Jump to content

Pergament


dr.lecter

Recommended Posts

Ах, то је већ био Розенкројц период... Ја сам мислио ан "Врућу линију". Све после "Mr. War" ми и није Пергамент.

 

Зачуди ме оно Моча, али сад кад помену Розенкројц схватих да се ради о оном Момчилу, што је једно време шетао Анђелију Вујовић (направио и соло албум са трубачима и песмом 'Анђо, Анђелија'), па ју је мученик и истетовирао на рамену. То је наравно било пре него је постала позната.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ниси избортао ствари? Зар нису прву радили на српском, па онда на енглеском?

 

Prvo Vruca Linija (vidi cuda - na srpskom) pa MR. War (na eng jos cudnoje xD) tako da - ni ja nisam skontao sve...

 

Ali nisam skontao stvari - KO PEVA? 0o sve mi se sada izmesalo... o0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, zbun... :confused:

 

Pazi, ja sam imao nekih 14 kad sam čitao i slušao o Pergamentu. Tada je Šlog bio pevač, Hard Metal pisao o njima non-stop, Mr. War EP itd... Uglavnom koliko sam ja skontao, radilo se na engleskom (uspešno), i na Šlogovom scenskom nastupu (bezuspešno)... :mrgreen:

Ne znam šta je prethodilo tome. Dok sam ja malo porastao i krenuo da intenzivnije obilazim svirke, već je Šlog otišao, došao Moča, i pevali su o šumskim hajducima i tako tome na srpskom.

 

Posle je i to zamrlo, krenuli su da tezgare pod imenom Rosenkreutz, pa se tu Šlog vratio kao ispomoć uz Moču, pa su onda prošveravali pokoju autorsku na svirkama, i na kraju izdali onaj album "Ne volim nikome da gledam u leđa" (slobodan predvod "Preferiram misionarsku pozu" :mrgreen: ).

Album je prošao prilično nezapaženo. (Ljudi očigledno više vole "doggystyle"... :mrgreen: )

Otprilike u vreme kad je Stiv zatvorio "Chamellot" (dobro sam napisao ime lokala, nemojte me za'ebavati, btw. Šlog je to zvao "Снамегот", a moja ekipa "Чамелот") je i bend prestao sa aktivnim radom.

 

To je ono kako sam ja doživeo stvari...

 

:pivopije:

 

ps.

Spomenuh "Чамелот"...

...jedan od najboljih rock/hard/heavy orijentisanih lokala kod nas ikada. A i bio mi je na 93m od kuće.

...hmmm... S obzirom na to gde sam provodio više vremena, pravilnije bi bilo da sam napisao "Gajba mi bila na 93m odatle".

 

Sad već godinama imam prodavnicu tepiha ili čega već na 93m od kuće...

 

Pergament su zadnji koncert odsvirali 1992- e godine u somboru.Posle toga sto su radili je bilo pod imenom Rosenkreutz

a pevac je bio Momcilo grujicic , Album "Nikome ne volim da gledam u ledja" pesme sa smesnim tekstovima poput ..Sala la la la , nisam vise dobar mama :) A Slog je otpevao samo jednu pesmu na tom albumu kao gost , Obradu od Geordie Ain't just like a woman.

 

Pergament sam imao prilike da gledam nekoliko puta npr Yu metal attack Novi sad 1989 i 1990,pa onda legendarni Hard metal festival na Spensu 1991 -e .

 

Pored ostalih grupa oni su bili jedan od najboljih u to vreme , Jeste Slog je onako miran na stejdzu

ali ima jako dobar glas.U to vreme Pergament su svirali i u Budimpesti u Petőfi Csarnoku na metal festivalu.

 

A Stiv (Steva zahorjevic ) svirao i u Imperium of Jazz .

 

Inace Slog peva danas pored Svetog grala i u grupi GOA .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јосипе, види да следећи пут не избиришеш завршни навод, јер овако не знам где се завршава Бандијево писаније, а где почиње твоје.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pergament su zadnji koncert odsvirali 1992- e godine u somboru.Posle toga sto su radili je bilo pod imenom Rosenkreutz

Kako onda objašnjavaš to da sam ja 1994 redovno išao na koncerte grupe PERGAMENT?

 

Tu kasniju/poslednju fazu izglada mnogi ne poznaju, a ko i poznaje često ne priznaje...

 

Rosenkreutz pod tim imenom je nastao tek negde 1995/1996 valjda... Možda čak i 1997. Tu je Điđa Lee (ex "Neodoljivi") lupao bubanj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam ja jedan od onih koji ne priznaju tu kasniju fazu Pergamenta (ili ne znaju za to)

 

jer dobro se secam da su Pergament bili najavljeni za jedan festival 1992-e i nisu svirali jer su se zvanicno raspali (bar tako su rekli)

pa umesto njih su ubacili Grupu iz NS Black orchid.

