Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ako picis po studija oni generalno imaju neku srednju zalos' od pojacala,stoga boss ti je najbolje rjesenje,jer su efekti bolji pogotovu gejn i dilej opcije a amp sim ti nizakoj' kurac ne treba,tako ja bi ganj'o boss.ali mislim da za te pare moz' da iskombinujes zlo i naopako pedala,e sad zavisi sta sviras i koji zvuk ganjas...gt8 je generalno zla sprava,kao i sve te ubi' boze dugotrajna,podnosi sva sranja,zloupotrebu...da npr se bavis kucnim snimanjem i sviranjem sline siks bi ti bio mlogo bolja opcija,pride bi ga moga' ka' klasican procesor koristit'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako picis po studija oni generalno imaju neku srednju zalos' od pojacala,stoga boss ti je najbolje rjesenje,jer su efekti bolji pogotovu gejn i dilej opcije a amp sim ti nizakoj' kurac ne treba,tako ja bi ganj'o boss.ali mislim da za te pare moz' da iskombinujes zlo i naopako pedala,e sad zavisi sta sviras i koji zvuk ganjas...gt8 je generalno zla sprava,kao i sve te ubi' boze dugotrajna,podnosi sva sranja,zloupotrebu...da npr se bavis kucnim snimanjem i sviranjem sline siks bi ti bio mlogo bolja opcija,pride bi ga moga' ka' klasican procesor koristit'.

 

 

Hi-gain odnosno drive mi je prioritet naravno nisam imun ni na ostale efekte.Racun'o sam i preko pedala ali su to igre bez granica, tj mogle bi biti ako bi se bacio u te vode.Gt8 mi je nekako bolji od gt10.Pojacalo bi koristio samo kao power amp sa zvucnicima i tako ne bi uticalo mnogo na signal.

S obizrom da imam kvalitetnu gitaru, ovako sam nesto razmisljao ali resih da se obratim i podelim misljenjepivopije.gif

Imam vec nekih 5 godina boss me 50, ali on me polako napusta(expression pedala ima svoje momente)..rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi-gain odnosno drive mi je prioritet naravno nisam imun ni na ostale efekte.Racun'o sam i preko pedala ali su to igre bez granica, tj mogle bi biti ako bi se bacio u te vode.Gt8 mi je nekako bolji od gt10.Pojacalo bi koristio samo kao power amp sa zvucnicima i tako ne bi uticalo mnogo na signal.

S obizrom da imam kvalitetnu gitaru, ovako sam nesto razmisljao ali resih da se obratim i podelim misljenjepivopije.gif

Imam vec nekih 5 godina boss me 50, ali on me polako napusta(expression pedala ima svoje momente)..rolleyes.gif

 

cek',cek',ako ces pojacalo da koristis samo kao power amp onda ti je sline siks bolje rjesenje.za zvuk,pogotovo hi-gain,presudno je pojacalo,tj njegov preamp dio koje zvuku daje karakter i boju.boss i nema tu neke opcije,on ti je vise ka efektima i distorzijama naklonjen,dok ces imati na line6 veliki izbor pojacala koje mozes da iskoristis kao preampove,uz to imas i dosta dobre i raznovrsne efekte.ja sam koristio do skora upravo line6 na taj nacin i mogu ti reci da su u emulacijama neprevazidjeni,eventualno NI i IK Multimedia ih prate,ali to je sve subjektivno.za ovo sto ti pricas line6 je definitivno bolji izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolja od onog ltd-a, ne znam shta jurish, ali je ova bolja od obe koje si postovao, a ista je cifra u pitanju

 

Vintage VS6 Cherry Red

 

ne znam koliko zurish, ali pretpostavljam da moze da se poruchi ukoliko je nemaju u radnji

 

U sutini ne zurim, bitno mi je da je gitara oko 24.ooo, ali da je solidnog kvaliteta. Ako znas za jos koju gitaru koja je slichna za ove pare javi. Hvala za prethodne info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajebav'o sam se sa starim ltd-om i sjeb'o sam mu wiring,niko mi u komsiluku nema lemilicu,ima li ko u blizini konjarnika spreman da mi posudi lemilicu i malo kalaja i paste il' da se ja docimam do njega pa da zalemimo to,castim pivo,laza neje tu,njega bi cim'o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje:imam gitaru sa jednim volume podeshavanjem,koja je razlika izmedju takvih i onih sa 2 volume podeshavanja?sta radi taj drugi prekidach?

kod moje efakat nije bash volume,pre ce biti nivo kompresije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel' ti dobro?

