Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

To stoji, ali svejedno verujem da će se fanovi koje je DT stekao ovim albumom osvrnuti malo, i otkriti veličanstveni Awake pre ili kasnije. :rockdevil:

 

Nažalost ne verujem da će biti tako. Čudan je Awake, nikad posle nisu snimili ništa slično. Ja kad sam počeo da slušam DT odmah je bilo 24/7 Images & Words i A Change Of Seasons a Awake sam dosta izbegavao i tek sam ga kasnije zavoleo.

 

Space Dye Vest - uhhh, koliko mi ta pesma znači, kad li su poslednji put to odsvirali uživo...

Edited by Luka Akuma No Kuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Space Dye Vest - uhhh, koliko mi ta pesma znači, kad li su poslednji put to odsvirali uživo...

Заиста,барем они имају албума и пјесама... Ово је рецимо нешто најљепше што сам чуо уживо од њих,каква свиркам а и ЛаБрие је овдје одувао : :meshuggah:

http://video.google.com/videosearch?q=drea...hl=en&emb=0

svirka na DMB albumu je hiljadu puta progresivnije od novog DT.

А чекај какве везе има DMB за ДТ-ом!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mojih utisaka sa koncerta.

Bilo je izvanredno, i opet se potvrdilo što sam rekao kad sam bio prvi put-ako ikada osvojim ili dobijem veću količinu novca, ima da ih pratim tokom čitave jedne turneje, od grada do grada!!! Vredi svaku paru!

Super set lista, još bolja izvedba, odlično ozvučenje.

Tu je i Portnoy-eva komika-mosa na polovini Erotomania-e kada tema prelazi u The Silent Man melodiju, ostali čekaju na njegov znak, a on prvo zezne Rudess-a, pa posle i Petrucci-a, a treći put ipak udari činele.

Bilo je i predivnog uvoda za Hollow Years, kapa dole JP.

Pa ona improvizacija na kraju Solitary Shell, uhh.

I naravno za repetu-duel na polovini Metropolis-a, prvo JP održi solo lekciju, dok se Jordan drži za glavu, ali on ga nekako nadmaši, dok sad John gleda i odmahuje glavom sa izrazom neverice na licu i tako nekoliko puta.

A Nightmare to Remember uživo zvuči još moćnije.

Evo i linka sa recenzijom koncerta, ima i snimak uživo ANTR+plus slike:

link

Samo da dodam-i Cynic je bio fenomenalan, dobio sam autogram od njih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji put su je uživo svirali - nikad. Ta pesma nikad nije izvođena uživo, niti će biti.
Никад не реци никад. :pivopije:

 

Bilo je izvanredno, i opet se potvrdilo što sam rekao kad sam bio prvi put-ako ikada osvojim ili dobijem veću količinu novca, ima da ih pratim tokom čitave jedne turneje, od grada do grada!!!
Ок,this is cool! :opusteno:

A Nightmare to Remember uživo zvuči još moćnije.
:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji put su je uživo svirali - nikad. Ta pesma nikad nije izvođena uživo, niti će biti.

 

 

Verovatno zato što je to Kevin Moore pesma

Kako god, ja očekujem ceo Awake uživo u oktobru kada će napuniti tačno 15 godina

:D

Edited by Luka Akuma No Kuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je i Portnoy-eva komika-mosa na polovini Erotomania-e kada tema prelazi u The Silent Man melodiju, ostali čekaju na njegov znak, a on prvo zezne Rudess-a, pa posle i Petrucci-a, a treći put ipak udari činele.

To je bilo ekstra. :) Znao sam da neće moći da zezne Myunga, jer bi ga ovaj tackle-ovao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican(nestvaran) je stvarno bio koncert, ali jedina ustvari zamerka je zvuk. Znaci u pocetku samo bio skroz napred i Cynic uopste nisam ni cuo, osim bubnja, mada je to bilo nejasno i mutno.

Onda rekoh da sacekam DT da ih vidim malo s nadom da ce se oni bolje cuti ali opet nista. Labrie nije postojao, Rudess takodje, bubanj se cak nije lepo cuo ceo, jedino je mogao Petrucci da se cuje iz njegovog pojacala.

 

posle Beyond this life sam otisao negde kod mikstete i tu je vec bila druga prica. Mnogo jasniji zvuk(moze se reci da se svako od clanova benda cuo) ali opet ni to nije dobro kao sto je zvuk bio prosli put u Petofi-ju. Mada ovaj put je set lista bila bolja :rockdevil:

 

Najbolji su ne vredi :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...