Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ltd floyd je malo bolji...chuo sam i video da odlichno drzi shtim, ali je posle godinu ipo dana puklo sedlo koje drzi zicu...

sa licencama se ne bih vishe zajebavao, ako je jeftinija gitara, uzeti lepo fixiran i cao

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

na zalost,osudjen si na nesveto trojstvo kp,pik.ba i njuskalo.ako ti je realna obcija ustaska mozes da pokusas i glazbeni oglasnik.najpametnije da kazes sta ti treba,koliko love imas pa da mi ostali pretresemo sta ima po oglasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popizdeo sam sinoć, dogovarao se sa nekim likom iz Podgorice oko preuzimanja Big Muff-a (tone wicker verzija), imam tamo nekoga, pa je samo trebalo da mu kažem kada da se obavi primopredaja... i javim mu sinoć okvirno nešto i da ću mu reći čim budem znao tačan datum i majmun odgovara da je prodao.

 

A vidiš, nisam obilazio pik.ba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces fuzz za metal,najbolja verzija mafa je ruski,male su nijanse i tebe kao gitaristu one ne zanimaju izmedju sve tri.moj ti je savjet da uzmes klona,oridji sam samo gledao crnog i to u bosni i to je oko 100e,sto je previse za fuzz pedalu.ima u srbiji dosta dobrih i postenih graditelja pedala,a moj savjet ko da ti radi zavisi od toga koliko para bi dao za to.ako ces bas najjeftinije da prodjes (a to sumnjam da hoces jer si se zaletio na tone wicker-a) imas behri super fuzz,koja je direkt kopija boss fz2 i razlike u tonu su minorne,s' obzirom da ne sviras nidje toliko aktivno behri za drljanje kuci samo tako radi posao,provjereno,naravno ako daje ton sa kojim si zadovoljan.dalje,po meni najbolji fuzz za metal je black arts pharaoh fuzz,koji je u krv oridji,ali klon te ne bi bas previse izasao,jer je opet to na kraju fuzz koje je skoro najprostije kolo sto se tice pedala.samo pazi kako to dobro zvuci:

 

 

on u stock formatu ima jos gejna,doduse ne nesto sad nenormalno vise,naravno dobra stvar kod klonova sto mozes da ih dodatno modujes,u ovom slucaju mozda samo jos zeru gejna da imas opciju totalnog bezumlja.ali kao osnovni fuzz ton za metal,dum,stoner nema bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što si mi napisao znam. ;) Imao sam na umu klon odavno, smislio i neke sitne izmene, ali onda je uleteo ovaj oglas povoljno niotkuda i zajeba me čovek samo tako.

 

Jedino mi nije jasno šta ti ovo znači

male su nijanse i tebe kao gitaristu one ne zanimaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,razlika je u samom dnu baseva,tj ruska zelena verija je najbasovitija,onda crna,pa onda prva.realno prvu ganjaju vecinom gilmor fanatici,zelenu basisti a crnu gitaristi.ja svirah i oridji zelenu i oridji crnu na gitari,nema razlika jer gitara prosto ne proizvodi taj dio zvucnog spektra.mislim,po meni je apsurd dati tolike pare na moderne mafove kad ce klon da radi mnogo bolje,sta god da radi sa pedalom kako god da je ukrasava i kakve god komponente da stavlja ruski maf jednostavno ne moze da kosta vise od 50-60 e jer je to toliko jednostavno i prosto kolo,kao i svaki faz.jedino ako hoces da se perverzira sa grafikom i/ili gravurom,ali to je onda sasvim druga prica.

 

ja nikako da skrpim para da uzmem sebi klon zelenog ruskog za bas,a ganjam specificnog covjeka za faraona posto sam tek ja zamislio gluposti i preseravanja od modova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, mislio si na razlike između verzija ruskog Muff-a, nisam te skontao. Kapirao sam da pričaš o razlikama između američkog, ruskog i tone wicker-a, pa sam se našao u zbunu, "kako, bre, nije bitna razlika".

Kao što rekoh, bilo je povoljno, ali hajde da pojasnim to. :haha: Čovek je prodavao glanc očuvanu pedalu za 60 evra, što je cena izrade klona. Naravno da neću da dajem pare u radnju za novu pedalu, inače.

 

Meni se ruski dopada, ali mi se na snimcima uvek čini da je za trunčicu tamnija od onoga što bih hteo, kako god tone pot bio okrenut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadji ram's head (prva ruska verzija,ona gilmorova) klipove onda,pa prosudi sam,meni se cinio svjetlijim od ove dvije a opet ima onaj glib svojstven samo ruskim verzijama.

 

on di odr hend,pharaoh je u srcu muff,ali moze da zvuci kako god zelis,plus nijedan maf nema onoliko kremast ton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam primetio, neverovatno kremast ton.

 

Inače, malo sam sa Maksom razmatrao opcije, meni bi bilo do jaja kada bi se fuzz za koji se odlučim dopunio potpunom tonskom kontrolom, dakle, tri pota za niske, srednje i visoke, jer mi je oduvek išlo na živce biranje između krajnosti, ume da bude ograničavajuće, moraju druge stvari da se podešavaju prema tome. Za sada smo na Big Muff klonu sa time + tone wicker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nešto mi je palo na pamet kada si predložio faraona. Kod njega je dobro što već ima dosta srednjih, dodavanje kontrole za to bi leglo samo tako. O ostatku da ne pričam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eno crni ruski bez kutije za 60 jura,jebem ti pare

Jebem ti pare, vazda i zauvek. :da: Tako sam video onaj Fuzz Factory pre nekog vremena, kaže čovek "cena po dogovoru". Morao sam da pitam, iz znatiželje. 140 evra. Idi, begaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...