Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

imam i ja (sort of) ali i ja i ti vuce imamo dascurine,viper ima manje drveta.na tom manjem tijelu bi radio custom taman.

 

Viper je mozda najteza gitara koju posedujem. Debeo do bola, sigurno ima 1-1.5 cm drveta vishe od SG-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek stavi,svi se slazemo da je JB konza velesa,ali po mom misljenju u toj djitri bi custom mozda jos ljepse sljakao.

 

ja nadjoh icemana,sad razmisljam sta da budzim u nj,prvi izbori posto je bolt on i basswood/birch su dimarzio super distortion bridz i humbucker from hell u neck-u.ako mi zazujavi superdistorzn,odma imam zamjenu.nesto mi nije trip da stavljam evo u bridz kad mi dokurci mogu da se jebem sa njim.

 

Mislim da nisu isti preampi (zapravo, losiji su), kao i instrument input. Niza klasa od 24-ke. Ljudi se generalno zale na Saffire 6 da vrlo lako zaklipuje, jer je preamp 'preosetljiv', tj. ima premalo gain-a, sto se posebno oseti sa pasivcima. Cak i 24DSP donekle ima taj problem (nema pad), ali ne toliki (mada cu ja verovatno uraditi eksterni aktivni pad za svaki slucaj).

___________________________

___________________________

Elem, check this shit out. Brutalno. Samo jos da ovo urade u rack varijanti (sto su i najavili) i ode pola trzista Fractalu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=mnd9lj_ECho

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hr2AFJZoRuU

 

zlo.ali jebao ih vise rektifajr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steve's special ( dimarzio ), dobar izbalansiran magnet, cuo sam ga par puta u basswoodu, dopao mi se kako zvuci? Generalno dimarzio ne zvuci lose u basswoodu, sad dalje je stvar licnog ukusa... Meni se najvise svidjaju D-activatori, samo ne znam kako bi to funkcionisalo u toj gitarici

Share this post


Link to post
Share on other sites

lose,tj lose svakako po mom ukusu,pregejnasto.super distorzn me zicer,ali se bojim posto je bolt on i malen trup da ce da bude presvijetlo,znam da ce te da mi kazete da zavrcem tone ot kao vorijor ali to nije opcija.svi ti moderni magneti i dzoovi i stivovi su mi presvijetli i gejnasti.zanima me jer neko budzio npr paf pro ili sl u bolt on basswood,u sustini ja hocu zvuk JB-a u set nek/nektru dascurini da izvedem na bolt on basswood-u :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se nikako nije dopao,samo je razlika sto ga nisam mecao u fiksd bridz djitru vec klasicni rg sa flojdom.i da,zna neko dobrog,povoljnijeg majstora za refinising,djitra je stara 30tak godina i valjalo bi joj malo ljubavi,tj nove prnje.eventualno ako me je zapao laminated mahogani da se ostuze farba i da nabacim neki burst ili ako je bas lijepo drvo da je samo prelakira.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam gitarista (klavijaturista sam), ali volim da pratim te stvari iz sveta pojacala, gitara, pedala itd, cak se razumem vise u gitare od brata gitariste, pratim snimke gore pomenutog Ole (sa Kemper Profilerom sto je radio snimke), i mogu da kazem da mi se zbog njega prisralo na riktajfere -.- Kol'ko covek exploatise da to nije normalno. Jos gora stvar je sto su se ljudi napalilii na njegov profiler (Kemper), Fractal Axe Fx 2 i Line 6 POD HD520 da mi se smucilo. Powerball, Energyball , sve isti kurac. Daj 5150 da se divim gitaristima :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je i fifti tj sva haj gey pojacala sa 6l6 izlazom relativno isti kurac,koliki god bili kultovi.od svega toga mi se najvise dojmio powerball za moderniju spusteniju dzn dzn svirku jerbo ti ne treba kilo gejna da dobijes umph na dzn dzn-u(palm mjutu) zbog tog svog zuba u visokim srednjim.za svu ostalu svirku mom uvcetu el34 pojacala rade mlogo bolje na bilo kom stepenu drajva.

 

rektumfajr mi je dokurcio jer je na ali svakom demou emu softvera ili hardvera.vise mi onaj njegov pijesak iliti kosnica ne izbija iz glave a uopste ne slusam toliko mjuze snimljene sa njim,i kad je snimljen ljudi imaju tendenciju da katuju upravo to a ostave definiciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vuce,dzrce i ekipo:

 

imam ponudu da mijenjam mog zw od-a za dod overdrive/preamp 250 i to onaj zuti (sivi mi se ne svidja toliko).treba mi da ganjam oranz-a,a lise toga da li ima ikakvu primjenu?mislim,ja bi vise volio da zadrzim i zw-a i da imam i dod-a,ali lik nece da se mijenja za nista drugo (a htio sam onou moju budzenu hm2 da trampim ali nece).kontam da cu uvijek zw-a moci da nabavim,a dod-a ko zna kad i to oridji zutog,koji mi je milion puta bolji od one malmstinove varijante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam i malmstina i sivog i zutog i zuti mi se najvise dopao kao OD,tj dodatno ganjanje nekog gejna,sa u segmentu masti i stroke.zw stvarno dodaje taj top i svaki gejn pretvara u kucacki,zato mi ga je najvise zao,ali oranz+dod>oranz+zw.

 

mislim,drkanje je sve ovo jer i t808 radi skoro isto kao i zuti DOD u ovom mom kontekstu,tako da je ovo realno GAS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si probao - jebiga, onda radi kako ti srce nalaze :)

 

meni je od OD pedale bitno da je u stanju bas da digne nivo ako zatreba. Maxona (OD9) kad sam terao ispred ENGLa, nije morao puno da se gari, ali bi recimo ispred JCM800 morao do kraja. DOD nije mogao JCMa da mi pretvori u nesto upotrebljivo, a taj tvoj 808 moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='14 februar 2012 - 16:20' timestamp='1329232858' post='2477459']

ako si probao - jebiga, onda radi kako ti srce nalaze :)

 

meni je od OD pedale bitno da je u stanju bas da digne nivo ako zatreba. Maxona (OD9) kad sam terao ispred ENGLa, nije morao puno da se gari, ali bi recimo ispred JCM800 morao do kraja. DOD nije mogao JCMa da mi pretvori u nesto upotrebljivo, a taj tvoj 808 moze.

nije neki 808,petica pretvorena u 808,i ubacen onaj jrc4... kurac-palac chip.bitno je da na A/B sa oridji starom 808com radi 99 posto isto (zanijansu je transparentnija,mogce sto su komponente novije) :zuba:

 

kazem ti,u sustini kad pogledas za muljezinu vec imam ts-a,nema logike da dam ovu palezinu od zw za jos jednu muljezinu,ali nekako idem logikom da zw-a uvijek mogu da uzmem za 60tak e,dod bas rijetko iskace i to bas oridji zuti (Dejaah-da onaj bez led diode),jos jedan razlog sto na basu dodcina radi sabija sto se ne moze reci ni za zw=a ni za ts-a.

 

u sustini ja zelim da cujem da mi neko rece da radim pametno. :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali smo svojevremeno komparaciju OD pedala sa Zecom. Ako se ne varam, DOD je zauzeo poslednje mesto :D

 

Bilo je tipa: DOD 250 < Boss SD-1 < Ibanez TS9 < Maxon OD9 < Bloody murder (Zecheva besna pedala :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...