Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Shalerke su do jajca, ja gledam ove M6 sa locking glavama za ovog mog sedmaka :D

Ja sto znam je da toga ovde nema, vec sam mislio da narucim preko All Parts-a...probajte u Mega Music, oni narucuju iz inostranstva (ja sam, doduse, neku drugu akciju imao u planu).

Edited by Џepk

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo pitanja za vuka i ostale koji to mozda znaju:ima li u bg i okolini dobar majstor koji mi moze uradit' kastum vrat,nista fensi,25,75"skala,24 jumbo praga,eventualno skalopiran vrat (to cu jos da vidim),maple ili eventualno mahagoni iz jednog dijela,sipka ili dvije,posto ce da bude dzitra u h sa zakk wylde setom zica,pa da se ne krivi?dimezije imam,radice se po ovom vratu sto je na dzitri.i koliko moze to zadovoljstvo ofrlje da ispadne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 za blagoja:

 

Ja chekam vec 100 godina (dok napokon ne nakupim kesh) da mi majstor zavrshi ruchni rad.

 

Svaki majstor ce umeti da napravi vrat, a kvalitet istog zavisi od toga kakve pare dajesh (video sam kako izgleda jean-ov vrat od 50 evra :puke: ).

 

Mislim da je na nekoj temi ostavljen kompletan spisak brojeva telefona majstora (customizacija ili tako neshto), pa zovni ong kog najvishe hvale. Necu sad nikog da ti preporuchim, da ne bi skochili protivnici rada tog choveka :)

Edited by METAL MAN =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da me jebesh... nikad nisam menjao vrat na djitri, samim tim ni ne znam koliko moze on sam da izadje...

 

napomenuo sam u prethodnom postu da sam video kako izgleda vrat od 50-ak ojra, verovatno postoje i jeftiniji i skuplji (ali mislim da razlika u ceni ne bi bila preterana)

 

najbolje je da pozovesh i pitash, pa ako ti je ovde jeftinije/bolje nego u cg, odradish

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,procackacu,kontam da ako naplacuju samo drvo u full-u oko 400-500 e,vrat bi trebalo,sa pragovima itd,da izadje oko 200 al' da jebe mater.sad kontam da mozda moze i jeftinije,tj zavisi od majstora do majstora.ako lose kontam ispravi me slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,hvala,ako mozes da skontas koji je link za taj njegov blog mnogo bih ti zahvalan bio.

 

edit:nasao,adresa je www.freewebs.com/dzingiboy ,koliko se moze po slikama zakljuciti nije to lose,sem sto je dizajn headstock-a,sem kad se radi o kopiji fendera,uzasan,al' ok,to bi ja vec dizajnir'o.i ne znam jel' on pravi co'ek za mene,ovo je malo modernija varijanta od onoga sta on radi + vidi se da je strat fanatik.ja nisam,ali bas nisam.

 

 

 

Edited by Δ.Δ.Δавид

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,procackacu,kontam da ako naplacuju samo drvo u full-u oko 400-500 e,vrat bi trebalo,sa pragovima itd,da izadje oko 200 al' da jebe mater.sad kontam da mozda moze i jeftinije,tj zavisi od majstora do majstora.ako lose kontam ispravi me slobodno.

 

 

evo ti i link sa nekoliko majstora i njihovih telefona.

majstori

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti i link sa nekoliko majstora i njihovih telefona.

majstori

 

hvala,vise-manje sam formirao misljenje,a to je da kad i ako dobijem mirka tasica (probao 2 puta do sad,sjutra cu probat opet ili kuci sa posla kad dodjem)provjerim okvirnu cijenu i dali je on spreman da radi po tudjem dizajnu,mada bi ja mijenj'o samo dizajn headstock-a(ofrlje ibanezoliki reverse head).i da,stize mi za 2 nedjelje dean,iz ameriku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to isto, ne ochekujte da chivije rade jednako dobar posao kao floyd

 

locking chivije su, po meni, zgodnije od ostalih jer se vreme potrebno za promenu zice znatno smanji

 

chak je i na sred svirke izvodljivo da se promeni (iako to nikada ne bih praktikovao)

 

vidjao sam sperzele koji ne mogu da zadrze shtim zbog sranje nultog praga (plastichan, pa zica zapne)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam onda da pazarim jer jebem li ga locking civije za 3000din,skoro dzab-dzaba.pitanje je samo kako rade..imam neku drtinu od kopije stratokastera i posto mi je prirasla za srce hteo bi barem da joj stavim malo pristojnije civije i aktivu pa da je koliko toliko malo vise upotrebljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis nut-a?

 

da, nut :D

 

jbg, ne znam drugi izraz u nas, a "cheshalj" mi retardirano :haha:

 

@dimmu

 

sigurno su bolje od stock chivija koje imash, a ako bude frke, valjda mogu da se dotegnu

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam ovo:

 

http://phousemusic.c...ges/svgold1.jpg   gold hardver  locking treomlo, ili kako se vec zove... 

Ima li poente stavljati top lock na gitaru sa ovim cudom? :)

 

dostimavao bih ga na one srafice nazad.. sad koliko bi to imalo efekata.. :haha:

Edited by METAL MAN =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...