Jump to content

Pergament


dr.lecter

Recommended Posts

Znas kako lepo si to rekao i tacno je ali si iz vida izgubio jednu cinjenicu i to onu najbitniju...a to je da u Srbiji niujednoj oblasti , pa ni u muzickoj, nije nista isto kao bilo gde drugde...znaci sto je svud u svetu belo u Srbiji je crno i obratno...tako da stoji tvoja konstatacija da se poljaci i madjari zbog takvih stvari koje si naveo ne raspadaju nego sviraju i dalje, ali u Srbiji to nije tako, a sad sta je uzrok tome to vec ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pergament su počeli tekstove na Engleskom kada je došao Šlog, Njemu to najbolje ide .

 

Jer nikad ga nisam čuo da peva na našem jeziku.A drugi razlog je bio da se malo probiju u Evropi može da se pročita i u onom intervju

 

da su tada imali neke koncerte u inostranstvu.

 

A logo i artwork je radio Zoran Janjetov iz Sombora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
Guest hellprowler

Pazljivo sam citao temu poslednjih 2 sata.. Nabasao sam ovde trazeci Rosenkreutz i da li negde sviraju jer sam cuo da su okvirno u periodu od 1995-2000 te u februaru,na godisnjicu smrti Bon Scotta svirali u novosadskom Panteru(danas picerija/restoran prekoputa masinske skole). Razlog potrage je sto sam cuo od nekoliko ljudi da je to najbolji AcDc tribute band i to ne samo u Srbiji, da vokal (zbog kojeg sam u nedoumici, da li je Momcilo ili Slog) peva identicno kao i Bon, a gitarista razbija.

 

Mislim ipak da je bio Slog jer mi je valjda gazda sabackog Hard Rock cafea rekao da je lik koji je pevao u Rozenkrojcu sada vokal u Sveti Gral.. Je l' zna neko nesto kada sviraju, gde(bilo ko, rosenkreutz, sveti gral, pergament)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 years later...
Hard rock vece u Atom akademiji, uzivo svirka 3 benda:
PERGAMENT
Kultni novosadski heavy/thrash band posle 5 godina ponovo u Beogradu.
Pergament važi za jedan od najboljih metal sastava bivše Jugoslavije, osnovani su davne 1986., i tokom narednih godina, izbacili su LP Vruća linija (Ghost House, 1988), kao i dva demo snimka, jedan (Promo/Demo) 1989. godine i drugi, Mr. War, 1990.
Pored "klasika" sa Vruce linije bend ce vas upoznati s novim materijalom koji je spreman za izdavanje.
Za one koji nisu bliže upoznati sa radom benda, Pergament i dalje stoji na HM i Trash osnovama sa melodičnim vokalnim deonicama, uz dosta progresivnih etno elemenata koji bi trebalo da u još većoj meri kreiraju autentičnost benda.
INVAZIJA
Legendarni valjevski bend promovise njihov novi, IV album izdat prosle godine za PGP RTS. Bez brige, pored aktuelnih stvari na repertoaru ce biti i stari, provereni koncertni aduti kao sto su `Ne dam`, `Zivana`, `MInhen 91`, "Mačak", "Večeras, " Do pobede"....Ovaj put sviraju pun, dugometrazni set prosaran proverenim hard rock obradama...
SHANGRI-LA
Oni su mladi "classic heavy 80s " bend koji ce se potruditi za dobro zagrevanje za ostatak svirke... Bice tu autorskih stvari + zanimljivih obrada nepravedno zaboravljenih heavy metal dragulja . Text njihove autorske pesme nam otkriva njihov moto: "We ride hard 'n' heavy, speedin' through the night... We're goin' rough 'n' ready to show you what we got!!!! "
Ulaznice u pretprodaji 500 din / na dan koncerta 700 din.
Prodaja ulaznice je u ROCKFIRE record shop-u, ul. Mihizova 22/lokal br. 6

May be an image of 5 people and text
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...