Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

HIljadu puta je pisano na forumu,Evo ti zanimljiv link http://www.pedalsnake.com/page.php?id=68

1.Procitaj manual tog tvog procesora pa vidi recimo samo koliki mu je otpor ,videces da ekvivalentan 10 pedala+kablovi.

2.Digitalni signal ima razliciti karakter to jest ti neparni harnomici(sto se stalno cuje ta visoka frekvencija ) a josh ako povezujes u lampasko pojacalo pa josh i u fx loop tesko

3.Mislis ako ukljucis 6 efekata odjednom da ti je lakse na procesoru ,e pa jeste samo sto ce onda zvuk da ti kasni(logicno procesor )

4.Cena-pedale mozes da kupujes jednu po jednu (dakle ko na rate) ali kvalitetne pedale ako kupis mozes da prodas skoro za istu ako ne i za vecu cenu ,dok procesor ako kupis ,pogledaj po oglasima recimo digiteche od pre 5 godina ti poklanjaju ako vishe i rade

5.Prospe ti pijana budala pivo na proc mora posle da ides da ga juris da ga bijes da mu silujes majku,zakoljes popa,a dobre pedale same po sebi sluze da bijes nekog sa tim

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^zadnja stavka najjaca :haha:

Ima resenje za to sto sam vec vidjao tezgarose da rade - umotaju proc u najlon, i mirna Bosna.

 

Pa dobro, ako nema decko para (ko ima? :haha:) ), a hteo bi da se igra kuci, da nauci sta koji efekat radi i da eksperimentise sa raznim efektima, mozda je i taj proc ok resenje :)

 

Ja sam pristalica procesora u odnosu na pedale za live zbog prakticnosti (mogucnost menjanja redosleda efekata u virtuelnom lancu, kao i njihovih parametara u vidu preseta), ali stvarno ne bih imao hrabrosti da sviram nista ispod Boss GT ili sl., jer jeftini procesori bas 'jedu' kvalitet zvuka.

Dakle, ako neko trazi dobre efekte i ne bi menjao mnogo njihov redosled i parametre od pesme do pesme - pedale su najbolje resenje. Sa druge strane, ako je suprotan slucaj - bolji je dobar procesor. Ali dobar procesor nije ispod 500€.

Sve ima svoje, jebiga.

Edited by Џрк
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starshooteru hvala ti na iskrenom misljenju,i tebi Dzrk-u,ubedio si me da uzmem pedale,ustedeo sam nekih dvesta evra pa bih to da ulozim u gitaru,razmisljam da uzmem onda neke dve-3 pedale,i neke razlicite zice da eksperimentisem sa njima.Jos kad bi ste mi dali misljenja o narednim pedalama , bio bih vam zahvalan do neba na vremenu i strpljenju , posto nemam apsolutno nikakvog iskustva sa pedalam i efektima.

 

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/9035-Behringer-US600-ULTRA-SHIFTER-HARMONIST/

 

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/1846-DigiTech-DDM-Death-Metal-Metal-Distortion/

 

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/14827-Behringer-DIGITAL-DELAY-DD100/

 

Ili ako mislite da ove nisu nesto posebno,recite mi neke svoje predloge slobodno kao zamenu,ili dodatak,i jos jedno-trebam li da kupujem neke kablove da spojim sve ove pedale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starshooteru hvala ti na iskrenom misljenju,i tebi Dzrk-u,ubedio si me da uzmem pedale,ustedeo sam nekih dvesta evra pa bih to da ulozim u gitaru,razmisljam da uzmem onda neke dve-3 pedale,i neke razlicite zice da eksperimentisem sa njima.Jos kad bi ste mi dali misljenja o narednim pedalama , bio bih vam zahvalan do neba na vremenu i strpljenju , posto nemam apsolutno nikakvog iskustva sa pedalam i efektima.

