Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

svirali Somewhere Out In Space umesto Valley i Into The Storm u Solunu 23. ...

 

1. Intro: Welcome

2. Heaven Can Wait

3. New World Order

4. Land Of The Free

5. Fight

6. Real World

7. Rebellion In Dreamland

8. Heavy Metal Universe

9. The Silence

10. Ride The Sky

11. Somewhere out in Space (extended version)

Encore:

12. Send Me A Sign

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blago Grcima.

Ko vam je omiljeni Kompozitor/tekstopisac u grupi?

Sto se mene tice:

1. Kai Hansen

2. Henjo Richter

3. Dan Zimmermann

4. Dirk Schlächter

Svih 10 pesama koje je Henjo napisao su fenomenalne.

Dan Zimmermann isto ima odlicne pesme.

Najbolje pesme sa "No world order" su napisali upravo Henjo i Dan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovo komentarisao pre jedno 2..2-3 strane..al me iskuliraste kol'ko se secam :) Anyway, mislim da je glupo da nekog drugog stavi bilo ko na prvo mesto umesto Kaia jer je on napisao pre svega 90%+ gr pesama..a ostalu trojicu lichno lako rasporedjujem:

 

1. Dan

2. Henjo

3. Dirk

 

actually..Dirkove pesme su mi uglavnom dosadne...chak mi je predjashnji basista gosn Rubach bolji songwriter od njega..napisao tek par pesama, ali sve dobre.

 

Najbolje pesme sa "No world order" su napisali upravo Henjo i Dan.

 

Dan..mozda, openerka je stvarno extra, damn izvlachi refren dosta. Henjo, Follow Me je proshecna, a LoT je a big nyaaaah for me.

 

E sad ti uporedi te 4 sa: naslovnicom, heaven and hell, eagle, fire below. I sta da se pricha..who's the man?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovo komentarisao pre jedno 2..2-3 strane..al me iskuliraste kol'ko se secam :) Anyway, mislim da je glupo da nekog drugog stavi bilo ko na prvo mesto umesto Kaia jer je on napisao pre svega 90%+ gr pesama..a ostalu trojicu lichno lako rasporedjujem:

 

1. Dan

2. Henjo

3. Dirk

 

actually..Dirkove pesme su mi uglavnom dosadne...chak mi je predjashnji basista gosn Rubach bolji songwriter od njega..napisao tek par pesama, ali sve dobre.

 

 

 

Dan..mozda, openerka je stvarno extra, damn izvlachi refren dosta. Henjo, Follow Me je proshecna, a LoT je a big nyaaaah for me.

 

E sad ti uporedi te 4 sa: naslovnicom, heaven and hell, eagle, fire below. I sta da se pricha..who's the man?

Sve navedene pesme su odlicne, ali su Dan i Nenjo su napisali meni najdraze pesme i po meni najbolje pesme.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam sanjala da je Kai-u (Gammaray/ex-Helloween, ko ne zna) neka građevinska mašina zgnječila pola glave. :confused: Bio strašan san, onako napet i šta ja znam, spoj ovog filma "The Eye" (horor/psiha) što sam gledala i nekih Gammaray tekstova. A u filmu se pojavljuje stariji čovjek kome je pola lobanje zgnječeno na istom mjestu gdje i Kai-u.

Ponavljao je riječi koje ima u nekim tekstovima pjesama, gdje pjeva standardno o slobodi, slobodnom vremenu i da živiš život dok ne ostariš, i ta mašina mu lagano zgnječuje glavu i on ništa, ne pomjera se, kao da čeka da ga dovrši i pušta suze i ja plačem, plače neki lik, i probudim se, da li je preživio veze nemam.

I baš je bio jasan i strašan san, malo sam se uzdrmala. :)

A ne stvarno, bilo mi ga je strašno žao zbog te priče njegove, i da, imao je kratku kosu štaviše ćelav skoro, i blijed u licu i bolešljiv nekako.

Mogla bih film snimiti, baš je tako jasno izgledalo, svega se sjećam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skinuo "Gamma Ray - Live at Gates of Metal 2003" i "Gamma Ray-WoA 2006". Ludilo!

trenutno se skida "Lust for live".

Evo jedne zanimljive informacije, koliko je tacna ne znam ali navodno je Zanil Tataj Zak (Mary Rose, ex Divlje Jagode) 1994. bio u konkurenciji za Gamma Ray pevaca. Tih godina su jagode dosta svirale po Nemackoj kao "Wild Strawberries".

Ako je ovo istina bilo bi lepo cuti demo snimke, ali sumljam.

P.S.

Navodo je i Zele isao na audiciju za Helloween gitaristu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...