Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ako su mi slicice-primeri tachni, kontam da je za mJetal aktivni daleko korisniji jer mozhe konkretno da naglasi neku frekvenciju... to je kontam, dosta pogodnija varijanta kada se mix-uje?! ili se o5 ja neshto 3poojem?

Sličice su ti u osnovi tačne, samo što mislim da se taj boost/cut dešava u širem opsegu, (tojest sa manjim Q faktorom, ali to je opet samo izraz koji će te zbuniti), ali niti sam siguran, niti je to sad toliko bitno.

Aktivni ekvilajzer je jednostavno drukčija, modernija izvedba. Sofisticiranija u neku ruku. Zato se na sofisticiranije sprave to i stavlja. Ne sećam se da li sam ikada video mixer sa pasivnim EQ-om...

 

ovo za klase... ako sam dobro skontao linearnost se odnosi na ideju da je od 2 do 3 ista razlika kao od npr 7 - 8...?! Primetio sam da kod nekih pojacala to bash vazi a kod nekih to bash i ne vazi... jel' to ima veze sa tim ili o5 brkam pojmove?!

Jako pogrešno kontaš. Linearnost se odnosi na frekvenciju. Idealno linearno pojačalo će izbaciti isti signal kao ulazni, samo pojačan. Dakle svaka tačka se preslikava preko idealne prave. E sad ta prava u praksi nikad nija "prava", već nešto što samo nalikuje na nju (nekada ni to). Dakle slika pojačanog signala neće biti savršena (osim što je pojačana) kopija ulaznog. Uvek tu nešto bude malko drukčije. Seljački: možda malko basove više pojačava, ima neki pik na nekoj frekvenciji, neku rupu na drugoj, itd... Tiše signale više pojača, glasnije manje, ima tu raznih varijanti.

E ta prenosna karakteristika je najravnija kada pojačalo radi u A klasi, no to opet ne mora ništa da znači. Tačnije rečeno, kada se koristi najlinearnije parče prenosne karakteristike, onda pojačalo radi u A klasi. Može pojačalo da radi i u B klasi, pa se razni "blokovi" pojačala dopunjuju od svakog se uzima ono najlinearnije. Jako zajebana materija za objasbiti seljački, pogotovo meni koji se time nisam bavio od 1996. I povrh svega, tebi kao gitaristi je to u suštini nebitan pojam.

Ono, kad ti skuvaju kafu, pa ti pitaš na kojoj ringli je bila džezva...

 

To što ne znaš ništa ni o biasu, nije frka dok god ne kreneš da ga podešavaš. Mislim, da li znaš da rastaviš anlaser, i promeniš kapicu automata na njemu? Verovatno ne (ili uzmimo da ne znaš, kao ni većina nas ovde). Da li je onda to problem, da li ti smeš tako da voziš?

Naravno da smeš. Zabole te za kapicu automata anlasera, to je posao za majstora.

 

sada se setih da sam hteo jos nesto da pitam... :D

da li je moguce ustanoviti koje frekvencije gadja koji pot bass,mid,high...?! koja je shirina i koliko uzima/dodaje u pominjami Db-ovima...?! npr. za 6505+ ili za XXX?!? ja pitao na Peavey forumu... iskulirali me na finjaka iako su na ostala pitanja vrlo ljubazno i detaljno odgovorili! :confused:

 

da li neko zna "standarde" za pomenute vrednosti za regularna gitarska pojachala tipa Marshall, Mesa...?!

 

:pivopije:

 

To jesu standardi za određene modele, i mislim da ih nije teško ni pronaći. Ja sam to nekada znao za matore Fendere i Maršale, no isparilo mi je, sorry... No spreman sam da dam levo mudo da Dersu to sve zna do tančina.

 

U krajnjem slučaju, uzmeš majk, turiš g ana kutiju, sound forge, ili program po izboru, PAZ analizer, i drndaš potove. Sve će ti se samo kaz'ti.

 

 

ovako, chuo sam od ortaka da na aktivni emg mogu da se redno zbudze dve baterije i da kao tad zvuk leshi koliko je opak. da li je neko probao, i koliko je to realno tachno?(oprostite na neznanju ^^)

Ko što reče gospodin iznad, to utiče na headroom, duplo je veći dinamički opseg sa dve baterije.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw. @Dersu Uzala: pitanje vezano za pomenute klase, A, AB i to... na osnovu chega se XYZ pojachalu svrstava u IJ klasu...?! Postoji li neka jasna klasifitacija ili je struchnjaci prave choovenom inzenjerskom "shac" metodom?! :D PLUS: ako te dobro skontah, na glasnoci i necu puno da izgubim vadjenjem lampi?!? Sta tachno znachi saturnacija?!?