 

http://www.mitrosmus...FTER-HARMONIST/

 

http://www.mitrosmus...tal-Distortion/

 

http://www.mitrosmus...AL-DELAY-DD100/

 

Ili ako mislite da ove nisu nesto posebno,recite mi neke svoje predloge slobodno kao zamenu,ili dodatak,i jos jedno-trebam li da kupujem neke kablove da spojim sve ove pedale?

Pazi behringer vazi za najshity marku na trzistu al uglavnom radi poso.Moj savet ti je isto da ne uzimas sve pedale odjednom nego uzmi prvo probaj recimo distorzije i raspitaj se vidi koja ti najbolje radi posao,moje iskustvo da je trenutno najzahvalnija pedala metalzone 2 ,em analogna,em ne gubi na ceni.(ima dosta srednjih al zato i sluzi da nauci gitariste sta se najbolje cuje live i koji im je harmonski opseg gitare.NE zaboravi da uzmes orginalni strujni adapter ili napravljeni ali sa stabilizatorom.

1.Pitch shifteri i harmonajzeri su dosta komplikovani efekti narocito pre/posle distorzije moj savet ti je da prvo probas kod nekog ili u radnji posto ja sam tako uzeo pitch shifter svirao ga mozda 10tak puta bilo mi zanimljivo i batalio(gledaj na to kao na igracke kad si bio mali:)Mnogo je vazno da udahnes duboko pre nego sto odes i kupis da ne bi zaradio GAS(gear aqusation syndrome) :) Najbolji pitch shifting i harmonic mode ima digitech whamy probaj i nju nek ti bude refernca,Eventide Harmonizer koji koristi Nile kosta 2000 dolara tako da tu cistinu da dobijes tesko,tajna je da sviras razlicite harme sa drugim gitaristom(nile=oktave+male terce)

2.Ako vec ti je skupo da uzmes metal zone dist,bolje uzmi digitech metal master od ovog death metala ,jer jednostavno ima previshe gaina sto ti se mozda na prvi korak cini boljim al sto vishe sazrevas samo ce ti praviti probleme ja kad sam svirao neke death metal rifove na na njoj morao sam da stavim gain na 2 da bi se culo sta svira.A i sa metal masterom makar mozes da sviras nesto razlicito od metala

3.Imas recimo bossov dd7 koji u sebi ima looper(mislim da je 40secundi) i odlican delay u jednom,mada ne znam zasta ti prvenstveno treba looper ?Ako ti treba da sviras nesto pa preko toga da vezbas i pravis, bolje ti uzmi neki di box za kompijuter ,pa moz da lupujes i prosviravas kolko oces

Moj ti je savet samo polako nece pedale pobeci :veseli: kupi jednu pa nauci prvo nju da koristis ,znaci prvo dist,pa noise supresor,pa ekvilajzer pa tek onda vremenski efekti jer su tezi za masterovanje ako nemas prvo osnovni ton ljudski,i vazna stavka je dal ces to da sviras live ili da se igras,opet ako ces da se igras bolje ti je na kompu dok ne naucis sta koj efekat na koj nacin radi i posle ako imas pare najlakse ces da kupis

 

:pivopije:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno sto si me usmerio :smile: ,najverovatnije cu uzeti taj metalzone2,pa cu jednu po jednu pedalu uzimati dok savladam ovu,samo me buni jedna stvar,sta je u stvari adapter?

I jos nesto-ako slucajno znas koja pedala ima veci nivo distorzije metal master idli metalzone2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto se stekne u struju i u pedalu,da ne bi stalno kupovao bateriju,posto ih sve koriste.Ako prvenstveno za kucnu varijantu uzimas,najpametnije ti je ipak uzimati neki procesorcic ili jeftinije pedalice,vidim da imas 15 godina pa mi glupo da ti savetujem pedale od po 200-300 evra.Dakle furaj shodno finansijama.Sta od opreme trenutno imas?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ste pichke, stigo Zdravko Cholic!

