Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Joj brate, da li mi verujes da ne mogu da se setim. Jer znam da on ima i neki JMP sto sam svirao. Znam da sam svirao nesto i sa horizontalnim i sa vertikalnim ulazima. Videcu za koji dan, pa javljam.

 

edit: evo nadjoh slike iz studija, verujem da je ovaj u pitanju:

 

3135g2b.jpg

 

21f095d.jpg

 

Ali svakako cu videti za koji dan.

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, nema teorije da proda. Gazda je zaljubljenik u muziku, radi drugi studio iznad ovog ovih dana. Znam da mu je za tu 800ku neki od ovih iz Yu grupe nudio dobre pare, i nije uzeo. Druga je prica sto su lampe stare, jebiga. Ali znam da ne prodaje opremu niposto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neko ovde nije slucajno geek za elektroniku? Trazim i na stranim forumima, pa 'ajde i ovde da pitam. Imam 2 hambakera, tropolni prekidac za promenu pozicija magneta i dvopolni prekidac kojim bi hteo da menjam nacin veze neck magneta serijski/paralelno.

 

Znaci, treba mi da taj DPDT (dvopolni) menja neck magnet vezu. 1 Volume, 1 Tone pot. Bilo bi kul da neko nacrta ili postuje semu! Preferiram Seymour Duncan semu boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo djedovi,doslo vrijeme da se perverziram,bacajte prijedloge:

 

marshall 2203,1992,1959,6100 ili 2210?boli me kurac za onu pricu koji ce ti kurac glava od 100w dje ces da je iskoristis i sl,u pitanju je potraga za tonom.ja bi licno uzeo orange-a or120 da ga ima ovuda,tj ako iskrsne u oglasima ganjacu ga,mada sam i marshall zaludjenik.

 

2210 imam povoljno u bosni sa kabinetom za pristojne pare.

2203 je sa verikalnim inputima u super stanju mogu povoljno da ga uzmem u cg,ima i odje jeftino ali modovana,tako da bi morao jos da puknem da je vratim u oridji stanje(bar preamp)

1959ki ima,raznorazne su cijene,kao i 1992.1992ku nisam svirao,1959ka sa kaskadnim gejnom bi mi se mozda i dopala vise od 2203ke,ovako stock 2203 odnosi pobjedu

 

donekle sam najblizi 6100 iz prostog razloga sto bi se sa onakvim preampom vazda mogao ososobit bar jedan kanam,a i poweramp pruza dosta opcija,tj fakticki racunam da bi mi ta glava potkrpila sve odjednom.problem je sto je ne svirah licno,ono sto cuh izuva ako je u pojacanju el34 i derivati.

 

jedino me jos 2100 mark III zanima,ali njega i ne vidjam cesto,jbg proizvodio se 2 godine.to vam je 2203 sa opcijom diode klipinga ako hocete ak ne nemorate ga koristiti.

 

dakle,kao generalno oldskul metal fan ovo novo i ove nove zujalice me ne tangiraju,niti bi svirao neki moderniji talme.ako naleti neki sunn,sound city i sl za male pare uzeo bih i to da mi bude podloga za neki bezuman faz i sl.ali cu primarno ganjati nekog kultnog marsala ili oranza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marshall JCM 800 model 1992 ti je bass pojacalo. Odlican za bass gitaru, dobar za gitaru ako ganjas pedale, ali nema svoj gain, samo volume cist i dosta je masniji od standardnih marshall-a. Posto si oldskul metal fan preporucio bih ti 2203. OD u gornji ulaz i cepaj, ja bih licno ubacio 6550 lampe u pojacalo (kao sto sam i uradio :rockdevil:;) ) i to je to.

Razlika u jacini zvuka izmedju 100wat i 50wat nije velika, ali je "prostiranje" zvuka dosta bolje na stotki, tj. meni se vise svidja. Super Lead Marhsll-e sam imao, ali mi se nisu svideli tako da sam zadrzao 2203 i 1992.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,svirao sam bass(bemliga koji dodje br modela) tj verziju od 50 (super bass iliti 1992 je 100 w),nisam tu veliku,a slusao sam je.ima ona gain,nanarvno ni prici MV pojacalima,ali treba sa se otpanji.100w tj ti veci transformatori furaju vise signala a s obzirom na preamp to ti dodje vise basova i dubokih srednjih.razlika u teoriji izmedju 100w i 50w (najcesce nema veze sa mozgom tj ima veze sa milion drugih faktora) je 6db,to je i ovako zanemarljivo.6550 mi se u mojoj kopiji 2204ke nisu toliko svidjele (previse cisto),ja bi,ako bi i mijenjao el34 stavio 6ca7 za dodatni clarity.