 

E sad sto kazes isao si na njihove koncerte 94 -te ,

stvarno ne znam za to mada predpostavljam da je to bilo daleko pod pravog Pergamenta

 

Trebao si da vidis Pergament krajem 80 -tih (mada si tad jos bio mali)

 

A to za Rosenkreutz je tako okupili su se tamo 96 -e a izdali su album 1997 e.

 

jel taj Djidja Lee sto je lupao bubnjeve se zove Predrag ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam ja jedan od onih koji ne priznaju tu kasniju fazu Pergamenta (ili ne znaju za to)

Onda ti ovaj "reunion" nije ni od kakvog značaja, niti ikome ko tu poslednju fazu ne gotivi, jer se (na žalost mnogih) radi o nastavljanju TE priče, a ne neke ranije.

 

Trebao si da vidis Pergament krajem 80 -tih (mada si tad jos bio mali)

80-ih sam još slušao "Süsü a sárkány", imao kratku kosu, razdeljak sa strane i nosio ljubičaste i zelene i tako te neke šarene džempere, koje sam upasivao, hehe... :mrgreen:

 

jel taj Djidja Lee sto je lupao bubnjeve se zove Predrag ?

Điđa se valjda zove Srđan. On je inače i prvi (ili barem raniji, nisam skroz siguran) bubnjar Pero Defformero.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manite se rasprava - cak me i mrzi da citam sve.. stvari stoje (koliko ja znam) ovako - pre sat vremena sam bio sa Slogom, odavno ga ne videh - i pazi sta mi rece - Pergament ponovo postoji - onaj lik sto im je bubnjar - lik '76-o godiste ucenik pokojnog Taker, stare gitariste, novi bassista(ili basistkiNJA, to ga nisam skontao) a kao vokal Lotke - pevace samo pesme na srpskom!!! posto Lotke nije nesto naj sa engleskim... cini mi se da Slog nece tu pevati - bar za sada nema naznaka... takodje - bice jedna svirka u Somboru - kao zagrevanje pred EXIT, na kom bi trebalo da se uvezbaju.. ako sam rekao nesto sto se ne sme - izvinite - nisam znao ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam se čuo sa šlogom i meni je rekao da je u pergamentu i da imaju basistkinju i da on peva obrade i stvari na engleskom. takođe je rekao da su zvali originalnog vokala koji je pevao na prvim albumima, ali on nije pristao.

 

sviraju u somboru u subotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil: Pozdrav Brothers of metal!

 

Kakva je basistkinja u pitanju? :confused:

 

Ne znam neki spominjaju nekog Dedu a neki basistkinju ???

 

 

Evo svirace u subotu u somboru pa ce nam bubnjar opisati koncert i ko je sve u grupi

i kako je bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest konan

Dudi , ja sam bubnjar :pivopije:

 

Ok, pisacu o nekim generalnim utiscima, a pokusacu i da budem objektivan..

Sto se Sloga tice mi smo saradjivali na Goa bend svirkama, i nekim na brzinu uradjenim okupljanjima i jedan Tribute to AC-DC Route 66 svirku..Sta reci lik je legenda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dudi , ja sam bubnjar :pivopije:

 

Ok, pisacu o nekim generalnim utiscima, a pokusacu i da budem objektivan..

Sto se Sloga tice mi smo saradjivali na Goa bend svirkama, i nekim na brzinu uradjenim okupljanjima i jedan Tribute to AC-DC Route 66 svirku..Sta reci lik je legenda.

 

 

A ti si bubnjar znaci :pivopije: ako sam dobro razumeo ti si ucenik pokojnog Takera jel tako?

 

Poznajem dobro Sloga vec godinama ...Jel GOA svira samo obrade ?

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da ostanem celu svirku ali sam bio bar toliko da poslusam Pergament.

Otisao sam posle njihove cetvrte pesme, nisu ni trebali da sviraju vise, ako slucajno jesu, nek me konan ispravi.

Od stvari sa Mr.Wara i Vruce linije svirali su samo Mr.War, ostale tri stvari su meni bile nepoznate, jedna od njih se zove Kurva sudbina ako nekom pomaze..

Uopsteno ovako, Pergament je zvucao dosta dobro, mada mi je ovo sinoc vise bilo kao neki teaser nego prava svirka. Bice ih mnogo veci uzitak slusati kad se jos navezbaju i spreme vise pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ono shto znam da je onaj iz kraljevskog apartmana otpevao 4-5 pesama,posle toga basista i solo gitarista odlaze,ritam gitarista ostaje dolazi neki decko da svira bas i peva trbokljun..a sad imena vam mora reci konan on ih mnogo bolje zna :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...