 

Ne'am sad vremena, ali cim budem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odradio taj mod, i nije "opak" zvuk (sta god to znacilo), ali definitivno ne ide odmah u klip (dokazano) kao kod standardnih 9v. Najvise se primeti na clean-u. Zivlji je zvuk nekako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LM, pitanje za ovu nedlju glasi... :) u chemu je ralika izmedju aktivnog i pasivnog... ekvilajzera?! :D Vrljao sam nesto po netu ali mi se nije bash sasvim razbistrilo... ako sam dobro skontao, kao i kod gay-eva, aktivni gura dok pasivni pruza rupu?! :D shalu na stranu, aktivni bustuje a pasivni katuje odredjenu frekvenciju?! Right?! Kao sto jednom davno reche premudra emisija, tada RTB-a, Kuca za mashtalje:"za mastora da ne kvari, dobar saFet stedi stvari!" :D

 

U elektronici, aktivni element ili kativno kolo je svaki onaj element ili kolo koji/koje vrsi nekakvo pojacanje izlaznog signala u odnosu na ulazni signal na tom elementu ili kolu (ili delu kola). Znaci pojacanje, ne promenu frekventne karakteristike ili cak i atenuaciju zvuka (sto je 'utisavanje' tojest obrnuto od pojacanja, ali se i tada zove pasivni element). Aktivni element = pojacavacki element. Aktivno kolo = pojacavacko kolo (kakvo god da je i koja god da mu je namena).

 

btw. @Dersu Uzala: pitanje vezano za pomenute klase, A, AB i to... na osnovu chega se XYZ pojachalu svrstava u IJ klasu...?! Postoji li neka jasna klasifitacija ili je struchnjaci prave choovenom inzenjerskom "shac" metodom?! :D PLUS: ako te dobro skontah, na glasnoci i necu puno da izgubim vadjenjem lampi?!? Sta tachno znachi saturnacija?!?

 

Zar ti mislis da su inzenjeri poslali ljude na Mesec 'shac' metodom? Mislis da inzenjeri generalno operishu 'shac' metodama? O Mojsije.

 

Izgustiraj donju materiju, objasnjeno ti je tu i kakvu ulogu ima bias. Mrzi me da tupim bre nesto vec sto puta szvakano i dostupno u svim bibliotekama sveta.

 

 

 

AMPLIFIER CLASSES OF OPERATION

 

In the previous discussions, we assumed that for every portion of the input signal there was an output from the amplifier. This is not always the case with amplifiers. It may be desirable to have the transistor conducting for only a portion of the input signal. The portion of the input for which there is an output determines the class of operation of the amplifier. There are four classes of amplifier operations. They are class A, class AB, class B, and class C.

 

Class A Amplifier Operation

 

Class A amplifiers are biased so that variations in input signal polarities occur within the limits of CUTOFF and SATURATION. In a PNP transistor, for example, if the base becomes positive with respect to the emitter, holes will be repelled at the PN junction and no current can flow in the collector circuit. This condition is known as cutoff. Saturation occurs when the base becomes so negative with respect to the emitter that changes in the signal are not reflected in collector-current flow.

 

Biasing an amplifier in this manner places the dc operating point between cutoff and saturation and allows collector current to flow during the complete cycle (360 degrees) of the input signal, thus providing an output which is a replica of the input. Figure 2-12 is an example of a class A amplifier. Although the output from this amplifier is 180 degrees out of phase with the input, the output current still flows for the complete duration of the input.

 

The class A operated amplifier is used as an audio- and radio-frequency amplifier in radio, radar, and sound systems, just to mention a few examples.

 

For a comparison of output signals for the different amplifier classes of operation, refer to figure 2-15 during the following discussion.

 

 

Figure 2-15. - A comparison of output signals for the different amplifier classes of operation.

