Jump to content

Zyklon


Grobodan

Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma,gde bre Zyklon dosadan?! E,sad sam sve čuo. Mislim,ruku na srce, prvo sam čuo "jebote,ovo je PREVIŠE agresivno" i stvarno sam očekivao...ono,da se vrata pakla otvore i da iz zvučnika izleti na hiljade najgadnijih demona....ali sve što sam dobio je odlična svirka na dva jebeno odlična metal albuma. I ne bunim se! icon_rockdevil.gif

 

Ko je odradio clean delove na zadnjoj pesmi Aeon-a? MNOGO MI SE DOPADA! Priznajem da mi se u početku MNOGO VIŠE sviđao WoW prvenstveno zato što više gotivim Black nego Death....ali sada...nakon više sati slušanja oba albuma....tu su. Svaki na svoj način. Nego,postoje li oni još? Biće li još albuma? Samoth ima novi bend.

 

 

I još jedno pitanje....koju funkciju ima onaj islamic chant u par pesama WoW-a? (chaos deathcult?) Album jeste anti-religiozan i znam da je Samoth izjavio da je Islam gori od Hrišćanstva ali....nekako mi sve to zajedno gledano,"ne drži vodu".

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam,bend je aktivan.Sto se tice tih zapevki...bas odavno nisam slusao taj album,ali mislim da se radi o sireni za opasnost,a ako je stvarno rec o zapevkama - ko zna sta su hteli time da kazu?Mozda su upotrebljene u ironicnom smislu,mozda predstavljaju smrt koja se blizi...Jebem li ga.Uostalom,textovi su im maksimalno apokalipticni.

 

Chaos Deathcult

 

 

Esoteric knowledge about the last of things.

My sweet eschatological vision.

Foundation for the renewal of the world,

immemorial sins, never redeemed.

Suppressed, oppressed, never redeem again.

The sulphur-kingdom, purgatory, hell`s damnation,

no man will be perditioned for all time.

 

Where is your millennium?

Where is your kingdom of a thousand years?

What you see is a world of hate, of pitiness,

never again to be set in state.

What you see is what you get.

 

Evolving chaos, death the inevitable force

It`s your cult, your mission

 

Misery - a necessary evil

Sympathy - a tool for fools

Death - the ultimate function

Mercy - a waste of grace

 

Every man is therefore guilty of all the good he did.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,znam tekst pesme ali....

 

Islamic chant sample c Jens O. Haugen

All lyrics by Bård "Faust" Eithun.

Zamoth contributed with lyrical ideas on "Terrordrome" as well as title-concept on "Worm World" and "Zycloned".

Album-title by Zamoth.

Textual explanations by Bård "Faust" Eithun

 

Pa se pitam koji je zapravo njihov stav što se samog islama tiče. Da li i njega pljuju poput hrišćanstva ili...? (znam da je Samoth nekoliko puta napominjao da je totalno nereligiozan.)P ogotovo zbog svega što se dešava u svetu i usled Bušovog "svetog rata" u ime hrišćanstva protiv islama. Ali,dobro...i nije toliko bitno. Samo sitan detalj koji me je zaintrigirao.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pod utiskom sa WoW-a, nabavih par albuma Limbonic Art-a. Iskreno, nisam očekivao simfo. Više sam bio u fazonu "ma,hteli su da se otkače od Ihsahn-ovih fascinacija klasikom pa su verovatno i pevača našli koji je takav nekakav". Kad ono, našli takođe Simfo-ničara ali da peva bez ikakvih clean deonica. Čudno zaista. Ali u svakom slučaju mi se sviđa! icon_rockdevil.gif

 

Inače, u zadnje vreme sve više i više slušam Aeon. WoW već znam i unazad. icon_smile.gif

 

Jedino me nervira što ne znam šta tačno Zamoth svira ali tako je bilo i kod Emperora. icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...