Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Evo, i dan danas ja taj album ne volem nikako.

 

е видиш, мени се баш свиђа, и мислим да је Тотамеаланд у праву.

као што се види, све је у питању ствар укуса.

или га имаш или га немаш :mrgreen:

 

шалим се, али ето, не свиђају ми се баш све песме, али први део албума је баш добар.

 

Hrišćanstvom?!

 

зашто? па шта и да јесте? мислим Change of Seasons ме и подсећа на моралну подршку и подршку вере, али конкретно да се односи на хришћанство нисам приметила

Edited by BiserkaB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Happy Birthday, Mike! :pivopije:

Jeeeee! Da nam Mike poživi bar još toliko...

 

A Systematic chaos mi je odličan iz više razloga:

1. LaBrie je fenomenalan, nema nekog preteranog pokušavanja da izvuče visoke tonove, a samim tim su i tekstovi mnogo razumljiviji.

2. Ruddess unosi još više eksperimentalnosti (npr. klavir u Dark eternal night) i solaže su mu bolje nego ikada (npr. In the presence of enemies II)-

3. Petrucci još jednom razbija sa solažama (Repentance, The Ministry of the lost souls, Constant motion...).

4. Za razliku od Octavariuma i Train of thoughta, album ima još više gubljenja i uvrnutih instrumentala (npr. uvod u In the presence of enemies I, instrumentalna sekcija u Dark eternal night, i The Reckoning, koja predstavlja jednu od najjačih kulminacija u istoriji Dream Theatera, bar u delu istorije koji sam ja čuo).

 

Jedino što mi se ne sviđa su par jadnih tekstova, poput Forsaken i Dark eternal night, ali nasuprot njima tu su neki izvanredni tekstovi, npr. In the presence of enemies i Ministry of the lost souls).

Takođe, nisam neki fan pesme Prophets of war, zbog disco i rap elemenata. Ali je i dalje dobra stvar.

 

Album mi je sve u svemu super, zaokružio bih mu ocenu na 9,5 kada bi me neko pitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Change of Seasons ме и подсећа на моралну подршку и подршку вере, али конкретно да се односи на хришћанство нисам приметила

Mislim da niko nije primetio da se njihovi tekstovi bave hrišćanstvom. Možda zbog činjenice da se ne bave hrišćanstvom.

 

I bilo bi u najmanju ruku neumesno da pišu tekstove o hrišćanstvu kad im je glavni čovek jevrejin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

па да.. баш то. мислим, бенд је скуп етнички и културно различитих људи.

било би невероватно глупо и понижавајуће да пишу о верама, националностима..бла, бла.. и тј, уопште и не пишу о томе. пишу о осећањима и моралу, и болу.. и ..... осталим стварима. много тога ту има, али сигурно нема песама о хришћанству.

Share this post


Link to post
Share on other sites

пишу о осећањима и моралу, и болу.. и ..... осталим стварима. много тога ту има, али сигурно нема песама о хришћанству.

 

Слажем се.

 

Али који је највећи морал? Па хришћански морал.Када се помене патња,бол,осјећања и морал,велика суза ври из Хришћанства.Тако да,кад су тражили морал и пјевали о њему тражили су га у хришћанству.Када су пјевали о болу тражили су га у хришћанству.Нису то нигдје потпуније и осјећајније могли наћи него у "Светом Писму".Њихова фасцинација религиозним идејама у њиховом случају хришћанством је неминовна и то се да закључити из њихових текстова.

Па само погледајте "SCENES FROM A MEMORY" и гледајте шта ради убица који не може да живи са гријехом,какво је убиство...и који трага за покајањем....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слажем се.

 

Али који је највећи морал? Па хришћански морал.Када се помене патња,бол,осјећања и морал,велика суза ври из Хришћанства.Тако да,кад су тражили морал и пјевали о њему тражили су га у хришћанству.Када су пјевали о болу тражили су га у хришћанству.Нису то нигдје потпуније и осјећајније могли наћи него у "Светом Писму".Њихова фасцинација религиозним идејама у њиховом случају хришћанством је неминовна и то се да закључити из њихових текстова.

Па само погледајте "SCENES FROM A MEMORY" и гледајте шта ради убица који не може да живи са гријехом,какво је убиство...и који трага за покајањем....

 

No comment! Kako neko može tako da zabrazdi u nešto ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слажем се.

 

Али који је највећи морал? Па хришћански морал.Када се помене патња,бол,осјећања и морал,велика суза ври из Хришћанства.Тако да,кад су тражили морал и пјевали о њему тражили су га у хришћанству.Када су пјевали о болу тражили су га у хришћанству.Нису то нигдје потпуније и осјећајније могли наћи него у "Светом Писму".Њихова фасцинација религиозним идејама у њиховом случају хришћанством је неминовна и то се да закључити из њихових текстова.

Па само погледајте "SCENES FROM A MEMORY" и гледајте шта ради убица који не може да живи са гријехом,какво је убиство...и који трага за покајањем....

 

pa da - čovečanstvo nije poznavalo bol, patnju i druga osećanja dok se nije pojavilo hrišćanstvo, tek od tada je greh ubiti, pre se to radilo za doručak

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da. Jevrejin inspirisan da peva o hrišćanstvu. Sasvim logično.

 

Hajde sad za promenu da pričamo o mozgu.

 

Па добро ако је Жидов онда је вјероватно свјестан да његова клапа није нешто добро урадила,а и не пита се само он у бенду...Није он традиционални жидов,он је Американац у метал бенду који се зове сањај позориште.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da. Jevrejin inspirisan da peva o hrišćanstvu. Sasvim logično.

 

Hajde sad za promenu da pričamo o mozgu.

Jevrej ne moze napisati pjesmu inspirisanu drugom religijom?

 

 

Bol i patnja se mogu vezati za skoro svaku religiju sto ne znaci da je DT inspirisan hriscanstvom :)

Edited by Therapsid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...