Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

pfff,neznam sta da ti recem.na tim laney srancima drajv mi se i nije nesto dojmio tj neznam koliko ces OD-om da dobijes.sd1 mu dodje klasika za rif,nije toliko skup,a ako ne budes sljakao em sto ces ga manje-vise za istu lovu prodati ako ga uzmes polovnog,i ako ne bude sljakao to je vise do tog drajv kanala nego do pedale.ako ti se vec ne davaju pare,najjeftinija varijanta je bad monkey,meni se nije dojmio a masa ljudi kaze da radi samo tako.cherubove drajvove nisam svirao,imam njihov stimer koji radi ubija,ali cuh par klipova kopije TS-a i nije mi se dopala.i bad monkey-ja i sd1ca ces lako i jeftino naci,ne vidim zasto bi isao ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ni ja impresioniran tim laneyom ( uzeo sam ga iz neke zamene za dajmblejda ), al je da kazem korektno pojacalce, drajv bez ikakvog boostovanja zvuci poprilicno sranje, ima neku opciju xts, koja mu isece midove i kao ga namudi, al prosto nema pojacalo dz dz dz zvuk, nema muda kako bi rekli. Pa zato gledam kako da poboljsam to, bad monkey dosta ljudi hvale, a ima polovan da se nadje za bukvalno 2 iljade dinara, naravno zapali su mi za oko ti cherubi ( ispod 2 hiljade :D ) i behringer od-ovi, kopije ibanezovih tubescreamera ( isto ispod 2 iljade :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno sam okacho oglas "Kupujem SD-1 i ne dajem vishe od 3200 dinara" i javilo mi se 4 lika :haha:

zato ih za 4000 ima koliko hoces.

 

probaj,ne bi trebalo da puno izgubis ako ti se ne dopadne bad monkey.ako i ne bude sljakao,skupi jos malo i uzmi sd1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, videcu bad monkey da uzmem, ionako sam tek juce uzeo ovo pojacalce, i evo drndam ga bez prestanka vec neko vreme, i uspeo sam da nadjem nesto sto ne zvuci tolko lose al mu fali taj mali boost i kompresija koju ce da donese OD...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi od drajv kanala,nezavisno dal je lampa ili trandza.u tvom slucaju nisam siguran koliko ces dobiti,ali u svakom slucaju dobar OD je za bilo kakvu drajv svirku je skoro pa neophodan.sta ako npr odes nedje na probu ili svirku i dobijes isto neki traljav drajv kanal?

 

ja,da sam na tvom mjestu,bih mijenjao taj laney.ima jel 35w?mozes da ga mijenjas za neko manje pojacalo,marsall,line 6,peavey,roland,nesto sto ima korektan drajv.za po kuci nista bolje ti ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, cuo sam kod tebe, zvucalo je dobro ( velika je razlika bila u odnosnu na neboostovan kanal, i video sam da imas noise reductor, koji je doprineo cistoci ), al je bandit puno bolje pojacalo, 12 inca zvucnik, transtube, mnogo vise izbora sto se tice dista ( mada kolko para tolko muzike ), ovaj laney ima zvucnik od 10 inca ( sto je i plus, dobro je da nije 8 inca + dist+ OD = gomila buke ) , 2 kanala, standardni eq, i reverb...

 

 

 

 

 

 

 

Sad vidim tvoj reply Blagoje, ma uzeo sam ovog laneya ( inace ima 30w ) , da bih se otarasio dimeblade-a, a znam da je OD neophodan, samo sto nemam kulturu koriscenja istog, navikao sam sa raznim dist zujalicama ili procesorima da svirkam, ili direktno u pojacalo ( a retko koje ima taj kvalitet da moze bez icega da zvuci odlicno ) ... Stavicu ovog Laneya na prodaju ( fala bogu, pa je u apsolutno perfektnom stanju ) , za 95, 90 eura i to je to

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam fan metal zonea, niti vecine ''metal'' distova, mogu da se nameste da zvuce ok, al je mnogo lakse i verovatnije da ce zvucati sranje. Inace posle celodnevnog drndanja laneya, dosao sam do zakljucka ( makar sa hamer gitarom ) da dist kanal na istom ( bez onog sugavog xts boosta, koji je satro high gain ili sta vec, a ustvari je sranje ) zvuci poprilicno pristojno, i da mu fali cini mi se taman OD da bi zvucalo bas dobro, ovako je malo tanko, fali mu muda i jos malo rezanja... Naravno tako zvuci samo sa Hamer gitarom sa pasivnim magnetima, cim ukljucim Ibaneza sa aktivnim, zvucaoi k kurac, bezlicno, sugavo, nekonkretno, mislim moze da prodje, al nije to, to...