 

jedini razlog sto na keca ne bih uzeo 2203 (tj idealno ja bi trazio '77-'78 jmp 2203 zbog malo tamnijeg preampa koji mi vise pasuje) je nedostatak fx loop-a,posto ne znam bi li mogao bas na keca da se odreknem post gain dileja i jos par efekata.a i u cg ima jedan vertical inpu,vlasnik se necka i trazi i da uzmem boks uz njega a nemam pojma sta je unutra (vjerovatno g12t75 a mrzi me da ih vadim,pa prodavam i kupujem ono sto meni treba) veca bi odmah trazio jcm800bass kab sa g12h100kama ili podvarijantu leada iz tog vremena sa g12h30 ili 80,ali to je vec druga prica.ima i jedan na kupujem prodajem,ali je masakriran modovina,em bi ga posteno platio,i onda da ga nosim peci da ga restaurira,tako ko zna koliko bi me izaslo.mislim,jes da ocu da se perveziram,ali ne bih bas da me iscijede za svaki dinar,a da nema bas preke potrebe.

 

sad sam mozda i najblizi ovom 2210 iz mostara jer u pristojnu cijenu dolazi i kab,koji mi u svakom slucaju ostaje.2210 lako (ako mi se ne svidi) mogu da mijenjam za skoro svakog post PTP marsala,tako da me prakticno kab izadje gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2210 je dobro pojacalo, to sto ima diode u sebi nije nista strasno, kao da si stavio OD pedalu. Kazu da su one malo novije oko '87 pa nadalje bolje od ranijih.

6CA7 su odlicne lampe umesto el34, samo ubacis, rebias i teraj, ali meni se vise svidjaju 6550, jbg, obozavam Slayer i Black Label. 2210 ima effect loop, ali ja sam takve stvari prezalio cim sam otpanjio moj 2203 na 4 i potero ga u OD sa boss-ovim RGE10. :)

Sto se tice kutije Marshall box sa gt12-75 se extra uklapa sa 2203 zato sto ga taman zamuti koliko treba, a kada otpanjis pojacalo malo se i otvore i kidaju. Sve u svemu neces se preci ni sa jednim izborom, osim tog modovanog. Sve se moze prebaciti na original, ali ako je dodavana nova lampa to vec ne drzi cenu, mada ako je lik dobro uradio mod i to moze da kida samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nikako kartonjare tj g12t75 ne volim,samo g12h seriju.ovaj brat iz cg mi je poslao slike,pojacalo je kao da je ispalo iz eto ne 81ve nego da kazem 85-86te,mijenjao je par sitnica (pot,stendbaj svic i sl) ali samo originalima.pcb i turret ali nije tican,trafoi,cak su i elektroliti originalni(znam da ce se to morati ako ne odmah onda u dogledno vrijeme da se mijenja) a boks se ispostavilo da je iz mojih vlaznih snova sa g12h80 i to kosi...prvi pt otvoren da bi se slikalo sta je unutra...mislim da su sve dileme rijesene :rockdevil:

 

tj ako ne prodje i ako neki oranz ne uleti odnekud.

 

sonicki meni se 2203 mnogo vise dopada od 2210,ne kazem da sineker kult ne valja,nema to veze sa diodama za koje me licno masu zabolje,meni je samo bitno kako sta zvuci.ovaj je iz 1990te,isto u top A stanju,i presmijesna je cijena,ali je vertical input 2203ki sve manje...

 

edit:taj tkzv. "mesa" mod tj dodata lampa ide u redni gain i onda se u kombinaciji sa preampom 2203ke ide u cuveno zujanje i fuzzovanje,sto me ali mnogo iritira.jos je car ubacio penodu/triodu i busio i turret i backplate a moze za tih 6db manje da izvadi spoljni par lampi,jes da ce malo vise da se trose,ali ionako nisu mullardi unutra da ti je zao majku mu jebem.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg ja to sve posmatram o koliko novaca pricamo,posto po detaljima o kojima pricas nijedno od ovih pojacala nije to to ,zar nije bolje da ti Peca napravi to sto oces ?drugaru pravi power amp i uzima realno 100 evra za ruke sto je realno najpovoljnije na svetu sa obzirom sta dobijas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzdravlje da ga sviras ! :)

 

 

 

 

Nego zanima me, imam ponudu za neku zamenu, lik mi nudi refinishirani Ibanez Les Paul standard iz 77'e, srafljen je vrat, nije lepljen itd...

 

 

Okacicu kasnije slike, da vidite na sta to lici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj,vidi i sam,ja ne cuh da se fale ikakvi bolt on japanski LP-jevi,oni su uvijek bli niza klasa od set neck modela.jedino ibanez je stavljao tu legendarnu elektriku tj magnete na pojedine bolt on-ove,pa da kazes da se i provjeri.ono sto ja svirah je bilo kul,ali me nikad nije pretjerano odusevilo,sem maja koje su prelijepe za oko sa finisima,i otprilike je to to sto valja na tim gitarama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LP shrafljenog vrata je poput floyda bez top locka (a to su klipani iz Gibsona uradili svojevremeno sa Explorerom).

 

Sa druge strane, probaj. Ti lawsuit Ibanezi mogu lepo da zvuche, a i cenu drze (ne neku preteranu, ali ne opada).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi neshto shto ce da stvori malo prostor i "podeblja" lead-ove live...

 

Pretpostavljam da mi trebaju neki chorus i delay(kada se namesti malo vreme)...

 

ae preporuchite neke sprave, a da nisu previshe skupe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...