 

Dzrk, ne slushaj volove, ono ne izgleda preterano lepo u odnosu na stock, ali pretpostavljam da se otvorila barem josh jedna nova dimenzija na toj djitri :pivopije:

 

Sad mi je u rvaCkoj crkao NS2 na svirci, kad ushtedim pare, morace neki MXR ili da mi neko nabavi Decimatora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci, ti picke volis samo na baterije? :P

 

De ste pichke, stigo Zdravko Cholic!

 

Dzrk, ne slushaj volove, ono ne izgleda preterano lepo u odnosu na stock, ali pretpostavljam da se otvorila barem josh jedna nova dimenzija na toj djitri :pivopije:

 

Sad mi je u rvaCkoj crkao NS2 na svirci, kad ushtedim pare, morace neki MXR ili da mi neko nabavi Decimatora :D

 

Hehe, jeste, evo verujem Nesi na rec, posto mi jos nije stigla gitara :)

 

Kako je moguce da ti crkne Boss pedala? :haha:

I sto ne uzmes drugi NS2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte tako, ugasim NS2 za solo :mhihi:

 

Bitno da SD1 nije crkao i da definitivno nikada necu da uzimam JCM2000, do sada sam naishao samo na jedan koji mi je odgovarao, svi ostali su bili u problemu.

 

Blagoje, za ove prozivke, tebi u inat spushtam SG u D i sviram ga sa Seljachkom bunom, ta gitara vishe ni AC/DC videti nece, a kamoli da ce nekad ici u A ili H :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema je sledeca :

-Gitara: Fender squer strat,pasivni magneti.Nista posebno,standardna noob-ovska gitara(verujem da su svi poceli sa tom :zuba: )

-Pojachalo: Fender frontman 15r (R je za reverb) malo zeza ovih dana moram da otvaram onaj dzek da odstranim problem sa kontaktom posto moram da pritisnem kabal na dole da bi pojachalo dobilo signal. Imam dva kanala(ako se to tako zove :blink: ) Cist i distorzija,od onih dugmica imam: Gain,Treble,bass,middle,i reverb. + normal volume i drive volume.

 

 

 

:alkos:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blagoje, za ove prozivke, tebi u inat spushtam SG u D i sviram ga sa Seljachkom bunom, ta gitara vishe ni AC/DC videti nece, a kamoli da ce nekad ici u A ili H :haha:

Brzo si se nešto iznervirao, šta bi Džrk trebalo da kaže? :haha:

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se iznervirao?

 

Ako se na sred svirke nisam (nismo dobili klopu, pivo, a ni vodu za na binu, bend pre nas nam je ushao u termin, TSL zvuchi kao kurac i josh koja frka... shta je onda jedna pedala?), na forumu necu nikad :D

 

Takodje, ovo je chisto da se Blagoje nadrka :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema je sledeca :

-Gitara: Fender squer strat,pasivni magneti.Nista posebno,standardna noob-ovska gitara(verujem da su svi poceli sa tom :zuba: )

-Pojachalo: Fender frontman 15r (R je za reverb) malo zeza ovih dana moram da otvaram onaj dzek da odstranim problem sa kontaktom posto moram da pritisnem kabal na dole da bi pojachalo dobilo signal. Imam dva kanala(ako se to tako zove :blink: ) Cist i distorzija,od onih dugmica imam: Gain,Treble,bass,middle,i reverb. + normal volume i drive volume.

 

'naci skvajer i tranzistorce sa standardnim efektima.....za kucne varijante ok.

ali singl magneti i dzn dzn i mjetalska pedala...nece da moze.ako hoces pedale,ganjaj te behringere,jer ionako neces osetiti razliku na skupljim...a vremenom kada se budes upgradeovao na bolju gitaru i zverskije pojacalo,a i kad krenu svirke pocni da razmisljas o boljim pedalama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ej stislo za pedalu, uzmi onaj Boss koji su ti ljudi predlozili.

 

Ja bih pre jurcao neku ozbiljniju gitaru, a drljao drajv sa pojachala, pa tek posle uzimao pedalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...