Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

prvo vuku da recem:

 

pusi ga

 

MXR zw je kao stand-alone drajv (dakle kacis ga na cisto pojacanje) kurc na biciklu,jer nije ni pravljen za to.pravljen je da napanji postojeci drajv.derivat je SD1ca,samo propusta odokativno 30 posto originalnog zvuka,dodaje srednje visoke i nesto visokih i dodatno uteze bas.zato je za marsalolike drajvove da pocera u haj gejn teritoriju i dan danas jedno od najboljih rjesenja.

 

LoveHateLove:

 

opet premalo informacija imam da ti odmah iz pika dam neki valjaniji odgovor.koje pojacalo imas,sta ima od opcija na njemu (modeling,ima li fx loop),koja i kakva te svirka i ton zanima,neki klip cisto informativno koji ton ofrlje imas u glavi (neki bend ili pjesma) itd.

 

ono sto iz iskustva znam da vecina nas za taj neki low to medium gain zvuk u glavi ima u sustini ili SL ili MV marshall.dakle,klasika roka.sad,ako sam u pravu opet zavisi koliko love imas i kako bi da se bodes u pojacalo,tj dal' tvoje pojacalo prima dobro pedale (u sustini je frekvencijski koliko-toliko neutralnije,dobar primjer toga su fender pojacala) ili bi da totalno zaobidjes njegov preamp (sto je skoro obavezno kod ovih modernijih govanca,sa izuzetkom roland cube serije,mada ono vec ima tu teritoriju drajva odlicno pokrivenu,tj neces puno dobiti vise sa bilo kojom pedalom da se bodes na bilo koji nacin).

 

da ne palamudim sad previse,Carl Martin PlexiTone i Catalinbread Dirty Little Secret su nekako najpopularniji izbori (u tvom slucaju klonovi istih) za transformisanje fendera u marshall,tj pedale su dizajnirane da se bodes u fenderovski klin i da klikom na pedali imas ofrlje taj prepoznatljivi marshall ton sa ploca.dosta ljudi koji nemaju toliko para takodje furaju bas marshall-ove pedale (jackhammer koji je onako njah,teska pedala za kontrolisanje,ili bluesbreaker II ili guv'nor II koje rade bolje ali imaju premalo gejna,mada moze da se moduje ili da se cejnuje sa dobrim nagarivackim OD-om za vise gejna (opet SD1 ili MXR zw,ili neki TS ko je za vise zaobljeniji zvuk)),ono st je dobro kod tih pedala jeste da su ceste i jeftine,i da i da ti se ne dopadnu/ne budu ti zavrsavale posao mozes opet da ih prodas uz minimalan gubitak novca,ili cak nikakav.izbacao je marshall i kultnijih pedala za te namjene (originalni guv'nor i shredmaster) ali su one jako skuplje i redje,a da radis klon ja bih opet isao na PlexiTone jer pruza mnogo vise opcija,ili DLS ako si vise u fazonu MV marshall-a.

 

a ako imas bas govnavo pojacalo,a imas send-return ili poweramp in bolja kombinacija je sansamp i derivati.to su vec dokazane sprave koje ti daju full skockan zvuk i ne valja da ih bodes opet u neki preamp (mislim,mozes,ima ljudi da ih i tako rabe tj kao klasican dist box,ali za ovo o cemu mi pricamo je varijanta sa zaobilazenjem preampa mnogo bolja).maksa radi samo takve klonove,jedini problem kod originala je sto nisi mogao da izbacis speaker emulaciju,ali kontam da maksa moze da spakuje da moze i to da se kontrolise,da ti npr odradi da svaki svic pali/gasi poseban kanal i da ti nabaci neki bust,sto bi onda vec bila jako iskoristiva pedala za apsolutno svaki scenario koji moze da te zapadne.plus je velika vrlina sto pedala moze da ti sluzi kao bekap pojacala,tj da u slucaju da pojacalo rikne/ili te zadesi neki uzas od pojacala na svirci/probi ti u formi male pedale imas vec spakovan samo takav zvuk i samo se bocnes u razglas i bole te kurac.

 

eto,to je sve ovako ofrlje,sad dalja prica zavisi od tvojih povratnih informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lele...sta napisa... :bigblue: ...ma meni je veci problem klin, tj samo pojacalo...ne sviram u bendu, zezam se samo po kuci, sviram sve i svasta, osim ovih ekstremnih vrsta metala-black,death...pre svega volim da imam dobar klin, zelja mi je da uzmem nekog blues jr-a, mislim da bi mi to resilo sve probleme, trenutno imam Peavey VK Royal 8...nista posebno, ali za pare koje sam dao nisam ni mogao mnogo bolje da uzmem, modifikovano je, ima izlaz za kabinet, prekidac za negative feedback loop, zvucnik valjda nije original-celestion tube 8...i to je to, uglavnom to mi je neko prelazno resenje...

