Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Trebalo je deshifrovati boje zica na starim magnetima (a boje su toliko kretenski sredjene, da boli) + se ispostavilo da sam prekidach nema raspored kontakata poput onih koje nalazimo po shemama na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je deshifrovati boje zica na starim magnetima (a boje su toliko kretenski sredjene, da boli) + se ispostavilo da sam prekidach nema raspored kontakata poput onih koje nalazimo po shemama na netu.

Sheme gledaj samo i samo na guitar elektronics http://www.guitarelectronics.com/ ako nema konkretna trazi od njih,problem je sto je pola tih slika nacrtano naopako tako je jedan pajser sa foruma insistirao na shemi sa svih 28 zica u 8ziliona pozicija a nije ni znao da su sheme izuvrtane

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel neko ovde probao ENGL Screamer 50 Combo?

 

Kakvo je pojachalo po vama...ja sam ga na kratko probao pre par godina i uchinilo mi se malo preoshtrim, blago ne prijatnim za uvo...da li sam se istripovao? Ako nisam, da li to moze da se dotera equalizerom na pojachalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si gospodar opreme na ovom forumu, ako nisi posedovao, morao si bar probati screamera :D ...de reci jel chemu...

...malo mi dosadio DSL, menja mi se...a i treba mi hitno prenosivije i kompaktnije pojachalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tako nabavio bandita :haha:

 

Dobro je to pojachalo, nisam se neshto dugo zezao, poshto tip u radnji nije hteo da mu archim lampe previshe (poshto se nas nekoliko bilo naredjalo i svi smo pipkali pojachalo :D ), ali ima dobar zvuk. ENGL zvuk. Kao i svako pojachalo, moze da se sredi sa razlichitim lampama i eventualno eksternim ekvilajzerom, ali se meni dopalo.

 

Sa druge strane, to je 50 W kombo, de li si mozda razishjao o 212 kutiji? Meni je ta opcija na umu vec par godina, samo nikako da se smislim da zavaljam jedan 412 i nabavim manje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmishljam o screameru combou zato shto je malo i prenosivo....zena me stiska da emigriram u bg, pa mi treba pojachalo koje cu lakshe seliti iz bga u shid, i obratno....marshall mi je tezak i po shidu da ga prenosim, kabast je i pretezak...a mislim da ce 50w 1x12 fino odradjivati probe, chak i manje svirke, a video sam da ima izlaz i za neke vece cabove... zato mi za sada ne treba 2x12 ili neshto vece...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neobichno je jer metalci obichno, ako mogu, turaju i full stack, a trend postaje takav da se uzima sve manje :D

 

Moj bandit ima manje od 20 kila, dok 5150 ima oko 30... a gde je tu josh i cab? xD

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi, kad idemo na svirke 5oro nas se pakuje u malog pezoa, 600 kila ljudi, samo bibop i rokstedi (pevachi) imaju oko 250kg :D

...tu jedva gitare stanu, tako da glava uvek otpada u toj konfiguraciji...i onda koji ce mi da je sviram u stanu na 0,3 XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus krupni ljudi mogu da nose opremu i kad pogadjaju svirku niko ih ne izjebe za pare:)Dodatno je to sto covekovo telo sluzi kao absorber tako da kad ti dodje malo ljudi na experimentalni avangardi brutal mozes da se odpanjish da zvuci lepo dok ti sub bas golica muda.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Која је фора са овим хеви шит кор данлоповим срањима од жица ? Већ ми друга висока Е жица пуца(ова је у Д стандарду) а није ни месец прошао од када сам је намонтирао . А претходно је била на њеном месту иста таква хеви кор десетка(ова је била у цис стандарду),која ми је пукла у рекордном времену од 3 недеље,јел ја нешто погрешно радим ?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...