 

 

0074.GIF

 

 

 

Class AB Amplifier Operation Amplifiers designed for class AB operation are biased so that collector current is zero (cutoff) for a portion of one alternation of the input signal. This is accomplished by making the forward-bias voltage less than the peak value of the input signal. By doing this, the base-emitter junction will be reverse biased during one alternation for the amount of time that the input signal voltage opposes and exceeds the value of forward-bias voltage. Therefore, collector current will flow for more than 180 degrees but less than 360 degrees of the input signal, as shown in figure 2-15 view B. As compared to the class A amplifier, the dc operating point for the class AB amplifier is closer to cutoff.

 

The class AB operated amplifier is commonly used as a push-pull amplifier to overcome a side effect of class B operation called crossover distortion.

 

Class B Amplifier Operation

 

Amplifiers biased so that collector current is cut off during one-half of the input signal are classified class B. The dc operating point for this class of amplifier is set up so that base current is zero with no input signal. When a signal is applied, one half cycle will forward bias the base-emitter junction and IC will flow. The other half cycle will reverse bias the base-emitter junction and IC will be cut off. Thus, for class B operation, collector current will flow for approximately 180 degrees (half) of the input signal, as shown in figure 2-15 view C.

 

The class B operated amplifier is used extensively for audio amplifiers that require high-power outputs. It is also used as the driver- and power-amplifier stages of transmitters.

 

Class C Amplifier Operation

 

In class C operation, collector current flows for less than one half cycle of the input signal, as shown in figure 2-15 view D. The class C operation is achieved by reverse biasing the emitter-base junction, which sets the dc operating point below cutoff and allows only the portion of the input signal that overcomes the reverse bias to cause collector current flow.

 

The class C operated amplifier is used as a radio-frequency amplifier in transmitters.

 

From the previous discussion, you can conclude that two primary items determine the class of operation of an amplifier - (1) the amount of bias and (2) the amplitude of the input signal. With a given input signal and bias level, you can change the operation of an amplifier from class A to class B just by removing forward bias. Also, a class A amplifier can be changed to class AB by increasing the input signal amplitude. However, if an input signal amplitude is increased to the point that the transistor goes into saturation and cutoff, it is then called an OVERDRIVEN amplifier.

 

You should be familiar with two terms used in conjunction with amplifiers - FIDELITY and EFFICIENCY. Fidelity is the faithful reproduction of a signal. In other words, if the output of an amplifier is just like the input except in amplitude, the amplifier has a high degree of fidelity. The opposite of fidelity is a term we mentioned earlier - distortion. Therefore, a circuit that has high fidelity has low distortion. In conclusion, a class A amplifier has a high degree of fidelity. A class AB amplifier has less fidelity, and class B and class C amplifiers have low or "poor" fidelity.

 

The efficiency of an amplifier refers to the ratio of output-signal power compared to the total input power. An amplifier has two input power sources: one from the signal, and one from the power supply. Since every device takes power to operate, an amplifier that operates for 360 degrees of the input signal uses more power than if operated for 180 degrees of the input signal. By using more power, an amplifier has less power available for the output signal; thus the efficiency of the amplifier is low. This is the case with the class A amplifier. It operates for 360 degrees of the input signal and requires a relatively large input from the power supply. Even with no input signal, the class A amplifier still uses power from the power supply. Therefore, the output from the class A amplifier is relatively small compared to the total input power. This results in low efficiency, which is acceptable in class A amplifiers because they are used where efficiency is not as important as fidelity.

 

Class AB amplifiers are biased so that collector current is cut off for a portion of one alternation of the input, which results in less total input power than the class A amplifier. This leads to better efficiency.

 

Class B amplifiers are biased with little or no collector current at the dc operating point. With no input signal, there is little wasted power. Therefore, the efficiency of class B amplifiers is higher still.

 

The efficiency of class C is the highest of the four classes of amplifier operations.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesa/Boogie je imao (ili još uvek ima, davno ih nisam sretao) tu foru da ima pasivan EQ koji je pre-gain, i aktivan, grafički, koji je post-gain, neka me Dersu ispravi ako grešim.

 

Nope, ne gresis. Tonske kontrole su pasivne, graficki EQ i contour kontrole su im aktivne. Kod Mese su medjutim i one pasivne komponente 'interaktivne' i stravicno uticu na zvuk za razliku od Marshalla recimo, koji je prepotopski dizajn i uvek radi isto i ima isti zvuk.