 

 

 

 

dva volume pota od obavezno vuku i dva magneta,pa jelte jedan volume pot je za jedan magnet,drugi je za drugi magnet.najcesce takve gitare imaju i dva tone pota,kod kojih ide ista logika kao i za volume potove.

 

pot nije prekidac,prekidac (vrlo rijetko se uopste tako nesto sto se moze nazvati "prekidacem" i nalazi na gitarama) eventualno moze na gitari biti u formi killswitch-a,ili na starim djitrama je i postojao pravi pravcati on/off prekidac,srecom ta nebuloza je izcezla sa modernih gitara.

 

onaj "prekidac" sto imas na gitari nije prekidac,vec ako cemo da se gadjamo srpskim izrazima mozes ga nazvati selektor,i sa njim odredjujes koji magnet ce biti u funkciji.

 

uostalom,sto kaze kirk,umijes da pises dakle znas i da citas,zato gugl u ruke i edukuj se.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/DarkFire.aspx

 

Који је ово курац, први пут видим ово!? Робот-гитара, као, шта који курац? :blink:

 

Pa to je novi malo nabudzeniji Gibson Les Paul robot guitar.Pre neke dve godine je izasao taj koncept,konkurent Fender VG stratocasteru(takodje robotizovana gitara,sa roland steady sistemom na sebi koji simulira razne efekte i stimove,ali njegova proizvodnja je prekinuta,zanimljivo da ga tek sad dobio Mitros,i to pod oznakom "novo",i kosta papreno iako mu je cena drasticno opala u svetu,al ok ovde nije rec o njemu),samo sto za razliku od Fendera,ovaj Gibson,stvarno preko kompujtercica i elekromotorica na civijama,stimuje gitaru u odredjeni stim.Zanimljivo je da je Dzimi Pejdz taj fazon samostimujuce gitare imao na jednom od svojih Gibsona(koje je koristio devedesetih)

Kako rece dimmu'l,preko tog dugmeta stimujes gitaru(standard stim,ali i oni koji stoje u opciji)

 

Eve ti,da prostis i video,da vi's kako sve to funkcionise.

http://www.youtube.com/watch?v=WetVXbYRfWk

 

U principu ko prihvata te kompujterizovane moderne tripove,ok je djitra za njega.Tu je i prakticnost(tako jelte i reklamiraju te gitare,i zbog toga su ih valjda i napravili)),ukoliko neko mozda svira u razlicitim stimovima,pa ne mora da se drka da nosa 15 gitara na svirke,nego kao all in one.Vise mi se cini kao neka tezgaroska gitara(licno misljenje,u svakom slucaju,ako dodjete u priliku da je probate,probajte je,nece ujesti. :smile: )

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda nije fora...jedino jos da nakrcaju sve moguce efekte i simulacije pojacala i svega moguceg,magneti da mogu da emuliraju svaki moguci magnet,da finis moze da se mijenja kako god ti 'oces,wajrles na jedno 5 kilometara i male bubice u usima koje ce ti davat' monitoring i istovremeno kupit' mozdane impulse pa ces tako mijenjat' presete,magnete,sve zivo...

 

dimmu1:

 

fora je sto stalno CPU kupi informacije o zicama u kojem su tonalitetu po najdubljem tonu specificne zice i po potrebi zateze/opusta.genijalan izum koji ce vremenom biti samo bolji,brzi i manji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sarki,sad ozbiljno ako imas taj problem rijesice ti ga ovo:

 

http://guitar-machine-heads.com/hp193043/M6-Locking-Machine-Heads-Top-Mount.htm

 

imam drugara koji je mesar i panker,pa i on svira "iz ramena" pa se patio dok ih nije ugradio,i nevjerovatno kako rade.imao je i spertzel locking,ali ni upola ne rade kao ovo.a i cini mi se da nijesu nesto ultra skupe.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма добро, пикам ја и из прста ако треба, ал' тако научих од почетка и сад јеби га. А што се тиче ових Шалер чивија, ортак их је купио и каже да су врх, чак ми их је и препоручио да ставим на гитаре. :da: Нема зајебанције, кад Швабо направи, ту нема грешке!

Edited by Шарки

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...