Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ili nabavish pedalu koja funkcionishe i kao trafo. Ja imam LS-2 i NS-2 (dodushe, njega vishe ne, iako lepo deli sruju :mhihi:). Takodje, TU-2 ili TU-3 rade kao trafoi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili nabavish pedalu koja funkcionishe i kao trafo. Ja imam LS-2 i NS-2 (dodushe, njega vishe ne, iako lepo deli sruju :mhihi:). Takodje, TU-2 ili TU-3 rade kao trafoi.

kako to tacno funkcionise? nikad nisam probao, iako furam NS2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ja hocu ovu pedalu http://www.mitrosmusic.com/proizvod/1078-Boss-MT-2-Metal-Zone/

 

A uz nju moram i da imam http://www.mitrosmusic.com/proizvod/5341-Boss-PSA-230S-ADAPTER-9V-500mA/

 

A ako hocu jos mozda http://www.mitrosmusic.com/proizvod/9035-Behringer-US600-ULTRA-SHIFTER-HARMONIST/

 

Treba mi i http://www.mitrosmusic.com/proizvod/5342-Boss-PCS-20A-DC-/ (e sad pise ovde da je ovo za BOSS-ove pedale,da li kojim slucajem to moze i za ovaj berindzer?)

 

Jesam li razumeo dobro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako to tacno funkcionise? nikad nisam probao, iako furam NS2.

 

Imash izlaz pored ulaza za struju, nabacish daisy chain i povezesh par pedala posle i ne treba ti baterija ni za jednu, a sve se to postize sa samo jednim adapterom :D

 

Znaci ja hocu ovu pedalu http://www.mitrosmus...T-2-Metal-Zone/

 

A uz nju moram i da imam http://www.mitrosmus...APTER-9V-500mA/

 

A ako hocu jos mozda http://www.mitrosmus...FTER-HARMONIST/

 

Treba mi i http://www.mitrosmus...ss-PCS-20A-DC-/ (e sad pise ovde da je ovo za BOSS-ove pedale,da li kojim slucajem to moze i za ovaj berindzer?)

 

Jesam li razumeo dobro?

 

Za koji moj ce ti taj behringer? No dobro, makar nije neka preskupa pedala za koju ce ti biti zao da skuplja prashinu.

MT2 kupuj na oglase, ne ostavljaj kintu hohshtaplerima, duplo te jeftinije izadje.

 

Daisy chain mozesh da furash na bilo koju pedalu, standardizovano je. Sa druge strane, shta ce ti daisy chain ako nemash iz chega da napajash vishe pedala?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za taj izlaz pored standardnog ulaza, ali opet mi nije jasno - jel mi trebaju kablici neki od NS-a ka ostalim pedalama ili kako?

 

Posto ja vec imam mali razdelnik u plasticnoj kutiji (sa 1 strane ustekam adapter, a na drugoj imam 5 izlaza), pa koja bi razlika bila ako bi dejzi cejnovao?

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Samo bih se na to dovezao da je bitno da uzmes kvalitetan ispravljac, da ne bi sprzio pedale. Uzmi onaj Boss-ov od 500mA, mada kosta dosta, 3500. Sa njim otprilike mozes da furas 3 ili 4 pedale, ali ti treba i razdelnik da ti neko uradi (kada budes imao vise pedala). Mozda je najbolje da prvo njega uzmes i 1 pedalu. Kad budes imao recimo 3, uzmes onaj Bossov manji pedalboard, i on sam u sebi ima razdelnik za struju, samo u njega ustekas adapter.

 

ja na 200mA (kultni harman pro adapter) guram stimer,NS2,ts808 (ne radi na bateriju),matori kastom ehx SS,ch1,bf2,dsd2,psm5.dakle ukupno 8 pedala,koliko jedan dejzi cejn moze da podrzi.i to sve bez ikakvih problema i bez ijednog stuca.taj boss-ov i onaj jaci od 2 A umiju da ili obore napon ili struju kad su prikljuceni na vise pedala,ako je dilej ili bilo kakav LFO u lancu uticace na zvuk (dilej ce da tiho kucka,LFO ce da baca sum).vuk je cini mi se spajao dva bossova napajanja i gurao isto desetak ili vise pedala,s tim da je kod njega to lijepo sljakalo koliko se sjecam.u sustini ja bih sve sto srce manje od 20 mA gurao baterijom,meni je i hm2 i zw OD na bateriji,i nemam problema,baterije traju koliko zelis,narocito ako je potrosnja manja od 10 mA,kolika je kod skoro svih analognih drajvova.i taj malo veci napon baterije (9.6 V cini mi se,kad je freska) utice pozitivno na drajvove sonicki,vise volume-a i vise presence-a i transparetnosti (jasniji su).sve se to slabo cuje na kucnim pojacanjima,ali na svirci i probi kad se malo odvrne pojacalo tacno se cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ljudi. Kupio sam Fendera *Amerikanca, standarda* i imam jako slab sustaine na neck magnetu. Moram da ih menjam, to znam i sam. Planiram da ugradim na bridge i neck Seymour Duncan hot railse. Da li ce mi to popraviti sustaine u potpunosti? Ja se nadam i znam da hoce, ali ajde da pitam i vas ovde! :)

