Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ako ti ej stislo za pedalu, uzmi onaj Boss koji su ti ljudi predlozili.

 

Ja bih pre jurcao neku ozbiljniju gitaru, a drljao drajv sa pojachala, pa tek posle uzimao pedalu.

 

Imam ja para za ozbiljnu gitaru( u stvari fali mi desetak hiljada za ovu lepoticu http://www.mitrosmusic.com/proizvod/12039-Jackson-JS32-Rhoads-w--Floyd-Rose--Rosewood-Fretboard--Inferno-Red--w-Gig-Bag/ ),al ne daju roditelji da se uzima,al jbg,ipak imam samo 15 godina.

 

A meni kazu da sam los gitarista posto im sviram lashed to the slave stick kad mi traze riblju corbu,bajagu i sviram neku improvizaciju u Em Phrygian dominant skali :udri:

 

Mozda i uzmem neku bolju za sedamnesto-osamnesti rodjendan. :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daju ti roditelji? Kakav si ti to metalac? Gde je tu bunt, fuck off stav?

Kako kaze ono ona pesma, 'rape your mother, kill your dog' :P

 

Brzo si se nešto iznervirao, šta bi Džrk trebalo da kaže? :haha:

Džrk se smeje dok ceka gitaru da mu dodje, a jos vise ce se smejati kad mu bude pala saka. Laughing away :haha:

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlatni standard medju pedalama je 9V. U zavisnosti od jachine elektrichne struje koja se meri u amperima, znacesh koliko pedala jedan adapter moze da podnese (prochitash na pedalama koliko im treba, pa sabiraj).

 

Postoje pedale koje retardirano rade na 14 V, 12 V, 18 V... ali su retke.

 

VAZDA PRED SOBOM BLAGOJA VIDIM

Edited by Vuk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Samo bih se na to dovezao da je bitno da uzmes kvalitetan ispravljac, da ne bi sprzio pedale. Uzmi onaj Boss-ov od 500mA, mada kosta dosta, 3500. Sa njim otprilike mozes da furas 3 ili 4 pedale, ali ti treba i razdelnik da ti neko uradi (kada budes imao vise pedala). Mozda je najbolje da prvo njega uzmes i 1 pedalu. Kad budes imao recimo 3, uzmes onaj Bossov manji pedalboard, i on sam u sebi ima razdelnik za struju, samo u njega ustekas adapter.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...