Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Meni je earvana najbolji nut na svetu jer volim da mi akordi pevaju ,graptech http://www.graphtech.com/ su veoma zahvalni,tuninng stabiliti ti najvishe zavisi od civija i odnos duzina vrata/debljina/zice/stim problem je u temperovanoj skali,kad natoniras svaku zicu posebno kad odsviras akord nije bash to to recimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chivije su one ESP locking....pre nego shto je namontiram, fino istegnem zicu...kad je postavljam u chiviju dobro je zategnem da skoro vec bude u pitchu, chivije sam zategnuo kao pracku gde god se mogu zategnuti...bridge je cool, tako da problemi mogu biti samo vrat (jako malo verovatno) i taj ervana nut...

 

pre nekako sam proshirio malo te slotove na nutu, i stavio grafit...problem je delimichno reshen...videcu josh kad se zice istegnu kako ce da drzi shtim...

nisam znao da nut mora biti lubricated, poshto sam do sad uvek koristio FR top lockove, a video sam da neki nutovi imaju te self lubricating karakteristike...e, sad me interesuje koji materijal treba da bude poshto sviram uglavnom metal na ovoj gitari (u pitanju je mahagoni telo i vrat, ebony fingerboard, emg aktivci)...eto da podjem od tog graphtecha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio bih štimer nekim pristojnijim modelom, dojadilo mi je hvatanje nota na prevaru. Šta valja uzeti - Boss (TU modeli bi mi odgovarali da odatle stavim daisy chain), Digitech, Korg...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

Tako i kontam, nego ne znam da li da jurim TU-2 i TU-3 za neke manje pare, pa da mi koristi za napajanje ili da zabodem jeftiniji Korg i da me boli patka za kasnije. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korg je oko 50 evra jel' tako? Odlichan je to shtimer.

 

Lichno, ja ipak vishe volim da mi neka pedala radi kao trafo (NS-2 koristim za pedale koje su pre pojachala, LS-2 za pedale koje su posle njega).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od stima,recimo pre za 7 string si morao u bas modu da stimujes na nekim stimerima,licno koristim tu3(samo zbog onog osvetljenja posto sam corav)I uporedio sa onim digitechom znatno je brzi ali i dosta osetljiviji sto bash i nije potrebno za svirke.A po meni najprakticniji stimer za live je http://www.planetwaves.com/pwProductDetail.Page?ActiveID=4115&productid=592&productname=NS_Mini_Headstock_Tuner iz vishe razloga 1.bolje se vidi i blize ti je oku od podnog 2.ne dodaje nikakav otpor u pedal boardu niti ti zauzima mesto u istom niti se bakces sa napajanjem 3.niko ne vidi u kom si stimu :)Jedino sto cete ga malo teze naci

@ranis ne znam licnog sam misljenja da c# stim nikad nemoze da bude to to na gitarama sa manjim neckom ,a i iz iskustva znam da B stim na sedmozicanoj od 27" peva'' 5 put bolje nego na sedmozicanoj 25 skali.I kad sam uspeo na ltdex400 sa tvojom skalom da sviram nekako hyporcrisy(uglavnom potrebne dve najdeblje zice) ostale zice jednostavno nisu mogle da se natoniraju za akorde ljudski,neka ti odradi neko nut pa srecno.A graptech se ne lubrukuje,a recimo kod standardnih(plastic,bone) to reshavas obicnom grafitnom olovkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes grafit sitan da roknes u kanalice,tj ako nemas u prahu,onda usitnis od grafitne olovke ili masinsko ulje,da bolje klizi zica...Medjutim grafit je prljav i izgleda ko karijes na belom nutu.Uglavnom premazuju se mesta gde se zica lomi(nut,string tree,na bridgeu gde se lome...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chek sad cu ti nadjem neki klip ,evo npr http://www.ehow.com/video_2387947_lubricate-guitar-nuts-graphite.html mada mislim da je to najvishe potrebno kad koristis steel zice posto su krutije(bez perverzije molim)Nickel je sam po sebi mekan pa nemoras tolko da ga mackas

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...