Jump to content

Block Out


DevouredSoul

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Block Out

Ako imaš s kim i gde

Multimedia Records

 

Ko? Ako baš želite da preslušate ovaj CD, a imate malu decu u kuci, pošaljite ih kod komšije na crtace. Tolika kolicina crnila svakako bi ostavila traga na njihov dalji razvoj. Ako ste u kurcu i mazohistièki uživate u «poletnom» zvuku Nikole Vranjkoviæa i pevaca mu Mite, ne morate da trujete i druge. Dobro, može život da bude i takav. Jeste, imaš pravo da izvršiš samoubistvo zato što su žene prestale da pristaju na trenje sa tobom. Okej, svima nam nedostaje Milan Mladenovic... Ali, pobogu, Nikola, dokle, bre, više? Dokle ceš da nas zraciš svojim propovednièko, demonsko, umobolnim pesmama?!

Muzika? Neizdrživa. Mita po obicaju narice uz eho. Muzicka pozadina je jednolicna, mešavina haludža-ambijenta i praštecih gitara. Sveopšti bedak. Mislim, kad «trudni naftaš krsti popa», a «godišnji je odmor pa trenutno nema boga» u naslovnoj numeri, onda je jasno kol'ko je sati. Tužno je kad vidiš nekad dobar auto na deponiji havarisanih, mrtvih srodnika. Baš kao i kad slušaš muziku protracenih potencijala.

magazin Scandal

 

sta kazete na ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

pa bas zato i treba da se slusaju u takvim stanjima... jednostavno te nateraju da izbacis sve iz tebe... isto kao kad ti je tesko pa se isplaces i bude ti lakse... valjda ljudi lakse podnose bedak-stanja kad vide da ima jos neko ko se "saoseca" sa njima... mada mogu da ih slusam u bilo kom trenutku... ma na svadbu cu da ih zovem da mi sviraju biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bas zato i treba da se slusaju u takvim stanjima... jednostavno te nateraju da izbacis sve iz tebe... isto kao kad ti je tesko pa se isplaces i bude ti lakse... valjda ljudi lakse podnose bedak-stanja kad vide da ima jos neko ko se "saoseca" sa njima... mada mogu da ih slusam u bilo kom trenutku... ma na svadbu cu da ih zovem da mi sviraju biggrin.gif

icon_sad.gif ma oni su stvarno jedna od najboljih pojava ovde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Posle nekoliko veoma uspešnih koncerata održanih tokom decembru u raznim gradovima po Srbiji, bend Nikole Vranjkovića je zakazao koncert u klubu “Akademija” 25. marta.

Block Out trenutno snima treći spot sa novog albuma i to za pesmu Nevremena.

Ipak najlepša vest glasi da bend vreme provodi u studiju na snimanju obrade pesme Volkovi legendarnih Pankrta. Ta pesma, objavljena 1984. godine na LP-ju Rdeči Album, će se naći na budućem tribute albumu posvećenom ovoj slovenačakoj grupi."

 

Ukradeno sa popboksa

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Posle nekoliko veoma uspešnih koncerata održanih tokom decembru u raznim gradovima po Srbiji, bend Nikole Vranjkovića je zakazao koncert u klubu “Akademija” 25. marta.

Block Out trenutno snima treći spot sa novog albuma i to za pesmu Nevremena.

Ipak najlepša vest glasi da bend vreme provodi u studiju na snimanju obrade pesme Volkovi legendarnih Pankrta. Ta pesma, objavljena 1984. godine na LP-ju Rdeči Album, će se naći na budućem tribute albumu posvećenom ovoj slovenačakoj grupi."

 

Ukradeno sa popboksa

biggrin.gif ne mogu da verujem da ce koncert u martu!!!JEeeeeeee!!!! icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

dve moje omiljene pesme:

 

Block Out - (San koji srećan sanjaš sam, 1998) - Protiv sebe

 

Težak san, tihi korak

mrtav mrak, curi oblak,

beskućnik koji traži

zbir znakova po prašumi.

 

A tvoje ruke su nežne,

lako spuštaš ih na mene,

tvoje reči su jasne,

samo treba da ti verujem i proći ce.

 

Ja ih nikad ne bih sanjao,

ali neko tera me na to.

 

Nemam izvor svetlosti,

na vidiku samo mrak.

Crna krpa preko očiju,

ja se plašim da je skinem.

 

Nema razloga za bolji svet,

sve što smislim stvorim ga za sebe,

al' protiv sebe...

 

Ja dobro znam šta radim,

al' ne znam zbog čega

sve dobija drugu boju i miris.

Koliko puta sam krenuo iz početka

i stigao do istog prokletog mesta.

 

Moje vreme prolazi

i nemam ga još mnogo.

Moje vreme prolazi,

a ništa nisam stigao da naplatim.

 

Strah ili strepnja,

kradem ti misli,

radim protiv sebe.

 

Block Out - (Crno, belo i srebrno, 1994) - Ljubičasto

 

Ti si moja soba

Gledam te iznutra

Zatvorenih usta

Sa rečima unutra

 

Moja noć je bela

Kao mleko iznad nas

Koje curi sa plafona

U oči kao spas

 

Tvoj pogled sad je vlažan

Tvoja ruka traži me

Gledam ali kasno

Shvatam da ti je

Ljubičasto lepše kad ti stoji

Ljubičasto vidim te u boji

 

U šoljici od kafe

Sakrio si san

Cedim ga polako

Kroz zube ceo dan

 

U plućima je smola

Na stolu prazan hod

Iz caše prstom vadim

Potonuli brod

 

Tvoj pogled sad je prazan

Moja majca mokra je

Gledam ali kasno

Shvatam da ti je

Ljubičasto lepše kad ti stoji

Ljubičasto vidim te u boji

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko mozda ko im sniam spotove? ja sam cula da ih pravi pevac ...fenomenalno su uradjeni...

Искрено, спотови ми се нимало не свиђају, јер не волим такве трипове, али то је небитно, јер им мјуза, у сваком случају, рула.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...