzitru ded mena,ne reklamiram ti ga,ali je ista ova dobra serija novih dzeksona a daje je povoljno.

 

sad,ako imas bas para,moze i neki rr24 ili rr1 da se zategne,to bi tek ludilo bilo,pogotovo rr24:

 

Jackson%20RR24%20BK.jpg

 

znaci brate kad bi svir'o u nekom DoF klonu nju bi ganj'o,dzitra je KRAJ koliko je dobra.

Edited by stivbedezz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj je i meni najlepsi :wub:

Pitah sad Mitros da mi posalju kvote za tih par modela (RR3, RR24, K3 Kelly i sl) pa cemo da vidimo :lol: Steta sto RR24 ne postoji u crno-srebrnoj verziji, crno-crveno i crno-zuto je horor ruzno.

@Dead Man Walking: da nije tvoj Kelly mozda onaj s lobanjama? :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jedna vrlo vazna stvar,koju pocetnici treba da znaju ,flayin v i exploreri su nezgodniji za drzanje i sviranje(ne svi neki su izbalansirani)Ali su uglavnom napravljeni da se drze na mudima(u slucaju DF na necemu drugom) I onda kad se jednom naviknete na njih tesko je svirati drugaciju gitaru ,ja sam mog explorera morao da busim i stavim drugde pin za kaish da bi mogo da sviram death metal \m/

I da po meni je besmisleno kupiti jackson pa onda u njega ugradjivati emg kad lepo sve to imas i kod espa i ltda samo sto su bolje gitare i nema kineza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...