Jump to content

Pergament


dr.lecter

Recommended Posts

...zar ne rece da imas u radnji, u njegosevoj BGD, RNA?

 

 

A

Има Розенкројц, а као што рече Дивљи тигар, Пергамент никад није издао било шта на диску. Ко хоће да набави "Врућу линију", мора прво добро да се потруди да нађе плочу, а онда и да буде спреман да за исту да 20-100 евра.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zove se Stanko.

Omot njegovog solo albuma.

034.jpg

 

jeste, to je on...

Inace, Stanko je sa svojim bendom svirao nama na maloj maturi(osmi razred ) i to je bilo ludilo, svirali suizmedju ostalog i Black Sabbath, AC DC, mi se sutirali i skakali kao nenormalni, kakva matura :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нешто нисам сигуран да је "Врућа линија" изашла на касети. А, цена плоче је у неком периоду достизала и преко 100 евра напољу, сад је колико чујем пала. Ваљда се заситило тржиште, сви колекционари којима је требала су је набавили.

 

jeste, to je on...

Inace, Stanko je sa svojim bendom svirao nama na maloj maturi(osmi razred ) i to je bilo ludilo, svirali suizmedju ostalog i Black Sabbath, AC DC, mi se sutirali i skakali kao nenormalni, kakva matura :)

 

Мајку му, шта ја нисам имао такву банду на матури у основној.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vruca linija nije izasla na kaseti samo na vinilu, Kasetu Mr war imam samo jednu a to ne bi dao nema para.

 

Mozda sam ja kriv za to sve sto je opala cena ploce vruca linija na trzistu :) ili mozda Henri jer je on kupio 30 ploca od mene pre 2 godine

 

Meni je jos ostalo nekoliko primeraka.

 

Najvise zainteresovanih je bilo za plocu iz Nemacke, Belgije i Japan.

 

 

 

Ako je neko zainteresovan za plocu nek mi se javi i ako je domacin bicu malo nezniji sa cenom :)

 

ploca i omot su u Mint stanju tako reci ploca nikada nije slusana

 

P1000295-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, шта да ти кажем. И ти и Хенри сте се зајебали. То се продаје по 2-3 годишње, да се одржи интересовање и цена, а не све одједном.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мајку му, шта ја нисам имао такву банду на матури у основној.

 

Tad naraodnjaci nisu bili toliko popularni, niti su se igde mogli cuti osim u kafanama(vidi se da sam mator :) ) i mi smo znali da ce prziti uglavnom rok...ali kad su poceli da prze i hard and heavy, nasem odusevljenju nije bilo kraja. Jos se mi klinci kao picnuli, sako sam prvi put obukao u zivotu, pa tako picnuti skacemo, valjamo se, sutiramo, to je trebalo snimiti :)

Posle pita razredna kako smo zadovoljni, devojcice kazu onako, a mi muski odusevljeni, i sve nas boli vrat od "cepanja" glavom :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, шта да ти кажем. И ти и Хенри сте се зајебали. То се продаје по 2-3 годишње, да се одржи интересовање и цена, а не све одједном.

 

Meni licno nije bio nikakav interest od tih prodatih ploca , Nego zasto da stoji kod bivseg izdavaca po kutijama godinama kad kolekcionari to traze

 

 

Simo je dobio svoj deo sto sam ploca dosada prodao i veoma je iznenedjen cifrom..

 

 

 

 

 

 

 

Evo nekadasnji menadzer Simo rebic i izdavac

 

1027220-medium.jpgnezavisne izdavacke kuce iz Odzaci ghost house Pergamenta .. zapravo i

 

 

mogo drugih bendova Heller npr

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, imam za jos puno nauciti... :P

 

da, R. Sima ima nesto ploca...jos za prodati ...koliko cujem, a evo i becejac se javlja.....al 100 ojra je brateee....za vinil, hm ?

mozda sa Simom videti, kakve su sanse da se reizda, Vruca linija...iako bend ima 30-k novih pesama...i pre bi se islo sa novim izdanjem... tako stoje stvari !!

 

 

, ) do tada... http://www.myspace.com/pergamentband

 

 

 

A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tad naraodnjaci nisu bili toliko popularni, niti su se igde mogli cuti osim u kafanama(vidi se da sam mator :) ) i mi smo znali da ce prziti uglavnom rok...ali kad su poceli da prze i hard and heavy, nasem odusevljenju nije bilo kraja. Jos se mi klinci kao picnuli, sako sam prvi put obukao u zivotu, pa tako picnuti skacemo, valjamo se, sutiramo, to je trebalo snimiti :)

Posle pita razredna kako smo zadovoljni, devojcice kazu onako, a mi muski odusevljeni, i sve nas boli vrat od "cepanja" glavom :)

 

 

U moje vreme narodnjake su slusali samo krajnje beznadezni i ultra ruralni tipovi, inace je bilo sramota slusati tako nesto.

Na takve likove smo gledali sa iskrenim cudjenjem, nerazumevanjem i da budem iskren, podsmehom...

 

Danas shabanizacija rulez :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U moje vreme narodnjake su slusali samo krajnje beznadezni i ultra ruralni tipovi, inace je bilo sramota slusati tako nesto.

Na takve likove smo gledali sa iskrenim cudjenjem, nerazumevanjem i da budem iskren, podsmehom...

 

Danas shabanizacija rulez :angry:

 

Tacno, kad se setim, niko od nas u razredu nije slusao narodnjake...a sad, sabanerija, bruka...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, imam za jos puno nauciti... :P

 

da, R. Sima ima nesto ploca...jos za prodati ...koliko cujem, a evo i becejac se javlja.....al 100 ojra je brateee....za vinil, hm ?

mozda sa Simom videti, kakve su sanse da se reizda, Vruca linija...iako bend ima 30-k novih pesama...i pre bi se islo sa novim izdanjem... tako stoje stvari !!

 

 

, ) do tada... http://www.myspace.com/pergamentband

 

 

Ma nije 100 Eura nego cene su izmedju 20 pa negde cak stizalo i do 100 Eura zavisi .

 

To za reizdanje je stara prica , hteli smo sve izdati sa simom na disk sa Demo snimcima al izgleda nista od toga

 

 

Ako su te nove pesme sve kao ta na maj spejsu onda nisam iznenadjen pa cak malo i razocaran.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

А да урадимо овде лепо реиздање, па само да направимо дистрибуцију напољу? Мислим, то је врло изводљива варијанта.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А да урадимо овде лепо реиздање, па само да направимо дистрибуцију напољу? Мислим, то је врло изводљива варијанта.

 

 

Ja sam za

 

 

Zar nije bilo rec jednom o tome da bi jeftinije prosli da se to reizda napolju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам за ту причу. Ја могу да се распитам наоколо, па да ти јавим има ли заинтересованих страна.

 

 

Ajde raspitaj se

 

Jer sve dok cekam Simin odgovor ili Henrijev nema od toga nista .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...