Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

smrda.

 

 

svejedno,ja odlucih,radim kod tasica kastum,nemere drugacije.imam tri varijante,pa za koju se najvise zapali.najnovija varijanta je:

 

s.web-wall-005.jpg

 

to ili isto neki vintidzastiji distrojer,ili V.i da,mora mastejn da ide na dobos,da bi mogao da mu dam dio para i da uzmem neko veslo za po kuci.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis, dobijes 'gitawu'? :D

 

vazda ivan ispadne covjek.

Aha, kurac. Mene je farbao svaki od 4 puta sto sam bio u radnji, a ortaku je (doduse, ima par 'dina) pokusao da uvalja Aster licensed floyd kao original. Lik je magla samo takva. Drago mi je da su tvoja iskustva drugacija.

 

Tamo sam samo uzeo Tone Zone na popustu, i to je fino ispalo ('i corava koka...').

 

Hamer je ok gitara (cini mi se). Videcemo da li ce da posluzi za nesto :D

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,ne znam sta je probao da te farba,sto se tice tog flojda ja vjerujem da je i on vjerovao da je original,lik je ostao u osamdesetima i po pitanju tehnologije (npr kad sam mu pustao neki snimak sto sam farbao rigom,amplitjubom i IR fajlovima i soft kompresorima nije mi tj jos ne vjeruje da nije pravo pojacalo).

 

mada,vise puta sam cuo da umije da farba ljude koje ne zna,tako da nije nemoguce.

 

sto se tice hamera,sonicki izuzetno ozbiljan komad ta ciganija.sve na dziti izgleda jako solidno,sujmam da ces imati ikakvih problema sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej momcadi, da vas pitam, da li je neko imao iskustva sa jednom od ovih gitara (LINK(word)), posto trebalo bih da izaberem najbolju od istih, ali nisam bas siguran koja bi to bila, pa bih hteo i tudje misljenje da cujem. Treba da se izabere gitara za jednog pocetnika... (pritom ne mislim na sebe,haha) :pivopije:

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ibanez grg170 nikako, Tervis takodje nikako, Westone nisam nikad svirao pa ne mogu da sudim, Behringer je smece takodje, Jackson js20 je u principu ok za pocetnike al onaj izgleda poprilicno izmoreno, u principu najzanimljivije mi se cini onaj sx, navodno je alder telo, tako da je moguce da je to ok kopija strata... E da, nek pogleda squiere, moze poneki da se nadje koji je korektan, i nek pogleda u Maricu, Apollo gitare, isto moze da uleti nesto korektno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I nek pogleda, Dean Dimeblade ( definitivno najskuplja i najbolja od svih gore pomenutih gitarica ) ja ga prodajem za 130 eura, sve sa torbom i strapom, eto begginer packa :D. Reklamiranje nema granica

Share this post


Link to post
Share on other sites

milioniti put ponavljam,sjedite,nek se skupi jos tih 70-80 e i uzmite mu Ibanez GRGR121EX ako je bilo kakva hevi/talme svirka u pitanju.80 e nije vrijedno da se sviraju toliki krsevi a moze da se osevapi sa ovim.nema normalnih gitara za te pare,jednostavno nema,bez kad ovako naleti kao sto je nalijetao onaj vector.dajmblejd se meni licno nije svidio (bez uvrede zvezdasu),ibanez mi je mnogo bolji,ali ok mozda se momku dopadne vrat,ko zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni se ne svidja dajmblejd, al za 130 eura bih ga uzeo na keca, taj gio ibanez 121 je ok pocetnicka gitara nista posebno, glavna prednost dajmblejda su grover civije, inace materijal, izrada, i kvalitet te dve gitare je slican, i svodi se na stvar licnog ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da jedno pitanje, najbolje pojacalo do 30w za vezbanje ?

 

Neko od ovih razmatram,

 

Roland Cube 15xl

Laney Lx35

Peavey Vypyr 15

Orange Crush Pix CR12L

 

Ko ima neko bolje pojacalce na umu nek rekne :)

 

 

 

P.s. Mg seriju Marshalla ne razmatram, zato sto su preskupi za ono sto nude ( jedino polovan ), takodje line 6 spider seriju ne gledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

orange zujav?nesto nije bilo onda u redu sa njim.

