Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Sheme gledaj samo i samo na guitar elektronics http://www.guitarelectronics.com/ ako nema konkretna trazi od njih,problem je sto je pola tih slika nacrtano naopako tako je jedan pajser sa foruma insistirao na shemi sa svih 28 zica u 8ziliona pozicija a nije ni znao da su sheme izuvrtane i potroshih jedno 50 evra na gorivo samo udovoljavajuci njegovoj volji,moze da bude milion stvari...)Da nije ta gitara pre imala aktivce? Zato sto morash onda da ugradis zemlju(to jest jedan sraf koji ce da ti glumi to)...Da li ti neka zica pipa drvo-premazi onim grapthechom to ti je najeftinija varijanta ,Da li su zice od oba magneta iste debljine i boje(aluminijumski,bakarni,debljina je isto bitna)E sad ja sam malo laik za lemljenje ali treba koristiti lemilicu 15 w i koristiti obavezno tvrdi kalofonium kod gitarske elektornike nasuprot gitarskim kablovima to mi je receno od cak 2 majstora.. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitara je bila pasivna, tako da je uzemljena, zice ne pipaju drvo nigde, sama plocha je izolovana sa unutrashnje strane, drvo je naprskano. Zice su alu, hot je malo deblja na oba magneta u odnosu na ostale. Chovek je iz Shvajcarske dovukao leguru koju mi je dao za lemljenje, nikada nismo imali problema sa time (korishcena i ranije po mojim gitarama).

 

Najveci mi je problem to shto magnet ima ok output kada radi ceo, ali je tih kada se splituje prekidachem... plus jebena pozadinska zujka.

 

Super je sajt, ali vec vidim neslaganje (hteo sam da uporedim shemu boja Ibanez magneta sa DiMarziom, ali se ne poklapa sa onim shto sam zatekao kada sam iscrtavao shemu pre vadjenja starih magneta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Splitovanje ne radi toliko dobro na magnetima sa nizim outputom, za razliku od high output magneta. Verovatno ti je zato i output premali kad splitujes PAF.

Vrlo je moguce da neka zica nije zalemljena gde treba. Pitaj na JEM site-u ili direktno DiMarzio support da li se nesto menjalo, a usput i objasni svoj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da se uchlanim na DiMarziov forum :haha:

 

Inache, bukvalno sam prekopirao fazon po kome su stari magneti bili zalemljeni, uzemljeni su na istom mestu (tako znam da zujka nije do uzemljenja, jer bi onda zujao i JB). Mozda je i predvidjeno da sam magnet tako radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pola tih slika nacrtano naopako tako je jedan pajser sa foruma insistirao na shemi sa svih 28 zica u 8ziliona pozicija a nije ni znao da su sheme izuvrtane i potroshih jedno 50 evra na gorivo samo udovoljavajuci njegovoj volji,moze da bude milion stvari...

sad sam ovo video :haha:

Doticni pajser je skinuo semu direktno sa DiMarzio sajta. Pretpostavljam da oni ne znaju toliko o magnetima i njihovom povezivanju, samo ih prave jedno 40 godina :P

 

Btw jeste istina da ima vrlo malo izvora za seme na netu onako organizovano. Imas taj guitarelectronics, http://www.diyguitarmods.com (ovaj je ekstra), http://guitarnuts2.p...gi?board=wiring, onda imas DiMarzio sajt, Seymour Duncan sajt i od par proizvodjaca, tipa Fender, Ibanez i jos koji. Ostali imaju po koju semu, ali sve je uglavnom vrlo bazicno i prilicno neogranizovano.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti zuji kada nije splitovan, a vrlo slab signal kada su oba jezgra ukljucena, to zvuci kao da si ih povezao u fazi jedan sa drugim.

 

Probaj da zamenis mesta dvema zicama sto polaze sa jednog namotaja humbuckera.

To bi trebalo da ti resi problem, jedino je pitanje sta ce da se desi u kombinaciji sa onim JB.

Ako si promasio jezgro, imaces interesantan rezultat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da me isproziva na neurednom lemljenju? :D

Kad se vracash iz Krushevac?

 

@Cronnin

menjao sam mesta kada sam radio prvo povezivanje, to su samo dve zice, Koliko sam mogao da pogreshim (bar sam tako rezonovao, poshto je jedna pozicija davala signal, a druga nije) xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' ga do sada nisi koristio? Ako je odgovor potvrdan, onda tipujem da su njemu drugaciji kontakti, tj. sta ide gde. O zalopojkama na kineske prekidace sam vec citao na netu :)

 

Npr. http://www.ultimatemetal.com/forum/equipment/822510-cheap-m-f-kin-chinese-5-way-switches.html

 

Moj predlog je da se ne zajebavas, nego uzmi bar neki markirani. DiMarzio su skupi, ja sam u moju djitru roknuo Fenderov. Oni su nesto jefitniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti, shto si modifikovao Carpenter-a i COW-a, da cutish :D

 

Shala, nisam toliko lud da ne umem da iskopiram shemu koja je postojala na prethodnom setupu. Na kraju krajeva, ovo je jedno treca gitara koja ima 5 pozicija, a koju koristim. Na papir sam prvo stavio kontakte od prethodnih magneta, nisam radio na slepo.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem mi rade magneti :P

I ja nemam karpentera, to furaju samo debeli ljudi! :)

 

Ako je prekidac vec vezivan, onda ovo sto sam postovao pada u vodu. Samo mi je palo na pamet, kad sam video tu temu, jer si rekao da imas kineza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kinez... ali je uvozni prekidach. 8 kontakata, bash sam pazio shta gde vezujem.

 

Siguran sam da Nesha nije kupio Karpentera odmah iz radnje, nego je neko to morao da drka pre :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...