Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

знам да ''није тај'' јер је оно мој Ибанез... :)

 

мој је био Блек бјути. сендвичара је у питању, горе и доле јавор, у средини летвице махагонија, врат јавор. електроника оригинал. од Гибсона се разликује по томе што тон нема ''врх'', како бих рекао.

иначе је звук веома масан, дефинисан, јасан. у доба кад сам добио моју, кретале су се око 250еур. сада сам видео ненормалне људе који их нуде за 400-700еур, без лепљеног врата, чак.

 

оно на шта треба обратити пажњу су чивије. то је стара гитара а чивије нису врхунске, тако да су вероватно ђубре, ако су оригиналне. и излизаност прагова, али то је већ очигледно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep je zaista tvoj lp, mislim da cu da se upustim u rizik sa ovim, nego kad smo vec kod nenormalnih cena, lik na kupujemprodajem, prodaje ibanez lp custom, bolt on je naravno, za 900 eura :surprised: ... Nego sto se tice finisha, i uopste gitare, ovo mi je doslovce rekao da je uradio, ''Pazi na gitari nije nista menjano od originalnih delova. Stara boja joj je bila crna. Skinuta je do drveta. Sredjena kompletno nitro bajcom na Topu i prelakirana nitro finis lakom u 4 sloja. Struja ostala originalna, kobilica i stopka MADE IN JAPAN kao i kompletna gitara. Cak su i kapice na potenciometrima originalne. Mogao sam staviti lepse ali nisam namerno da bi bila autenticna. Vrat je prav i setapovana je za desetke zice. Sve u svemu gitara na mestu''. Takodje kaze da je vlasnik iste malo manje od 10 godina, da je covek od kog ju je kupio, cuvao do ekstrema, itd...

 

Zanima me kakav je vrat na tom tvom, jel lici na novije ibanez vratove ili je kopija tadasnjeg gibson lp vrata, samo sto je maple, i koje je godiste tvoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na ovim kopijama sto ja svirah uvijek je vrat bio kopija lp-ovog,usko i deblje od ovog po cemu je danas poznat ibanez.a taj ibanez LP od 900 jura je od cuvenog sejdija i bio je i skuplji,ako se ne varam cak je isao i do 1600 e i tad je bio na oglasima ali navodno rezervisan.najveci trip sto mu je jel 90 posto oglasa bezumno,i onda se ponekad provuce ponesto i povoljno i ok.vjerovatno da bi drzao paznju i ovih malo manje naivnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kakav je vrat na tom tvom, jel lici na novije ibanez vratove ili je kopija tadasnjeg gibson lp vrata, samo sto je maple, i koje je godiste tvoj?

врат, одма' да ти кажем, нема везе са Гибсоном. врат је танак до јаја. могло би се рећи да личи на новије ибанез вратове, али само личи, јер је ипак мало дебљи. није онако ''визард'' гротескно танак и пљоснат. мој ЛП би требао бит' негде са почетка седамдесетих, јер плочица нема серијски број а глава је ''опен бук хедсток'' са све ''дијамантом''

 

што се тиче капица за потове, лик је у праву, онакве скрнаве сам и ја у оригиналу имао на мом ЛПу. оно што је вероватно мењао колико видим са слике су стоптејл са тјун-о-метиком. немогуће да џитра стара 35 година нема ни трунке корозије на металу, то су места на која се ослања рука. за чивије нисам сигуран, пошто се мање сијају, али оно што ти могу рећи да је моја џитра имала оригиналне чивије са главом у облику дијаманта. ове на слици коју си поставио изгледају ко гровер за страта бокте јебо. прогуглај мало како изгледају главе чивија на Ибанез џитрама из те године. иначе, тај хардвер, на неквалитетнијим гитарама какве су копије ЛПјева би требао да изгледа као да је од алуминијума, после толико година, никл би требао да изгуби сјај, да делује као да је изматиран.

 

само да кажем, та замена није страшна, ја сам ставио гровер ротоматих на мој ЛП, јер је једна чивија у старту била срање када сам добио џитру. такође сам заменио стоптејл и тјун-о-метик јер ми је стоптејл пук'о на пола после свирке кад је био минус напољу. оригинални стоптејл је био од неке изузетно порозне и неквалитетне легуре, али је већ био у јако лошем стању када сам добио џитру тако да постоји велика могућност да гитара није пажена.

 

а колико лик цени гитару у замени?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u principu je on ne prodaje, nego mu je izgledala zanimljivo zamena za Ibanez RGA42, sad moja dilema je, da li da zamenim gitaru, kojoj realno ne opada vrednost toliko, i vrlo je popularna ( rga ), za tog lpa iz 77me, kod kog me brine da li je lakirao gitaru sa pravim farbama i sa pravilnom tehnikom, da li su izlizani pragovi ( sto i u principu nije katastrofa, al opet treba da se ispljune 20ak eura za kupovinu novih, i za ugradnju zavisi od majstora do majstora, al u svakom slucaju dosta ), takodje mi je sve vreme u glavi, dalja prodaja te gitare ( voleo bih da mogu da kazem, da cu da se toliko nalozim na nju, da necu nikad hteti da je prodajem, al znajuci sebe, to se dogoditi nece :D ), i da li sam na gubitku, posto realno rga ne bih dao u zameni ispod 350 eura...