 

 

 

 

Inace danas sam bas pravio istrazivanje oko sto jeftinijih OD, i ubedljivo nesto najjeftinije sto moze da se nadje su behringerove kopije tubescreamera, znam da je bilo dosta reci o tome kolko je behringer NEkvalitetan ( prvenstveno sto se tuce trajnosti ), al mi stvarno nece biti zao 1800 dinara ako dam na neki behringer overdrive copy ibanez ts-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svirah onaj najskuplji tj satro kopiju ts808mice.nidje veze,a poprilican sam fan iste tj koristim istu.moja ts5tica pretvorena u 808,zw i sd1 su je unistile.

 

metal zone boden u return/poweramp in a da poweramp i kabinet/zvucnici nisu krs zvuci jako pristojno.zujavo,ali pristojno.JER SU TAKO I DIZAJNIRANI.vecina tih distova tj preampova in a box zvuci jako pristojno kad se tako upotrebe.ali ljudi i dalje ih bodu u preampe pojacala,dzabe sva prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam Blagoje (azale? :haha: ), moje iskustvo je da sve zavisi. Ja trenutno na probama stekam Metal zone u input JCM800, i to radi totalno pristojno. Opet, bo' sam ga u Peavey Valveking, u clean kanal, i zvuci k'o kurac. Bo' sam ga i u neka druga pojacala, i uglavnom je zujalica. Ali pitaj shutera, mi smo najjaci zvuk na svirkama imali na jednoj, kad smo boli zone-ove u pogodi sta - JCM800. Mnogi pljuju tu pedalu, ali po meni uopste nije losa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drajv sa JCM-a iole dovoljan za 'death metal'/heavy meetal (a imaj na umu da me Nesa proziva kako volim suvo, i pritom imam 18v EMG aktivu)? don't think so :haha:

Jos ovom primerku fali pola lampi :lol:

 

Taj sa svirke je valjda od onog lika sto svuda iznajmljuje opremu, isto izakan. Ne znam, 800tka mora da se moduje da bi imala pristojan dist, to citam svuda po netu.

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal zone je najbolja pedala za metal gitariste sto se tiche obrazovanja,posle jedne svirke svatice da je sve u srednjima

sustina.

 

dzrk:

 

bar 70 posto kultnog dm-a je snimljeno na 2203ci sa raznim OD-ovima ispred.jos 20 ide na dist pedale tj 2 diste pedale ispred: rat-a i hm2.tako da ti padaju argumenti da generalno 2203 nemoze da iznese dm.e sad,taj primerak koji je tebe zajebavao mozda nije mogao zbog lampi da iznese,mozda je bio horizontal input 2203 koji je sklepala neka domacica u nocnoj smjeni,mozda vam nisu dali ni preko 2 na masteru da se pojacate...ko zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, sviramo u studiju gde smo na prst u dupe sa gazdom, mogu da 800 odvalim koliko hoces. Nije problem ni u tehnici, meni je recimo dovoljno da gain na zone-u drzim na 9-10 sati na clean kanalu, ili 11 sati na 6505ici recimo. Ali ima lampe stare, plus mislim da su neke izvadjene...da se razumemo, mozda i moze onaj Morbid Angel muljavi zvuk da se dobije, ali nama to ne pase, jednostavno zvuci skrnavo.

 

Ja znam da ljudi masovno po netu moduju i 800 i 900 radi vise gain-a, jer jednostavno sami po sebi nisu dovoljni za modernu metal svirku (kad kazem modernu, ne mislim metalcore :haha: , vec samo dovoljno gain-a). Kapiram da kad bi se ovaj primerak sredio, kad bi mu se dodale malo agresivnije lampe da bi ubijao, ali jbg. Ionako nije moje.

