Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

vuk:

 

to moze da funkcionise samo ako je zeleni gejn najvise do 3/4,posle te na solu NEMA

 

a bendit je super,koju generaciju si nabavio?

 

ja jos nisam svirao peavey-ja koji ima los drajv (sem 6505plus kojeg iskreno ne mogu da svarim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redstripe bandit.

 

peavey%20bandit%20112.jpg

 

Lak kao perce, a moze da izvuche sve u Srbiji + da se i svira po sobi kada je ispod 1 :D

Takodje, odlichno radi i sa mojim kutijama. Dodushe, izbegavam onaj "modern" drajv, obrije mu midlove.

Sve u svemu, dobra investicija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga uzeo 2000te i dan danas na njemu probe... roga isto.. ovaj novi ima lose kuciste koje krece da se raspada nakon nekog vremena ...ali ovaj stari... zakon...

opusteno sam trecinu koncerata izgurao sa njim...u ekipi imamo 4 identicna i ladno napravis dva mini full stacka :muzicar:

samo na gornji drajv sve na sredinu i rezi :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eminence jaguar ne postoji,ili ja nisam cuo,jaguar je mator zvucnik ili altecov ili jbl-ov,ne mogu sad da se sjetim,to je dajm furao u pocetku

 

najpametnije kume da poneses glavu i svoju dzitru i isprobas,za seventy seriju nemam lijepe rijeci

 

kupi marshall 1960 sa g12t75 polovnjaka,znas da ako ne radi dobro nije do boksa,ima ih za 300-350 e,g12t75 trpi snagu sveCki

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inace, ovo sto cu sad postovati je ubedljivo najjaci video sto se tice poredjenja magneta za high gain svirku, iako sadrzi samo Dankan modele.

Odlican izbor sto se rifova tice - ima dz, ima otvorene akorde, ima prigusivanja, niske note, visoke note... i naravno odlicno odsvirano. Svi magneti su instalirani u istoj gitari, svirano je na jednom istom pojacalu, sa istim podesavanjima. Pri kraju videa imate samo gitare, bez bubnjeva i basa, gde se jos jasnije cuju razlike:

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice videa stvarno je sabijacki ima zenski ima sve,i odsvirao ga je jebao mu je mater,i rifcine su stvarno dobre i totalno reprezentativne.

 

sto se tice magneta SD stvarno ima najbolju paletu,skoro svaki ima primjenu,iako za moj ukus nije puno ovaj test mjerodavan zbog ampa (uber moderan 6l6 zvuk,mene zanima retro glibez) ali u miks kontekstu je relevantan.ono sto sam svirao tacno se poklapa sa onim u testu kao sto sam pretpostavljao:

 

za cist ritam,distortion sulz suprim.za cist shred jelte full shred.

 

overall (i za solo/visoke note i za dz i nizi registar) magneti pobjednici ocekivano JB i custom,s' tim da meni za nijansu vise godi custom-ov growl u niskim srednjima i prva sledeca kofiguracija magneta koje cu da stavljam u neku gitaru bice custom bridz i obicni p rails u necku.

 

blekauti kao sto sam znao,lise ovih signacjur modela:metal je pretjeran,standard je sjajan,najbolji blekaut cak i od ovih signacjur,ako bi stavljao na gitaru to bi bili oni.onog kurajbera iz slipknota njanjavi ovog drugog bolji ali isto standard najbolji.

 

dajmbaker - skoro pa instant dajm smek,mozda previse prstavi za moj ukus,ali ako bi bio jedina dzitra lajv i ganjao taj neki zvuk to bi bilo to van kokurencije.

 

trembaker i alternative8 gubitnici,to je bilo nesto preskupovano samo se sjecam da sam jedva cekao da se zavrsi

 

invader muljav,u ovoj konfiguraciji za lead za nijansu slabiji od shred-a ali isto odlican zbog tog kremastog muljavog karaktera,ali ionako to je magnet za ono sto ga karl sanders koristi - za alder ultra prstave gitare bez skoro ikakvog fingerboard-a na ultra prstavom dsl-u.kad bi imao neku alder/maple fingerboard gitaru znam da bi automatski invader isao na nju.