 

 

 

 

 

Sto se tice stoptaila, i meni se cini da je menjan, moguce da je taj prvi vlasnik menjao to pre 10ak godina, civije su vrlo verovatno originalne, ono sto sam video po jutubu, par tih ibanez lp standarda je imalo takve... E da, inace je lik iz Zrenjanina, sto donosi jos jedan problem, ni ja ni on, ne mozemo da probamo gitaru, pre nego sto stigne na adresu, tako da moja ideja je, da ga isforsiram da on posalje prvi gitaru, meni stigne, ja je odmah ispitam, ako mi se cini da je ok, posaljem mu rga, ako ne onda mu vracam njegovu, i to je to.

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

јеби га, шта да ти кажем, никад нисам пробао РГА42, па не могу да ти кажем однос у квалитету.

 

узми у обзир да је улагање у гитару у смислу мењања прагова врло јебена ствар у Србији јер има јако мало мајстора који могу и хоће то да ураде на коректан начин. да не причамо што ћеш имати додатна улагања. да не причамо о томе што је лик гитару рефиниширао па јој тиме смањио вредност у случају да ти хоћеш да је продаш. наравно, не склапај никакав дил док не пробаш, јер ти се можда не свиди врат, звук...

 

ја бих то заобишао, реално.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rga je stvarno ok gitarica, al ne znam zbog cega, meni ostavlja u rukama jeftin osecaj ( mislim i jeste jeftina, ali ne toliko ), ko da ce da se raspadne, mada to je moj licni utisak... Inace sam upravo zavrsio sa razgovorom, sa tim momkom iz Zrenjanina, objasnio mi je, sve u sitna crevca, sta je radio sa njom, u kakvom su stanju pragovi ( nisu savrseno ravni, al daleko od toga da su izlizani toliko da moraju da se menjaju ), u principu sve je to lepo i krasno kad on meni kaze, ono sto me najvise vuce ka tome da zapravo uzmem tu gitaru je, cinjenica da sam se bez ikakvih problema dogovorio sa njim, da mi on prvo posalje gitaru, ja da je probam i onda tek da mu posaljem rga, a ako mi se ne svidi, samo da mu vratim njegovu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li iko ima iskustva sa busenjem rupe za remen na rogu gitare (viper-a ili sg-a)...

uglavnom im se pojas kaci iza i smara koliko pada na dole... vuche na onom tvoj viperu kako si to rijesio?

ne znam da li da busim mozda zajebem nesto ali ovako je vise ne mogu svirati...realno nisam se do sad ni susretao sa ovim problemom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nauchio sam da zivim sa time da je nitna na zadnjoj strani djitre, dodushe - na rogu. Fabrichki je tako resheno.

 

Sa druge strane, svog SG-a nikada nisam svirao sa kaishem, pa cenim da cu da popizdim kada dodje dan za drljanje van sedeceg polozaja :haha:

 

Na nekim gitarama jesmo pravili rupe za nitne. Uzmesh bushilicu i molish se da uspesh na keca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi koje je drvo.ako je basswood i mahogani (ovaj koji nama uvaljuju) ja bi isao na lagano rucno usrafljivanje,ili da ides prvo malom glavom busilice,tj tanjom od srafa pa onda rucno usrafis sraf.idealno mjesto je na gornjem rogu na SG-ju,to i sam valjda znas.cuo sam foru da se stavlja u supljinu od elektrike komad olova,islicne tezine,nikad nisam sam isprobav'o,pa ne znam koliko je djelotvorno,mada fakat nema sta da se izgubi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu za male pare da nabavim materijal za pravljenje PCB-a? A i ostale elektronske komponente (METALNO kucishte included)?

Obici me sa "Kanibalom" ili "Mikro princom".

 

Reshio sam da napravim par pedala, skupo mi da kupujem originale :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu za male pare da nabavim materijal za pravljenje PCB-a? A i ostale elektronske komponente (METALNO kucishte included)?

Obici me sa "Kanibalom" ili "Mikro princom".

 

Reshio sam da napravim par pedala, skupo mi da kupujem originale :haha:

registruj se na muzicki forum,objavi tamo da bi da uzimas hardver za pravljenje pedala,usipicu se i ja,ima uvijek tamo ljudi koji se bave sa takvim stvarima tj izradom pedala,kad se nakupi stvari svi odjednom narucimo sa stewmaca,guitarfetish-a i sl rabota i svakom svoje.izadje jako jeftino,oni su to radili mnogo puta,ako te sjekira ono sigurnost i sl,glavni moderator - rocketroll je meni zavrsavao masu stvari nikad nijedan problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='21 mart 2012 - 15:59' timestamp='1332341960' post='2493631']

oce to da lici na ono menjanje magneta :D ?

 

što? Ti bi da učestvuješ? :D

Mogao bi da daš bm da se iskopira :haha:

 

@džrk - tako je, na njih sam skroz zaboravio, fala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...