Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

vuce i ostali,kakvi su epi standardi,posebno plus serija?pitam onako na duze staze,meni su na prvu loptu metiljavi,nisam nikad koristio jednu na duze staze.ono,kakve su groverke na njima,oce li sta da ide u kurac,hardver?za ton ne pitam jer ovaj komad ima dobudzene emg-ove,planiram da koristim jedno vrijeme ako se trampim tj da odradim na njemu par stvari pa da ga prodam i da uzmem nekog sg-ja,posto LP-jeva po mom ukusu nema za lovu sa kojom cu ja u dogledno vrijeme raspolagati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji V (mislim da nizu akciju bez zujke nisam imao ni na gitarama sa floydom) i SG su odlichni, a tiho patim i za LP Standardom koji sam imao pre par godina xD

 

LP plus samo ima bolji top, ostalo je isto kao na standardu. Dobri stock magneti, groverke lepo drze, fretwork nije sjajan, ali je solidan i nema poteshkoca u sviranju, potovi i prekidachi mi nikada nisu otishli na njima, hardver nije korodirao (mada sam rukom izgulio crnu kobilicu na V-u posle 6-7 godina korishcenja, polivanja znojem, pivom, krvlju i sredstvima za chishcenje - svejedno, nije korozija).

 

Mishljenja sam da Epiphone opravdava odnos cena/kvalitet u svojim boljim serijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno!

Cuo sam se sa Mix-om i stizu magneti, upravo cekaju isporuku *svakog trenutka*.

Nadam se da cu biti te srece da me ubode taj jebeni PAF - 103!

Srbijo na ku*ac te nataknem. Uskoro cemo trzalice morati da narucujemo iz Bangladesa, Pakistana, Vatikana ili nekog sranja...

Edited by Mr.Murray

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i tako.

Ali sigurno necemo praviti magnete za gitaru od magneta za frizider.

Tako da ga ispusavamo u svakom slucaju. Valjda bi trebalo da imamo barem jednu muzicku prodavnicu koja moze da ispuni tvoju porudzbinu u roku od 30 dana! Nekad bude 30, ali i manje treba...

Nego njih boli kur*c da se cimaju preko neta, e-mailova i ostalih kura*a zbog jednog magneta koji ce im doneti minimalan profit...

Edited by Mr.Murray

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis,metalni dio koji je nasrafljen pod uglom od 90 stepeni na flojd?ako je to to,to je blok flojda,tako se kaze:

 

Floyd_Rose_Ping_brass_block.gif

 

ako je to to,imas mislim kod marica neke aster zamjene,posluzice,a i nisu skupi narocito,ima raznoraznih apgrejda ali nisam to nigdje vidio kod nas.ja bih na tvom mjestu skinuo flojd i krenuo u obilazak prodavnica i vidio sta mogu da nadjem od blokova i da li pasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po onoj slici koju sam video na sajtu, cenim da je sedlo u pitanju pre nego blok.

 

U pitanju je blok, ali sam postavio sliku onog flojda jer blok nije ravan kao kod pravog flojda nego je pun nekih zljebova i useka. Mislio sam da je jos neko imao takav flojd pa zna o cemu pricam. Probacu da ga slikam i nabacim sliku ovde da se vidi o cemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Леп ти је борд,могу ли да знам колико времена ти је требало да сакупиш све ове педале,колико новца си уложио,и да ли жалиш што си толико (верујем да си много пара дао) новца потрошио?

И јел може неко да ми да слику неког такозваног "разделника" ,пошто сам виђао да се помиње на овом форуму,да убодеш један адаптер,а спроведеш струју у више педала.Ниђе не могу да нађем тако нешто,не знам ни како изгледа,или је тај резделник у ствари Педалбоард?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bando .. treba mi mala pomoc... da li da stavim prvi whammy ili wah u lanac...?

 

 

Git - line6 wireless - ns2 input - ns2 output - amp

ns2 send - tuner - wah - ts9 - whammy - ns2 return

 

tankerrig.jpg

 

ostalo je u loopu pojacala... tu mi je bio i whammy ali ne ponasa se najbolje

 

dajte mi svoje prijedloge ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...