Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Evo mene ponovo!

Na 17om pragu na B zici ne mogu da podignem zicu. Cim je zavrnem ona je mrtva. Nije tako samo na 17om vec i na nekoliko sledecih pragova...

Da li je to samo do set up-a?

Inace, nadam se da ste me razumeli jer ja ne znam kako se to "zavrnem" zove u teoriji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je posle 17. praga, a vishe njih je u pitanju, onda morash da ih sredish ili da dizesh akciju. Da je malo "ranije" tj. da je od, recimo, 12. praga, to bi bio problem koji se reshava podeshavanjem shipke u vratu.

 

Tipujem da je do akcije.

 

Sa druge strane, toliko problema imash sa gitarom koja bi trebalo da bude skoro pa savrshena, da bih ja, da sam na tvom mestu, otishao u prodavnicu i svima se kolektivno najebao keve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bendovanje jebeno. Znam da znam, ne mogu da se setim...

Pa gitara je stvarno predobra, ali...

Ona je stajala 2 godine u radnji, sto znaci da su zice sranje bile a set up je popustio! Kada sam zice promenio sve je postalo mnogo bolje sem toga na 17-om i slabog sustaine-a (koji je zbog magneta, to znam). Nadam se da ce set up pomoci. Uradicu ga kada budem menjao magnete.

U svakom slucaju hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je posle 17. praga, a vishe njih je u pitanju, onda morash da ih sredish ili da dizesh akciju. Da je malo "ranije" tj. da je od, recimo, 12. praga, to bi bio problem koji se reshava podeshavanjem shipke u vratu.

 

Tipujem da je do akcije.

 

Sa druge strane, toliko problema imash sa gitarom koja bi trebalo da bude skoro pa savrshena, da bih ja, da sam na tvom mestu, otishao u prodavnicu i svima se kolektivno najebao keve.

 

Nikako sipku u vratu ,vec su problem pragovi jer se deshava kod benda ,namesti akciju koja ti odgovara(akcija kolko god da je podesavas zica ide pravolinski tako da nemoze negde da radi a negde da ne radi) i odnesi kod majstora da ti osmirgla i izpolira pragove u radiusu koji hoces ,to je problem kod svih novih gitara jer se pragovi udaraju mashinski i jedan prag je vislji od drugog ,mora chak i 3 zice kad bendujes od jednom nigde da prekida ton.I nema to veze sa prodavcima ja sam kupio gitaru u nemackoj pa je takva jednostavno ne rade se stvari rucno vishe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne budzi nista gitaru do profi set-apa.dakle odes kod nekog majstora i on ti za 10 jura skocka dzitru do njenog maksimuma.ovako se samo gadjamo pretpostavkama.ako ti majstor kaze da je gitara sjebana,nosi dje si je uzeo i reklamiraj.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori, u pravu si totalno. Ne bi valjalo da se sjebem, idem prvo da je odnesem na set up.

Je l' imas nekog do jaja lika za preporuku set upa? Koji dobro radi za normalne pare (10-15E) dao bih i vise ako je neophodno... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja danas preuzimam gitaru od laze,ortaka za mf.com-a,pa cu ti kazem kako momak radi,ovako tasic ali puno srece u nafatavanju covjeka,ja sam pokusavao nedjelju dana i odustao.goran je nesto skuplji ali ja ne znam da se neko zalio kako momak radi.

 

kad vec rekoh da donosim mastejna sa setapa,nemam alat a i htio sam da je neko bas profi sredi,ja kao umijem ali najcesce nemam alat a ni upola zivaca da se drkam sa sipkom par dana da dovedem do apsolutne perfekcije.mislim da nema potrebe bas kod svakog mijenjanja zica da se nosi nekom bez ako si bas operisan od te rabote,ali par puta u godinu dana na mijenjanje sezona je idealno.plus se ja stalno preseravam sa stimovima i sl,ako stalno koristis isti stim i slicne/iste zice,mozda cak i manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar setap je definitvno najvaznija stvar. Mada mislim da vecinu stvari covek moze i sam da uradi, ono da zavrne sipku, podesi visinu zica, magneta i te neke osnovne stvari...

 

Blagoje jesi ti Umart na MF-u?

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,i odje sam bio umart.

 

sale:

 

poklonicu ti mastejna ako ti meni poklonis orange or120,najmanji problem.opet sam u tripu da ganjam neku glavu,iskrsla mi ponuda,pa ako ga ko hoce za ozbiljno,nek sibne pp,znaci sad sam donio sa setapa,cisti H stim,a kako dzitra radi mogu drugi da posvjedoce,da ne bude da ja nesto se preseravam.ne trcim da ga prodam,jer mi lezi savrseno,ali vise ima tih gitra nego ovih glava,pa sami skontajte.

 

elem,laza (ApplePie sa mf.com-a) sjajno radi setap,sad pokupio dzitru,samo naj naj naj imam da kazem.ako kome treba kontakt neka pusti pm,pitah ga mogu li da mu saljem ljude rece moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest UROS EEEEEEEEEEE

Ja sviram triangl i nemam kome da se obratim, jer nemate temu za to. Dakle, ovde ću pisati o svojim iskustvima. Pokušao sam da skinem od metalike ''Fear of the Dark'', ali nikako mi ne ide. Ako ima neko tablature ii nešto slično, bio bih mu zahvalan.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da vidis cijena,i odje a i preko,ako hoces pravu stvar (a to je jel kalamazoo) nema ispod 2500 e da ga jebes,a i 2500 je nategnuto.

 

svega mi prije bi ganjao orville by gibson black beauty nego nekog nesvila,em bolja plus je jeftinija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa druge strane, ne bih bezao ni od Epija, pa chak i u standard varijanti (Tokai pre, ali su te cene vec u domenu Gibson studia)... a COW ce nekad u zivotu da se desi... ili ESP M1

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...