Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

не знам да ли знаш онај виц када мујо и хасо иду да јебу за 5 еур?

 

купи половног фендера фронтман 15Р за 50ЕУР (имаш оуврдрајв и риврб на њему, 15 вати, 10'') и за остатак лове купи неку половну јамаху или новог јефтинијег Ибанеза (130ЕУР, има нешто по радњама, ваљда).

 

сећам се тог ЕсИкса (SX) као зле паре. тамо, пре неки' 5-8 година шетам се кнезом и извалим неку акустару за смешне паре. зумирам, видим да се ради о лаку који држи жице.

 

не треба џитра да буде нова, него треба да те ложи да је свираш. из оног појачала не можеш да се напалиш никако. не можеш ни из фронтмена, додуше... не задовољавај се срањима. иди шљакај месец-два, и имаћеш за ОК инструмент.

Share this post


Link to post
Share on other sites

не знам да ли знаш онај виц када мујо и хасо иду да јебу за 5 еур?

 

купи половног фендера фронтман 15Р за 50ЕУР (имаш оуврдрајв и риврб на њему, 15 вати, 10'') и за остатак лове купи неку половну јамаху или новог јефтинијег Ибанеза (130ЕУР, има нешто по радњама, ваљда).

 

сећам се тог ЕсИкса (SX) као зле паре. тамо, пре неки' 5-8 година шетам се кнезом и извалим неку акустару за смешне паре. зумирам, видим да се ради о лаку који држи жице.

 

не треба џитра да буде нова, него треба да те ложи да је свираш. из оног појачала не можеш да се напалиш никако. не можеш ни из фронтмена, додуше... не задовољавај се срањима. иди шљакај месец-два, и имаћеш за ОК инструмент.

 

eee, hvala ti na savetu, ali ono , ne treba meni nesto posebno, ono pocetnik sam... al nisam ni za ovo jos skupio pare xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Feanor

 

Čak i da pazariš tu gitaru ili neku sličnu toj (Aster) nemoj ni slučajno uzimati to pojačalo jer je to stvarno krš najgori.

Ko što reče gosn generalni uzmi nekog Fender Frontman-a, može i polovnog ako valja. I ja sam ga uzeo kao početnik...pre dve godine... (i još sviram na njemu) :)

Doduše dvaespeticu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako,za 120 e nova gitara nikako ne moze da se uzme da je icemu.barem ne u sirem regionu.moj ti je savjet da se stekas,i da se stekas,pa da uzmes ovo:

http://www.mixmusic-company.com/show_book.php?isbn=9030041

 

zato sto je sasvim dobra dzitra za pocetak,nije skrs,sasvim solidan zvuk za 200 e,pragovi nijesu zileti,a nijesu ni od plastike.imao sam je mjesec dana dok je nije pokupio drug iz cg kome sam je uz'o i preodusevljen sam koliko se dobije za te pare.

 

a i napaljeno izgleda,pa neces imati problema da je uvaljas za 100 i kusur eura,zavisi koliko je ocuvas,kad je budes prodavao.sto ti ipak savjetujem da ucinis u roku od malko vise od godine,mozda i malo vise,zavisi koliko budes svirao,ipak je to igracka.

 

za kucnu varijantu ti savjetujem da kupis neki di-box,eventualno polovnjaka neku muzicku kartu,maznes muzicki stub starcima i skopcas na komp,to te sve ne izadje 80 keka a nit' ti treba procesor,ni pojacalo,pedale,adapteri,kurci palci,a i zvucace sve to mnogo bolje nego na pojacalu od 50 e i pedali od 30.sto se tice ugradnje i savjeta oko toga,ima odje i previse lezilebarevica koji ce ti za dva piva,eventualno dvolitru to odradit'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svirao na Asteru od 70-80 evra (nov) i bio je strašna gitara za početak. Moja preporuka je da uzmeš tako nešto pa da vidiš hoćeš li svirati ili ćeš bataliti posle mesec dana.

 

Za pojačalo sam prvih par meseci imao bas pojačalo od 10w sa overdriveom. To ne košta ni 20 eura.