 

[media=]

[/media]

[media=]

[/media] ...ovo je neki otprilike raspon muzike koju sviram...pritom uopste nesto neslusam ove prve ali ono, kul je pesma:) Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma djitra mi nije problem, imam stradzu i lp-a...znam da bi mi bilo bolje da sam jurio bolje pojacalo ali jbg., znas ono, svi jurimo najpre dobru djitru :bigblue: , mada mogao sam i sad da uzmem nekog jr-a ali nisam hteo da dajem toliko para, mislio sam da ce i ovo da mi odradi posao, mislim ok je pojacalo, nije da je bas toliko lose, da ima bolji zvucnik verovatno bi jos bolje zvucalo, ali nije to to...taj fenderov klin nikad ne mozes da dobijes...ja jos nisam imao pojacalo da sam bio zadovoljan sa klinom, doduse uglavnom sam se jebavao sa tako nekim sobnim varijantama a i nisu bili cisti lampasi u pitanju, mislim ovo kao jeste ali opet to nije to, jebo dve lampe...nemam pojma, kad sviram klin osecam kao da sviram bendzo, nema onu toplinu kakvu ocekujes od lampasa...kad prikacim neku pedalu i ne zvuci toliko lose, zato sam mislio da uzmem neki OD uz distorziju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, ima samo gain,tone i master, kao i vecina tih malih lampasa...ja reverb uopste ne koristim, taj mi je efekat nekako nepotreban...a i ne kazem da sviram nesto mnogo cist klin, ali sve ide od klina, ako je on dobar i gain mozes da dobijes sa nekom pedalom, sto ja i pokusavam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nego nisi svirao dobrog fendera ili derivate,ne mozes da sudis po classic 30tici,par bassman-a i ovih fender lampasa za siromasne.tek kad se nabodes u DR,vibroking onda da padne takav neki sud.

 

pazi,taj peavey je kul,ali realno osnovni problem kod tih malih lampasa su zvucnici.taj celestion je nista narocito,nikad neces bez iz 12tice imati tu "toplinu" (u sustini taj zvucnik ne moze da izbaci lijepo malo dublje srednje i basove,nije to toliko do pojacala).nemam pojma dal ima dovoljno mjesta to pojacalo da se dobudzi 12tica,ako ima,to bi ti bilo najpametnije.takodje,postoji i varijanta da taj zvucnik ako je naknadno stavljan,nikad nije dobro usviran,sto se lako rjesava,samo izguglaj how to broke in guitar speaker izacice ti brdo dobrih tutorijala,u sustini nabodes neki klip,nadazgas do kraja i pustis ga jedno 20tak min da ga dobro razmrda,onda ce lijepo zvucnik da se zaobli frekvencijski gledano.

 

takodje,uvijek mozes da rijesis pola tih problema sa prostom eq pedalom.

 

iz onih klipova izgleda da sam bio u pravu,to je taj marshall MV ton,sansamp ga super skida,ali bih tebi,zbog toga kako koristis pojacalo ipak savjetovao da vidis sa maksom dal je iscurjela sema za DLS,ili da ti skuva guv'nor kec ili shredmaster.OCD prosto nije marshall in a box,a ne bi trebaloda imas problema da ga utopis pa da mozes da sibas druge pedale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogami sa tim practice pojacalom tesko da ces sta izvuci.Jesi gledao sta na netu o modovanju pojacala?

 

ne bas, a i ne znam koliko bi mi to bilo isplativo...

 

@Blagoje

 

Pa ima izlaz za kabinet, ali kao sto rekoh to mi se bas i ne isplati da pravim ili kupujem, otkud znam, bolje je da skupim jos para pa kupim bolje pojacalo a ovo prodam, nemam pojma...

 

Pa razmisljao sam o Eq pedali, pretpostavljam da Maksa i to radi...nikad nije kasno...

 

Sa OCD nisam ni planirao da sviram nesto malo tvrdje, kao sto su AIC...imam DS-2 distorziju, jes na nije sad nesto posebno ali radi posao, uzeo polovnu, nisam za te pare mogao nista bolje, realno, osim nekog klona ali tada nisam o tome razmisljao...eventualno sad da prodam tog boss-a pa da narucim nesto od toga sto si mi rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodaj i OCD i DS2,za tu lovu nek' ti skuva maksa neki marshall in a box,pa stekaj pare za neko pojacalo.ne vidim sta drugo.

 

edit:stigao ibanez fz7,uz onaj damage switch na 100 posto kolje skoro kao boss fz2.za sad,dovoljno je avetan da posluzi dok ne bude nekih para.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ovde kod mene u Pancevu, ima tu i kvalitetnih stvari da se nadje...mislim nije meni sad potreban neki profi kvalitet, samo da nisu ona plasticna sranja...a koliko su ti dzekovi otprilike?

 

...evo videh sad, tebra ti dzekovi kostaju 500-600din, to mi je malo mnogo da dajem za jebene kablove za pedale...

 

jedan kabl bi me dosao preko hiljadu + zajebancija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg, hoce sh kvalitetno, ali da ne bude pravljeno od sranja... :D

 

Ja mislim da nemam vishe nijedan kupovni kabl, a ne secam se kada sam poslednji put neshto morao da izradjujem, toliko dugo traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aman, rekao sam da hocu malo kvalitetnije a ne profi, pre svega sam misli na to da dzekovi nisu od plastike jer riknu brzo, pa nisam ni kablove od gitare placao toliko a da dajem za pedale...jos da mi treba jedan pa ajde, ali da dam 50 evra da bi povezao sve pedale, mnogo je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, ovaj drugi link sto si postovao, mislim da se bas radi o 'plasticnim sranjima'

 

pa? i rekao sam odmah da to ne zelim nego ove iz prvog linka...

 

naravno da ne nameravam kod Kineza da uzimam, buvdza mi je usput a ovde imaju da se uzmu dzekovi koji nisu kineski i koji se valjaju i u radnjama elektricne opreme...prema tome...

 

nego, bas se pitam koliko ovde ljudi koriste te kablove koje preporucujete :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...