Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

1:1 kopija Muffa, baš smo Buddha i ja upoređivali na bini, pošto on ima original EHX. :D

Au jebo te. Sjajna informacija, hvala ti :pivopije:

 

3000 din?jel to za sve pedale?

Da, napravi ti sve te pedale za 3 soma i svira ti pratnju, uvrce potove i gazi switcheve sledecih godinu dana ;)

 

 

Edited by House of Voivod

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontaktirao sam choveka

 

Trazi mi 50 evra za ProCo Rat, kucishte liveni aluminijum. Kaze da se stari chip da naci za desetak ojra, ali ako sam voljan, mozemo da probamo sa novijim koji funkcionishe kao zamena za onaj. Ukoliko mi se dopadne, kul, ukoliko ne - nabavice se stari. Meni je ova ponuda privlachna i rekao sam mu da mi sklepa pedalu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

3000 din?jel to za sve pedale?

 

Varira od pedale do pedale.

 

Hvala Baal i СретјниСветe :pivopije:

 

Nema na čemu. :pivopije:

 

Au jebo te. Sjajna informacija, hvala ti :pivopije:

 

Nema na čemu, a ti kad si u BGu slobodno se javi ako hoćeš da je oprobaš, naši smo. :pivopije:

 

 

 

Vuče, javi kako radi ProCo Rat kada ti odradi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, napravi ti sve te pedale za 3 soma i svira ti pratnju, uvrce potove i gazi switcheve sledecih godinu dana ;)

ajde boga ti k'o da ne znas kako sam mislio.

 

 

pa to i nije toliko lose.vuce obavezno da me zovnes kad ti zavrsi,da cujem koliko je to blizu rat-u.cisto sumnjam da ista moze da zvuci kao LM308 IC,al' da cujemo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde boga ti k'o da ne znas kako sam mislio.

 

 

pa to i nije toliko lose.vuce obavezno da me zovnes kad ti zavrsi,da cujem koliko je to blizu rat-u.cisto sumnjam da ista moze da zvuci kao LM308 IC,al' da cujemo.

 

nema frke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peđa (onaj čiji je broj dat na nekoliko posta pre tvog) jer radio Boogie-a za 100e jednom mom ortaku, odlično kućište, čak mu je odradio i full custom print i vrlo kvalitetne delove i veoma dobro radi. Šta je najjače kod ove dvojice što rade pedale - imaš lifetime waranty, ako ti se nešto pokvari, pošalješ im pedalu i oni ti srede za dž. Sem ako nisi manijak i nisi igrao fudbal sa njom. :D

 

Tom Sojere: Moraš prvo na đevreke sa slaninom. :pivopije:

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

hey hey! ja "malo" zakasnio... ovo za vadjenje lampi! :D

Hvala svima koji su odgovorili a narochito Secreconu (kako goth da se to pishe)! :pivopije:

imam jos jedno pitanje... koliko je ta akcija bezbedna za samo pojachalo...?! to ispade najvazniji aspekt, bar za mene... kontam da vratim sve u prvobitno stanje ako mi se ne svidi! To je rachunam skroz regularno?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se radi re-bias. Re-bias se radi samo kod self-biased ili kako ga jos zovu cathode biased pojacala, a to je u glavnom Class A egzotika i starije rabote. Sva pojacala u AB klasi su generalno safe. Proveriti prvo naravno. Ako ti se bas igra sa tim, reci koje je pojacalo u pitanju da ti napravimo check listu. Ne vredi da pricamo napamet. Generalno treba da smanjis izlaznu impedansu skoro za pola (ako uklonis pola lampi, tojest pola snage, smanjis toleranciju za struju kod osiguraca ako ces tako da koristis pojacalo, za ne daj boze. Medjutim uklanjanje lampi cesto ne smanjuje snagu u nekoj cujnoj meri, zavisi i od dizajna. Dobijes malo manje headrooma, malo vise saturacije ali izlazni trafo (ako je lampas u pitanju) pocne da gusi visoke i nikske frekvencije jer se menja linearna karakteristika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nema frke, cupaj. Samo pazi da ne iscupas lampe koje provode istu poluperiodu ako cupas par. Onda si ostao samo sa onom drugom poluperiodom, signal ce da bude, khm khm. Ako ima npr 4 lampe, ne vadis lampe 1 i 2, ili 3 i 4 u paru. Sve ostale kombinacije , moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...