 

 

ovako, chuo sam od ortaka da na aktivni emg mogu da se redno zbudze dve baterije i da kao tad zvuk leshi koliko je opak. da li je neko probao, i koliko je to realno tachno?(oprostite na neznanju ^^)

 

Mogu. Zvuce malo drukcije, nekima bolje. More juice more sound. U stvari, more clean headroom. Probali su razni, nemo' se brines. Probaj pa vidi da li te radi.

 

 

sada se setih da sam hteo jos nesto da pitam... :D

da li je moguce ustanoviti koje frekvencije gadja koji pot bass,mid,high...?! koja je shirina i koliko uzima/dodaje u pominjami Db-ovima...?! npr. za 6505+ ili za XXX?!? ja pitao na Peavey forumu... iskulirali me na finjaka iako su na ostala pitanja vrlo ljubazno i detaljno odgovorili! :confused:

 

da li neko zna "standarde" za pomenute vrednosti za regularna gitarska pojachala tipa Marshall, Mesa...?!

 

Moguce je naravno, samo shemu u sake i racunaljku u ruke. Mada to nije uopste bitno korisnicima, ne vidim zasto bi znali. I ne znam sta se ti petljas u to s' oprostenjem a ne znas elementarnu elektroniku :( . Hocu da kazem, kupi lepo spoljni/externi EQ, bilo kativni bilo pasivni bilo graficki bilo parametarski (to jos nisi ni spomenuo, kapiram da ces tek sad da imas podpitanja :pivopije:). OndaK to lepo nakaci di ti odgovara i vozi. Ili brate upisi elektrotehniku :rolleyes:.

 

Ziv bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, stvarno ste carevi!! :pivopije: ne znam sta drugo da vam kazem...

 

@Secracon

hehe volim ja sve da znam... :D a verovao ili ne, mislim da sam (za ovaj nivo na kome sam sada) ukapirao sve sto si prichao... impresivno zvoochy 1996!! ja tada nisam znao ni da nashtimujem gitaru... :redface: btw. mislim da mi oko ove linearnosti dosta pomaze Mata1 jer mi nije problem da zamishljam kojekakve prave/krive i ostale kerefeke... :D :D

a sto se anlasera tiche tu sam o5, verovao ili ne, struchnjak... ;) i naravno da bih umeo da zamenim sta goth da treba... moja je nesreca da je moj cale diplomirao da razlici dizel i benzinskog motora pa dok su ostali igrali fudbal ja sam se"zabavljao" pod haubom... jos je cale 90ih vozio Samaru na kojoj je bash anlaser crkavao na otprilike metar dana pa samo ga menjali uhh... valjda zato ne volim automobile... :D naravno, kontam primer, ali eto samo da znas da si ubo "pravi" primer! ;)

 

@Dersu Uzala

samo da znas ako se ikad sretnemo i tebu dodjem pice... :D

e sada... ne bih da off topikujem previshe ali, ljudi NIKADA nisu bili na mesecu! a sto se inzinjera tiche... pouzdano znam da vecina u 50% sluchajeva u startu zna reshenje dok u droogih 50% sloochajeva prvo "shac" metodom izvidi ima li uopshte smisla bilo shta rachunati ili ne... tek posle toga idu sofisticirane metode tipa chekic i to!! :D zato je to choovena inzenjerska metoda! ;)

 

inache, pitam sve ovo jer sam u user manual-u prochitao da su neke kontrole na mom pojachalu pasivne a neke aktivne... pa mi i dalje nije jasno... aktivni je neutralan ako je na 12h?! dakle ima i kat i bust opciju?! jos to i necu vishe, majke mi! ;) btw. znam sta je parametarski EQ!! :D:muzicar:

 

a sto se frekvencija tiche... ideja sa nekim analajzerom u cubase-u je i meni prvo pala na pamet... jedini je bedak sto nisam uspeo da skontam kako se to koristi... :redface: a ni rachunaljka mi ne bi puno pomogla jer ne bih znao sta da rachunam... sheme sam ipak skinu, bash zabavno deluju! :D ako neko zna, nek ne stedi rechi... a sto to mene zanima?! jednostavno je... zelim da na svirci/probi podesim EQ na bass pojachaju (kad vec postoji ta opcija) da ne smeta bass-u sa gitarskog pojachala... primetio sam da se nekada sudaraju pa mi od gitare ostanu samo visoki i zvoochim kao da przim slalinu a nekad se tako lepo uklope da zvoochy kao da cemo tako ujedinjeni kucu da srooshimo... sve u vsemu, sta goth da se desava, deshava se sloochajno, sto je iz moje perspektive bedak... mozda to nekome nije bitno jer ima tehnichara/tonca... mi smo ipak osudjeni na sopstvene (ne)sposobnosti! :)