 

onaj custom/59 hibrid prvi put cujem,za nijansu vise za lead od standardnog custom-a,sjajan magnet

 

ako sam sta zaboravio nije mi ostalo u sjecanju dakle nije vrijedno pomena,mada sumnjam,jer sam se razdusevio kvalitetom SD-a,koje sam uvijek i sam najvise preferirao.

 

a kontam da su namjerno uzeli flojd gitaru sa direkt srafljenim magnetima,ko bi se patio da je setuje posle svake zamjene.po karakteru mislim da je alder ali se ne mogu zaklet.ako je tako,svaka cast na izboru bolt on alder/maple/rosewood gitare,najuobicajenija gitara za ove rabote.

 

sjajan video u svakom slucaju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Distortion i JB su mi se najvishe dopali. Sada mi dodje da uzmem distortiona, ali ne znam gde da gi metnem, poshto mi vec JB dzedzi i cheka neki neck magnet, pa da se stave u Epi g400 :haha:

 

@Dzrk

 

ko ti bushi po djitri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Distortion i JB su mi se najvishe dopali. Sada mi dodje da uzmem distortiona, ali ne znam gde da gi metnem, poshto mi vec JB dzedzi i cheka neki neck magnet, pa da se stave u Epi g400 :haha:

 

@Dzrk

 

ko ti bushi po djitri?

Ipak Bane iz KS-a, na kraju smo se dogovorili :)

 

Sto se shoot-out-a tice, meni su se najvise svideli Distortion, novi 59/Custom hibrid i Custom. Alternative 8 mi je previse scoop-ovan, dok je JB sa druge strane previse midlast. Dimebaker go 'rac sa ovom gitarom i podesavanjima na pojacalu. Ostali nit' smrde nit' mirisu, eventualno Blackout standard od svih tih Blackout modela. Naravno, pricamo o gitari i pojacalu koristenim na ovom videu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel taj epi sg?aj prodaj ga meni picko,trazim sg-ja ja da budzim

 

Da je cherry finish, pa i da razmislim, ali crni SG mora da se poseduje :D

 

Ipak Bane iz KS-a, na kraju smo se dogovorili :)

 

Sto se shoot-out-a tice, meni su se najvise svideli Distortion, novi 59/Custom hibrid i Custom. Alternative 8 mi je previse scoop-ovan, dok je JB sa druge strane previse midlast. Dimebaker go 'rac sa ovom gitarom i podesavanjima na pojacalu. Ostali nit' smrde nit' mirisu, eventualno Blackout standard od svih tih Blackout modela. Naravno, pricamo o gitari i pojacalu koristenim na ovom videu.

 

Zajebana je rabota da se radi routing na vec gotovoj djitri, ali ce valjda sve da bude ok.

Meni se JB svidja upravo zbog toga shto je namidlovan, seksualan zvuk :D

 

Evo, ima i oglasa na netu :D

 

http://www.kupujemprodajem.com/Epiphone-G400-limited-edition-2206646-oglas.htm?filter_id=5769887

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi neka tranja da budzim,boli me kurac da dam preko 250 e i da se jebem sa njihovim govnima od magneta da bi budzio.

 

sisa si,imas zilion gitara koji ce ti jos i sg imas vipera to ti isto meni treba za sladz,a ti ces nu metal da sviras na sg-ju.

 

dzrk:

 

pa krava je od mahoganija ne blamiraj se

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema Nesi nije, posto se na par mesta gde sam zgulio finis vidi da je svetlo :haha:

 

Salim se, znam, ali mi je i za mahagoni Distortion vise po ukusu.

 

Btw, evo slike sto je uslikao sin od majstora, Nista se ne vidi, ali izgleda fensi :haha:

 

546368_372198816175957_24849665_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...