Edited by Mr.Murray

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne... Kupio sam novu u Mitrosu pre 3-4 dana! :)

Dobra je totalno, ali, moracu da promenim magnete... Neck magnet jedva da ima sustaine, sto je totalno normalno na malom pojacalu uz noise gate na procesoru *Boss GT-3*. Mislim, to je normalno, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto se tripujes na marija sem hot rails-a cekiraj i Dimarzio Super Distortion hambaker u singl kojl formatu za bridz,to je de fakto mejden zvuk za ritam.ostavis stock srednji,brizd super distortion,hot rails (koji je odlican magnet za neck,i mari ga koristi),i to je opasna sprava.meni su sasvim kul standardi,sama dzitra radi dobro,nije do nje,vec do magneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi. Kupio sam Fendera *Amerikanca, standarda* i imam jako slab sustaine na neck magnetu. Moram da ih menjam, to znam i sam. Planiram da ugradim na bridge i neck Seymour Duncan hot railse. Da li ce mi to popraviti sustaine u potpunosti? Ja se nadam i znam da hoce, ali ajde da pitam i vas ovde! :)

 

Samo na necku ili uopste?

Koliko je udaljen magnet od zica?Stisni najdeblju zicu na poslednjem pragu i izmeri odstojanje onog kocica na magnetu i zice,isto uradi i sa najtanjom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da bude i ovo sto starsuter prica,ali sam svirao ar standarda,nije to neki sastejn i zbog same konstrukcije a najvise zbog magneta koji su dizajnirani za nesto sasvim drugo.mozes da pokusas da dignes sam magnet blize zicama,ali ne ocekuj dramaticno poboljsanje.

 

starsuter:

 

kojeg si ti to stock strata svirao sa dobrim sastejnom narocito u necku leba ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala vam svima...

Nisam dobio veslo, ako to mislis. Gitara je odlicna, stvarno, do magneta je.

Znam za super dist. ali ja bih ga stavio u humb izgledu u slucaju da gitara ima mesto za njega. Posto, neki Fenderi su fabricki izbuseni za humb a neki nisu.

Neko me je pitao gore da li je samo na necku... Nema on nigde preterano puno sustaine ali ga ima sasvim dobro za jednog Fendera. Jedino me jebe neck, sto je sigurno do magneta, jednostavno mora da bude tako. Obican Fender nije napravljen za Maidene, ali, mislim da cu uz humbove ili hot railse dobiti ono sto zelim.

Ako ima jos neko neki predlog za poboljsanje sustaine-a neka mi napise. Hvala jos jednom! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok,one njihove fender bullet stavljaju na sve.prvo sto sam uradio kacam uzimao moju Branku,to je bila zamena zica.Misim,ne znam kakve su zice kao zice,kad se uzmu,ali kao stock,na gitari meni su uzasne.

 

svi standardi su danas hsh,tako da mogu i hamovi da se stavljaju.Kako ti radi magnet na klinu?I kako gitara zvuci na suvo?Pitam te zato sto ja imam poprilican sustain "za fendera",al moja Branka je posebna. :mhihi::wub:

Ne mora da znaci da je samo do magneta,mogu i neiznivelisani pragovi da jebu,moze nut da jebe,mogu sedla,mogu sjebane zice i los setup(fabricki je uvek u kurcu),magnet ce samo zamaskirati malo.

 

Dakel jos jednom,premeri visinu magneta,izglanacj malo pragove,promeni zice,pa javi sta se zbiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu nista bolje ni ovako,ali reklamni d addario je najmrtvija zica na svijetu ubjedljivo.

 

mari:

 

imas super distortion i u singl formatu,radi kao i ham,normalno zvucace malo nazalnije zbog pozicije nego ful ham,ali to ti bolje u bendu,ovako kuci ni ne bi skontao razliku.meni je hot rails malo prerezak za bridz,prvi put da sam nehotice ubijao tone pot na dzitri,mozda se tebi dopadne,i JB Jr. i super distortion meni najbolja dva hama u singl formatu koje probah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...