 

Dobro sad, ako se njemu zvuk dopao, neka je.

 

Samo je zal shto nisi pokushao da bustujesh drajv sa Marshalla, JCM800 je bash bash nadrkan

 

Pa nije da mi se dopada, ali sljaka za probe. Zapravo se cuje sta sviram.

A to da nisam pokusao...gresis. Masu puta sam probao, jer se bas i lozim na lampaski dist, ali kad nece - nece :D

 

Ali, evo probacu opet za koji dan, ponecu Mankija da se podsetim skrnavstine.

 

Inace, trebalo bi uskoro da bacam vani ovaj EMG 707 iz COW-a (ako neko hoce da mu prodam, nek se javi). Unutra ulece Duncan Distortion umesto njega, i busim rupu u necku i tu turam '59ku. Jedva cekam.

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa narucujem preko Mega music, ali nesto zezaju, nikako da mi jave cenu. Ima oba modela na thomann-u. Evo, malopre sam po treci put nazvao Megu, i dodao sam '59 u porudzbinu. Valjda ce da mi javi Zola uskoro, pa da konacno narucim.

 

'59 i Jazz su 'kao' bili u Mitrosu (tj. stajali na sajtu), ali kad sam ih nazvao, naravno, nisu imali. A ne znaju ni kad, a ni da li ce uopste da ih porucuju. Jebeni Mitros, i njihov lazni lager na sajtu, ja mislim da bar 80% stvari za koje sam ih nazvao a da stoje na sajtu nisu imali...

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi ti ejtiz marsali su sve sem "muljavi",a sta im je taj brat radio ja stvarno nemam pojma.bas kontra,bas taj marsalov prezens i brajtnes izbacaju ton i definiciju narocito kod dubljih stimova.moduju ih bravi koji nece da bodu OD ispred,ili koji oce vise gejna plus drugaciji voicing.ili da prave mesu od marsala.ili sto su jednostavno retardi.koliko samo bendova bas zbog spustenih stimova svira na marsalima,tome nema broja.

 

cak stavise,ja se i lozim na orange drtine stare bas sto su muljaviji i dublji od marsala,a imaju srednje tj fokus na dubljim i srednjim srednjima,ne na visim srednjima kao marshall.ono sto kazu svi fanovi oranza,ne volim da mi je djitra ajspik sentral a ocu opet da me ima u miksu.

 

u lionu imas 2203 jmp iz cini mi se 77me ili 78me,ako te bas zanima da cujes kako zvuci pravi 2203 a da ga ne kupujes,izvadjen je spoljni par izlaznih lampi tako da mozes da se odvrnes do pune izlazne saturacije,a ti jmp-ovi su za 15 posto tamniji od jcm800ki i opet izbaca ton (ja se dropujem u A i poprilicno garim zw OD,ne zaboravi) kao nenormalan.

 

gazda studija stvarno drzi preamp u idealnom stanju,box je idealan mislim da su unutra g12h30,ili bar zvuce tako,sve u svemu prava stvar tj totalno reprezentativan ton 2203ke.sad kad razmislim,"muljavost" ce prije biti do zvucnika u box-u nego do same glave a kamoli do marshall-a.

 

 

i da,ovjerih onaj novi studio bumerang u bigzu, svirah blackstar ht100 stage cini mi se sa njegovim box-om,a sta je unutra ne pitah.koja kocka od eq-a,kolje sve zivo tj nista ne moze da izadje u mixu od njega,sto je strava kad ga sviras sam ali u bendu je veliki problem.plus je ultra moderno vojsovan do besmisla i ima ono moderno zrno u drajvu koje nema trika da se smanji ili bilo kako modifikuje.kontam da to ima svoju publiku,ali brate bas za moj ukus su otisli u ekstrem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam brate, ovaj teram uz Marshall 1960 kosi (slant), i ne daje nista od toga sto ti pricas...kazem, probacu opet za koji dan, ali ne znam zasto bi sada utisak bio drugaciji, jer lampe nisu menjane ihahaj.

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...