 

hvala vam ljudi, jos jedno, puno!!! :pivopije:

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sjebo sam gitaru :violent:

sviram levom rukom a imam fendera strata za desnu pa sam odrezao

veci rog na gitari da bih mogao da dohvatim najvise pragove :muzicar:

dok sam to radio par puta sam jako cuknuo po gitari pa mi se sad

gitara ne cuje kao pre npr. okinem 13 prag na high E zvuk kao da odzvanja

brzo se izgubi pa se opet vrati neki put dobijem i malo ostriji(neprijatan)zvuk.

e sad ako neko moze da mi kaze sta bi to moglo bude da li je to do

promene tela na gitari,magneta ili potenciometra sta se ustvari sjebalo

da znam sta da zamenim. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, stvarno ste carevi!! :pivopije: ne znam sta drugo da vam kazem...

 

@Secracon

hehe volim ja sve da znam... :D a verovao ili ne, mislim da sam (za ovaj nivo na kome sam sada) ukapirao sve sto si prichao... impresivno zvoochy 1996!! ja tada nisam znao ni da nashtimujem gitaru... :redface: btw. mislim da mi oko ove linearnosti dosta pomaze Mata1 jer mi nije problem da zamishljam kojekakve prave/krive i ostale kerefeke... :D :D

a sto se anlasera tiche tu sam o5, verovao ili ne, struchnjak... ;) i naravno da bih umeo da zamenim sta goth da treba... moja je nesreca da je moj cale diplomirao da razlici dizel i benzinskog motora pa dok su ostali igrali fudbal ja sam se"zabavljao" pod haubom... jos je cale 90ih vozio Samaru na kojoj je bash anlaser crkavao na otprilike metar dana pa samo ga menjali uhh... valjda zato ne volim automobile... :D naravno, kontam primer, ali eto samo da znas da si ubo "pravi" primer! ;)

 

@Dersu Uzala

samo da znas ako se ikad sretnemo i tebu dodjem pice... :D

e sada... ne bih da off topikujem previshe ali, ljudi NIKADA nisu bili na mesecu! a sto se inzinjera tiche... pouzdano znam da vecina u 50% sluchajeva u startu zna reshenje dok u droogih 50% sloochajeva prvo "shac" metodom izvidi ima li uopshte smisla bilo shta rachunati ili ne... tek posle toga idu sofisticirane metode tipa chekic i to!! :D zato je to choovena inzenjerska metoda! ;)

 

inache, pitam sve ovo jer sam u user manual-u prochitao da su neke kontrole na mom pojachalu pasivne a neke aktivne... pa mi i dalje nije jasno... aktivni je neutralan ako je na 12h?! dakle ima i kat i bust opciju?! jos to i necu vishe, majke mi! ;) btw. znam sta je parametarski EQ!! :D:muzicar:

 

a sto se frekvencija tiche... ideja sa nekim analajzerom u cubase-u je i meni prvo pala na pamet... jedini je bedak sto nisam uspeo da skontam kako se to koristi... :redface: a ni rachunaljka mi ne bi puno pomogla jer ne bih znao sta da rachunam... sheme sam ipak skinu, bash zabavno deluju! :D ako neko zna, nek ne stedi rechi... a sto to mene zanima?! jednostavno je... zelim da na svirci/probi podesim EQ na bass pojachaju (kad vec postoji ta opcija) da ne smeta bass-u sa gitarskog pojachala... primetio sam da se nekada sudaraju pa mi od gitare ostanu samo visoki i zvoochim kao da przim slalinu a nekad se tako lepo uklope da zvoochy kao da cemo tako ujedinjeni kucu da srooshimo... sve u vsemu, sta goth da se desava, deshava se sloochajno, sto je iz moje perspektive bedak... mozda to nekome nije bitno jer ima tehnichara/tonca... mi smo ipak osudjeni na sopstvene (ne)sposobnosti! :)

 

hvala vam ljudi, jos jedno, puno!!! :pivopije:

