Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

pa taj rad.. nije da se nesto strasno rastimava ali voleo bih da mogu da nekako to sredim..

Nego me brine sledece:

 

kada stavim top-lock i "zasrafim" ga tj "fixiram" stim, logicno je da ce da mi ode stim u kurac.

E sad, na flojdu su tu oni srafici za "dostimavanje" a sta ja da radim majku mu? :D

Da li bi bilo efekta da uzmem srafciger i zategnem one srafice na ivicama? kontam da bi to moglo, ali koliko bi bilo efikasno..

tj da li bi mogao da ga zavrnem dovoljno da se nastimujem, ali da mi ne ode setup u kurac ili ne pukne zica. X)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi jasno shta pitash

 

Floyd i top lock obichno idu zajedno da se instrument ne bi rashtimavao. Ukoliko se dogodi da neka zica malo popusti/zategne se, postoje fine tuneri (koje sam primetio na fotki). Pre toga svega nashtelovati floyd i vrat za zice i shtim koji planirash da imash i cao.

 

Uvek fine tunere negde do sredine doterash pre zakljuchavanja top locka + ostavish zice malo opushtenije jer kad zakljuchash, poneki tl zna da ih dotegne.

 

Dajebeoca, pretpostavljam da si sve ovo znao i ranije ali ne znam kako drugachije da odgovorim na post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podsetih se ove gluposti:

 

gibson explorer + kahler - top lock

 

mislim da je ovde lik naknadno dodao top lock

 

u svakom sluchaju, ima i na youtube-u klip gde lik kudi gibson

 

ljudi u firmi se prerachunali malo :)

 

edit:

 

nadjoh i varijantu bez top locka

 

eve

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajebeoca, pretpostavljam da si sve ovo znao i ranije ali ne znam kako drugachije da odgovorim na post.

da to sam i znao, ja nemam FR vec tremolce. :)

 

Ako nemas fine tunere na tom bridzu, logicno je - nemoj ni stavljati top lock

pa pretpostavio sam, reko da pitam ovde, mozda je neko experimentisao. X)

 

lakse se menjaju zice a i po meni prednost je sto gitara nema jednu veliku rupu u sebi kao kod FR-a

taj rad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio... dobri su za fin vibrato, odlicno drze stim, fine tuneri su izuzeto precizni, lakse se menjaju zice a i po meni prednost je sto gitara nema jednu veliku rupu u sebi kao kod FR-a

 

i fr je dobar za fin vibrato...istina je da se lakshe menjaju zice i da su bolji mozda fini tjuneri... ali je veliki problem shto tremola ne drze shtim nikako...svaki bend zice ili malo jachi vibrato ih izvede iz shtima zato shto tremolo nije double locking vec zice leze u onom "koturastom" sedlu i na taj nachin su podlozne pomeranju...

tako da svi kvaliteti padaju u vodu u startu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i fr je dobar za fin vibrato...istina je da se lakshe menjaju zice i da su bolji mozda fini tjuneri... ali je veliki problem shto tremola ne drze shtim nikako...svaki bend zice ili malo jachi vibrato ih izvede iz shtima zato shto tremolo nije double locking vec zice leze u onom "koturastom" sedlu i na taj nachin su podlozne pomeranju...

tako da svi kvaliteti padaju u vodu u startu...

 

 

Tremolo ne drzi stim jedino ako gitara nije setovana kako treba i ako zice nisu razradjene tokom menjanja,ili ako u pitanju nije neko veslo.Nikada na fenderima nisam imao problema ni kada je floating tremolo(bilo koji two point ili vintage) u pitanju ni kada je tremolo polozen na telo gitare,i to sa stock civijama(bilo vintage,bilo standardne civije),uz najagresivniji moguci bending ili vibrato ili drkanje rucice.

 

evo ovde lik objasnjava jedan od nacina setovanja,i kako se stim odrzava i uz obilno koriscenje tremola.

http://www.youtube.com/watch?v=O0Oyc6slYRc

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sale o ovome sam prichao... okreni na 0:50

 

 

 

Dobro ovde je u pitanju Kahlerov tremolo sistem,on se potpuno razlikuje od fenderovog,znaci ti si konkretno na njega mislio kad si rekao da ne odrzava stim..

Al evo ovde npr lik takodje ima kahlerov sistem,i nema nikakvih problema,stim se odlicno drzi.

http://www.youtube.com/watch?v=Ahgz3ayXj_E&feature=related

Dakle ipak je sve(pored kvaliteta instrumenta) do pravilnog setupa i razrade zica prilikom postavljanja(istezanje cele zice,istezanje kod bridgea,kod gornje kobilice i kod civija,dok zica potpuno ne nalegne kako treba,kako se istegne nastimuje se i to se radi dok god zica i posle istezanja,bendinga i pomeranja tremola ne bude u stimu,proveri se intonacija...naravno ovo sve vazi samo kod novih zica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko ima savet za solidan elektricni shtimer ? Koje da izbegavam ?

 

ibaneze izbegavaj

 

Jel uzimash pedalu ili regularan?

 

pedalski su korg ili boss, a bossovih regularnih ima k'o pleve, yamahe takodje rade solidan posao

 

 

 

 

ranis borac za FR :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i fr je dobar za fin vibrato...istina je da se lakshe menjaju zice i da su bolji mozda fini tjuneri... ali je veliki problem shto tremola ne drze shtim nikako...svaki bend zice ili malo jachi vibrato ih izvede iz shtima zato shto tremolo nije double locking vec zice leze u onom "koturastom" sedlu i na taj nachin su podlozne pomeranju...

tako da svi kvaliteti padaju u vodu u startu...

 

Nisam rekao da fr nije dobar za fin vibrato, samo sam branio kahler koji si neopravdano napao :)

 

Ja evo nikad nisam imao problem sa svojim kahlerom, imao sam jedan iz '85 pa sam ga na istoj gitari zamenio drugim samo zato sto je bio izjeden od znoja, nikad odrzavan, u uzasnom stanju - ali je i dalje radio savrseno. Ne popusta stim bez obzira sto nije double locking trem, ta koturasta sedla prilicno cvrsto stoje na svojoj podlozi jer su pritisnuta tenzijom zica. Taj novi kahler sam fiksirao jer mi rucica ne treba (ima sraf na zadnjoj strani koji sluzi za to) a na starom gde je bio floating trem nikada bending ili jaci vibrato nije uticao na stim...

 

Just my 0.02$

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti tako kazesh...mozda san ja svirao neke ne trve kahlere :lol:

 

shalim se...pre jedno 2 godine sam bio jako nalozen da naruchim kahlera iz amerike...ono kad su pocheli opet da rade...

i onda sam chuo za taj problem rashtimavanja prilikom bendova..i probao od tada par komada kod drugara i poznanika, jedan stariji al jachi model, i jedan noviji hybrid i kod oba se javljao taj problem...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sad kosta adapter za pedalu?mora kupim..

 

nisam ga odavno kupovao..zadnji sam dobio od jednog drugara a nesto nisam u poslednjih par godina pratio cene,niti sam pri parama da mogu da biram...

 

el ima neki kvalitetniji do 1500 din?

 

hvala :pivopije:

 

ja sam pazario pre oko 4-5 meseci, bio je oko 1900din.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...