Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Lose. Ocekivao sam nesto bolje od prethodnih, ali ovo je bas, bas lose.

 

Od odvratno "spojenih" recikliranih delova u TSF koji cine 80% pesme, preko cheesy hitic uzasa od Wither sve do abominacije od Petrucijevih tekstova na TCOT (zabraniti mu da pridje olovci i papiru/Wordu/notepadu ikada vise), ovaj album je ispod svakog proseka. Nista pamtljivo, nista senzacionalno. Meh.

 

Novi Riverside pisa i sere po ovome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na osnovu ovih prvih par slušanja, iako mi se album MNOGO sviđa, nešto i ne mogu da zaključim da će ovaj album izdržati neki test vremena i da će bilo koja od pesama postati all time Dream Theater klasik, ali opet, koja je pa pesma sa poslednjih albuma to postala? Možda samo Octavarium...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje od SC-a ali veoma nedoreceno, fali njima koncept, veoma suplji tekstovi... Ovo je sve samo nabacano onako...bzvz.

 

Album za jednokratnu upotrebu.

 

 

The Count Of Tuscany, je najbolja definitivno, prve tri necu sigurno nikada slusati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi citam zadnjih par strana i ono sto pisete je otprilike- dobar album izmedju SC i Octavariuma malo slabiji od Traina ali ipak bolji od SDOIT...Ocigledno je onda inovativan do j...

Ja cu jos malo da odolevam ovom surogatu zvanom mp3,dok rusi ne bace lossless...eto dajem mu sansu da ga cujem sto moguce kvalitetnije :rolleyes:

Nego,ajde pisite malo kakav je Labrie,peva li covek ili ne ? Ima li onih "Dark Master" jako zajebanih delova vise ili ipak manje ?

Jbg ipak sam nestrpljiv malo....

Pozz !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzi ste sa odgovorima,svaka cast ! :pivopije:

Ja zasad znam A Rite of Passage(skinuo wave)....sta znam pesma mi je u skladu sa ovim sto bend radi nekoliko godina unazad.

Mene nije odusevila jbg.

Uglavnom nakon vasih odgovora ocekujem spusten stim i tonalitet pogodan za cika Jamesa koji ne peva vise visoko i iskricavo u gornjem registru,sa zavidnom duzinom trajanja nota i duzinom jos necega :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Који вам је људи? По мени је албум итекако вредан пажње. Стигао сам да га преслушам два пут, а слушаће се вала још...

''The Count of Tuscany'' је апсолутна перфекција! Прејебена је то ствар јако...волим песме од 10+ минута дужине, дефинитивно.

Веома позитивни утисци, надам се да ми неће убрзо досадити. ''Systematic Chaos'' ми делује к'о Голф двојка наспрам овог дела, ''Train of Thought'' као фићко...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto da ne uporedjuje? Oba albuma su super :D ToT ipak bolji.

 

Zato sto je ToT neuporedljiv sa ovim albumom,jer je ovaj novi za mnoge a i za mene totalno van DT za razliku od ToT....ali svako ima pravo na svoji misljenje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene SFAM iznova i iznova, svaki put odusevljava. Za awake i i&w necu ni da pricam. Mada to su vec neki kultovi za koje i nema smisla pominjati koliko su dobri, jedino ovako kada izadje neki novi album i uporedjivanjem vidis koliko su nisko spali. :/

Edited by Ash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle dolazi ovo izdizanje Train of thoughta u nebesa i toliko poštovanje prema njemu. Mislim, album je stvarno dobar, ali ima nekih ideja i momenata koje nikada ne bih očekivao od Dream Theatera - uglavnom su to reči i neki žalosni nu metal uticaji, pa i poneko repovanje tu i tamo. Šta im je to trebalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...