Za ovo zadnje imas spectar analajzer u sound forgu ili nuendu oznacis deo i ides progress i imas razne chartove zavisi sta hoces da ti pokaze,pravilno bi bilo da sviras jedno isto i gledas kako se ponasha u vishe slucajeva..Treba da ides obrnutom logikom da namestis da da gitarski basovi ne smetaju bas gitari(posto bi ona trebala da je tri put jacha)+ i treba da ima preklapanja pobogu to se zove harmonija :P Kao sto su ovi matorci i pricali par godina unazad gitara i treba da ima srednje i visoke jer u miksu ce to najbolje da zvuci ako bubnjar i basista udare tacno kad i ti:)

El ti imas obican 6505 ili plus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sjebo sam gitaru :violent:

sviram levom rukom a imam fendera strata za desnu pa sam odrezao

veci rog na gitari da bih mogao da dohvatim najvise pragove :muzicar:

dok sam to radio par puta sam jako cuknuo po gitari pa mi se sad

gitara ne cuje kao pre npr. okinem 13 prag na high E zvuk kao da odzvanja

brzo se izgubi pa se opet vrati neki put dobijem i malo ostriji(neprijatan)zvuk.

e sad ako neko moze da mi kaze sta bi to moglo bude da li je to do

promene tela na gitari,magneta ili potenciometra sta se ustvari sjebalo

da znam sta da zamenim. :pivopije:

 

 

 

Nisi je sjebao nego si joj jeb'o milu majku,mogu da razumem neko veslo od 100-200 evra al fendera da unistis tako.

E stvarno si car,ovo je bas post godine.Ovako slicno nesto je jedan lik postovao na harmony central forumu,udavili su ga od pljuvanja,jos je taj car bio toliki moron da je pokusao to da proda na eBay-u.Nadam se da si je barem rastavio dok si je unistavao,nisi valjda pod tenzijom zica sekao i udarao.Tog invalida od gitare sad slobodno izrezi u komade i za potpalu koristi,nemoj vise nista da pokusavas.Ajd sto si je unakazio,nego sto si oslabio vezu tela i vrata,i izgubio balans,nisu dzaba taj dzep i ti rogovi radjeni pod tom kosinom.Ej bre pa ako je fender,mogao si je lako prodati(pa dodas malo ako fali za novu),pa nabaviti za levoruke,nisu ovo sezdesete,nije nemoguce.U mitrosu je skoro kad sam naleteo bilo i meksikanera i amera za levoruke,ako bi bas fendera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg taman sam mislio kad to sredim da kupim digitech RP90 pedalu a za novu gutaru nemam pare.

ali nije se ona bas toliko sjebala recimo kad sviram neku malo brzu solazu gitara se cuje kao i pre samo kad duze

zadrzim ton na high E,A i D zicama pocinje polako da vibrira zvuk a ostale zice se i dalje cuju odlicno.

postoji li mogucnost da se nesto u elektronici sjebalo? i da li postoji nacin da se gitara izbalansira,pritegne ili tako nesto

ako je do toga sto si ti rekao.

 

 

Edited by METAL MAN =)
nemojte citirati ako pisete ispod

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahaha! koji kralj,ladno je otfikario deo tela gitare :) mada nije to nista imam ja komsiju koji je isekao neku no nejm kopiju stratokastera bas ovako 00074182.jpg ,a da toj prici nije kraj ona je bila potopljena u farbu i to nesastrugana tj nije sastrugao staru boju,a i koliko se secam gitara je bila potopljena zajedno sa vratom valjda da i fretboard ofarba :) moracu jednom otici do njega da uslikam to.kad je on to izneo iz kuce ja se zamalo nisam upisao od smeha,a on mrtav ozbiljan hoce to da mi proda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neko moze da mi kaze sta bi to moglo bude da li je to do

promene tela na gitari,magneta ili potenciometra sta se ustvari sjebalo

...

легендо,

 

краљу,

 

лафе,

 

царе,

 

змају,

 

тигре,

 

громе,

 

фацо,

 

муњо,

 

ликчино,

 

хероју,

 

мамојебцу,

 

лаве...

 

 

који си ти цар.

 

edit: мени и после пет минута и даље иду сузе на очи и боле ме образи и очни капци од притиска и грчења горње вилице... ФЕНОМЕН.

 

е, сори, али ја и даље не верујем шта сам прочитао... дај неку фотку, молим те.

Edited by СретјниСвет

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...