 

Tj lažem, pre svega toga sam imao akustaru koju je drug kasnije prodao za 1000 dinara koliko je bila dobra. Ali ja sam svirao i na njoj dok mi se kosti nisu videli na vrhovima prstiju. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se počinje. :)

 

I uvek je uzbuđenje nabavljati sve bolju opremu :)

 

Prvo kupiš dasku. Pa tamburu kojoj fale 3 žice. I onda vežbaš vežbaš...pa odeš kupiš još dve žice! Pa vežbaš vežbaš vežbaš, pa onda skupiš pare i za poslednju. Onda ti ortak kaže da gitara zapravo treba da bude naštimana i onda dođe i naštima ti.... Uuu onda se totalno napališ i vežbaš i vežbaš i vežbaš! Dan noć.

Onda kupiš električnu tamburu za 50 evra polovnu i kreneš žestoko od početka sa svim žicama. A pojačalo pozajmiš, i to gore pomenuto bas sa overdriveom koji zvuči kao da udaraš u neku šerpu.

 

E kad posle svega toga pokažeš volju da i dalje sviraš i to najmanje 4-6 sati dnevno onda uzmeš tu opremu što si ti preporučio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pocheo tako shto sam iznajmljivao djitre po studijima, pa sam posle kupio ibanez od 250 maraka i DOD death metal dist :D

 

Unishtio sam kasetofon, pa je pao peavey rage 158 :)

 

Najbolji nachin da se vidi da li si voljan da istrajesh mozda i jeste da krenesh od slabijeg, ali ja nisam imao para da pochnem sa boljim. Dobar savet je pao za onog ibaneza jer se on od svoje RG varijante razlikuje u vratu, minimalno boljim magnetima i oko 150 ojra, ako se ne varam.

 

Za 22000 mozessh da dobijesh dosta vishe uz ovog ibaneza + polovno pojachalo nego u onom SX paketu.

 

A ako se skupi vishe love, milina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji shansa da dodjem do nekih para u skorijoj buducnosti, pa me interesuje gde u bg-u bih mog'o da nosim gitaru na nivelisanje pragova, i koliko bi me koshtala ta zajebancija? ^^

 

thanx :pivopije:

 

blah, zar niko ne zna? :/

 

enivejz, josh jedno pitanje, koja gitara u rangu do 500E(da ima kod nas u ponudi) je idealna za dalje budzenje(nadogradnja magneta, chivija, et cetera...)? ili je bolje juriti polovnu varijantu?

naravno, postoji jedna zachkoljica, bridge mora da bude stratoliki, znachi ultra niski(navika je chudo :) ), nikako tunomatic ili floyd fazon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

shto se pragova tiche, ne mogu nikakve brojeve da dam, poshto su mi nedavno likovi u servisu za mob obrisali imenik

 

bilo koji konstruktor ce to da ti uradi, mislim da je komplet zamena pragova oko 50 evra (nisam siguran!), tako da bi brushenje i kuckanje trebalo da bude jeftinije

 

Jel "do pesto ojra" znachi da ulaze u obzir i one od 200? :bigblue:

 

inache, evo ti jednog primera, ne mogu da razmishljam vishe posle neprospavane noci :/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=41812

 

a dimmu1 odes na berzu i vidis malo sta se prodaje,a?

 

raspope kakvih ljudi ima...

 

ded men voking:

 

vidji brate,meni je apsurd da samo radi floyda mices dzitru sa dankanima,od dobrog aldera,i kupujes neki budjavi ibanez sa stratolikim bridzom koji nije upola tvoje dzitre.realno,za 550 e za koje ti davas dzitru nista bolje novo od tog kellyja neces naci.zato,moj ti je savjet,navikavaj se na floyd,a ubrzo ces vidjet' koliko floyd ima dobrih osobina.ne kazem da nema mana,ali generalno,to je premali razlog da bi se skartirala dobra dzitra.a sto kazes za 24 praga,navicices se,samo malo vjezbaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobrko si lončiće, ne raspitujem se ja za ibaneza nego izvesni "bradilko" :D

 

Vežbam ja dosta al' taj 24 prag je nepristupačan, zlo jedno...

 

Znam da za 550 ne mogu uzeti ništa bolje. Uzeo bih eventualno RR i ubacio mu EMG ili bih sakupio oko 700e i kupio neki LTD neck-through...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuuu,moram prestati da se drogiram.

 

izvinjavam se,skroz sam se sjeb'o.

 

pa dobro onda ded men,bolja varijanta za neck thru,samo jos jedno pitanje:kakvi su ti prsti kad se toliko zalis na asesibiliti?i ja imam napola ispusene tompuse,ali nikad nisam imao bas tolikih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...