 

ako gotivis orange glib od drajva,onda orange,cube ima najbolji moderniji drajv od tih prdalica,line6 spider je dobar ali samo ako se zamijeni zvucnik (zbog kojeg zvuci krs),vypyr ako zvuci bar dio kao sto zvuci verzija od 50w cini mi se koju svirah onda je ako ne i pobjeda.

 

od polovnjaka ako volis marshall-ov drajv najbolja varijanta je valvestate prve generacije od 30w,ovo ispod nije imalo lampu i ne zvuci tako dobro (ja se nalozio,uzeo onu varijantu od 10w bez lampe,prikljucio na bolji zvucnik i dalje je bio drajv krs i prodao).mozes da cekiras i razne mosfete i trandze njihove iz osamdesetih (uvijek je model br 5xxx,znaci pocinje peticom i ima jos tri cifre) al je uvijek kvaka koji su zvucnici u njemu.

 

po meni,overall pobjednik je cube,ali ocigldno treba probati i vypyr.ja licno bih uzeo orange,ali to je stvar subjektivng ukusa.

 

ako imas malo vise love preporucujem ti neki sitni lampas po kuci,ali pretpostavljajuci po ovim pojacalima koje si naveo to nije slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, bio nov orange, drkali smo ga sa djitrom iz A i jednostavno nije hteo da da nikakav drajv koji ostala mala pojachala koja sam imao/probavao daju.

Midl jednostavno ne postoji na tom pojachalu. Djitra je bila matori jackson. Skroz mushka na drugim pojachalima.

 

Inache, peavey rage ili blazer 158 su odlichna pojachalca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budzet mi je vrlo ogranicen, ispod 200 eura, najvise me zanimaju pojedinosti oko orangea posto ga nisam probao. Vypyr je bas dobar, al je cena kod nas bezobrazna, Cube je skoro 50 eura jeftiniji a nudi maltene isti kvalitet sto se tice drajva. Inace cuo sam dosta dobrih stvari oko valvestate marshalla, i kolko vidim ima ih po oglasima, moze da se nadje neki dobar za sitne pare...

 

 

A kad bih davao preko 200 eura za pojacalo, ne bih uzimao nekog boljeg tranzistorca ili slabijeg lampasa, nego bih lepo stistnuo govno, i kupio bugeru 6260 ili 333 glavu, pa da me bog vidi :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem kod tih malih pojacala je zvucnik jednostavno iz 8ice zvucnika nemoz da izadje nesto duboko,najbolje od tih pojacala koje sam probao je line 6 spider IV 30w al mislim da je oko 250,dobra stvar kod tog pojacala je sto ima i procesor u sebi pa moz da se igras sa reverbovima kurcima kuci,probaj mislim da u media centru ga imaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam bas za bugeru,bas sam istestirao 6262 i nisam nikako bio zadovoljan.plus sto to prakticno nemas gdje da iskoristis.evo orange tiny terror za 250 e na kp,ultimativna sprava (po meni) za ove nase uslove.

 

sto se tice crush pix-a,ja sam imao verziju od 30w sa reverbom,a ostalo sve vise manje isprobao.nema veze sa ovim sto vuk prica,orange-ov drajv je sav u midlovima,proslu zimu odradio 10 proba sa full bendom samo sa njim i zario ga overdrajvom.jedino dist pedale zvuce malo kljakavo jer je klin sav u dubokim srednjima,drajv je jako dobar (ko voli orange glib).nema sanse da bi se izborio sa trandzom od 30w sa bubnjarem (koji nije nimalo tih),vokalom,basistom i drugom gitarom bez srednjih.

 

probaj orange bar na emulacijama da vidis kakav je to drajv,to je bas ono love/hate stvar.tiny terror moze i moderniji saund da izvuce ali je i dalje sustinski specifican.i budi spreman da za dzn dzn sa orangeom nema sta da trazis bez krstenog overdrajva.

 

takodje,svirao sam spider III sa budzenim g12m-om,fenomenalan marshall otpanj.jos je car lijepio mali magnet i ubio bar jos 2-3 decibela,masina od pojacala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...