Jump to content

(Ritchie Blackmore's) Rainbow


WS

Recommended Posts

Dobro, dobro, a sta mislite, kako je Ritchie dosao na ideju da da bendu tako hepi ime, on je prilicno mracan tip?

 

Pa on i Dio su imali obichaj da se opijaju u jednom klubu koji se nalazi mislim u L.A, i jedne vecheri su se toliko ubili da su reshili da daju ime bendu po imenu kluba pa vi pogadjajte kako se klub zvao... icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Candice Night Posted on 27. 6. 2004, 00:42

  Strangers in us all poslednji, ima najbolju produkciju, a pesme su fenomenalne, naravno da to nije jedini dobar album Rainbowa, i ostali su odlicni, kao Dificulte to Cure,Rainbow Rising, itd...

 

 

Pa to je najgori album, poslednji Ritchi-jev pokushaj da pokaze ljudima da Rainbow postoji, a ne postoji... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prvi je definitivno najbolji, muzichari koji su se najbolje slagali su svirali na njemu. Vec Rising mi je malo "preteran" prva strana (ploche) je odlichna odlichne pesme, a druga stargazer i light in the black gde se cozy i ritchie izivljavaju... LLRNR je ok ali se tu vec videlo da ce da dodje do raspada benda...

Ne bi Richi dzabe jurio reunion posle Stranger in us all da je album bio dobar... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ok ne kazem da je bolji od npr Raising ili long Live....ali u sustini nije los jer je balckmore po zadnji put uzeo el. dzitru u ruke i kako je moglo da bude dobro je ispalo.Imam osecaj kada bi sad uzeo i oformio opet stari rainbow ili deep da bi mogao da przi.ne znam nekako ne razumem kako ne zudi za time da svira brze i jace stvari od njegovih sa candice.Ja licno bas volim blackmore's Night ali ipak vise volim onog starog dobrog egocentrika koji przi sve redom!!!!!!!!!!!!!!!!! musik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Naziv benda Ritchie Blackmore's Rainbow je na prvom i na poslednjem albumu, pogledajte cover Stranger in us all, sve ce vam biti jasno....

Rainbow koji je proistekao iz ELF-a, sa Diom na vokalu, bio je i ostao jedan od najvecih hard rock bendova. Misticni tekstovi, muzika obojena vavilonskim i rijentalnim forama, Ritchi i Dio u najjacem naboju. Ovaj bend je jedan od razloga zasto volim muziku, posebno hard rock.

Omiljene pesme su:

Stargazer

Man on the silver mountain

Catch the rainbow

obrada Still I'm sad (i Dio i Doogie)

Kill the king (sa Fireball najbrza hard rock pesma ever)

i gomila drugih

Koliko god su ljudi pljuvali i Boneta i Joe Lynn Turnera, volim i taj Rainbow, ne toliko koliko as Diom, naravno, ali ima i tu zanimljivih stvari. Pre svega, tu se vidi Ritchijevo maestraalno melodijsko sviranje koje postaje kasnije dominantno kada se udruzuje sa Candice.

U svakom slucaju bend u kome svira Blackmore i peva Dio ne moze biti los....zar ne?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koji su pljuvali Boneta se definitivno ne razumeju u pevanje. Taj covek je

imao tako dobar glas i takve sposobnosti da se smrznes.Down to earth je vokal

no najzahtevniji album Rainbowa a oni nek pricaju sta hoce. Inace uz Rising po

meni najbolji album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Pa to je najgori album, poslednji Ritchi-jev pokushaj da pokaze ljudima da Rainbow postoji, a ne postoji... no.gif

Nista nije gore od "Down To Earth". Bohnett, jes dobro peva, ali kao pojava me nervira maxxximalno! Sramota! A tek album je ljiga najgora. Rainbow bi mi bio omiljeni bend ikada da se Blackmore nije odluchio zezati i pocheo snimati shit-love hard rock a la Bon Jovi..

 

Anywayz..Prva 4 albuma sa Diom(ukljuchujuci i Rainbow on Stage), su nesto neoborivo i legendarno. Stargazer/Light In The Black mi je najbolja pesma u roku(da, PESMa, ove dve uvek slusam zajedno!!!). U Rainbow muzici su IMHO zacheci power metala...

Temple Of The King - balada za sva vremena.

 

Sto se tiche Turnera, neopisivo gotivim tog lika! Away, materijal sa njim i ne nesto. Ali mi je "Spotlight Kid" u top10 Rainbow numera. Magicna pesmica!

 

"Stranger In Us All" - vrh nad vrsi! Ovaj album je rame uz rame sa prvih 5!

Black Masquerade mi je najbolja Rainbow pesma bre! Dodushe posle Star/Light!

Riffomanija, i dokaz da Richi josh zna da pravi dobre pesme, nakon fijaskoa iz osamdesetih. Ariel, Wolf To The Moon, Still I'm Sad(reinkarnacija), Cold Hearted Woman, Hunting Humans...odlichan album!

 

Man On The Silver Mountain icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...