Jump to content

Pergament


dr.lecter

Recommended Posts

Evo cheprkam neshto po domacoj sceni i nidje ne nadjoh temu o Pergamentu.Ima neshto malo ali konkrentno o njima ne a zasluzili su to u svakom sluchaju.Meni su jedan od najboljih Heavy Metal Band-ova u chitavoj exYU. Imam Vrucu Liniju LP,volio bih nabaviti i MR.War.

Ajde sad,nek se javljaju malo stariji chlanovi foruma i Novosadjani a moze i onaj Poshtar shto mu je Stevo valjao ploche C.F.-a da napishe makar dvije-tri stranice biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije eksplicitna...Malo ljudi zna da je shlog bio u uzem izboru da bude pevac Black Sabbath...Kako su mene informisali, covek je na finalnom cast-ingu u Londonu bukvalno "namestio" da ne bude pevac jer se uplasio mogucnosti da stvarno mora da ide unaokolo i peva sa njima.

E sad naravno, ako su lagali mene, i ja lazem vas...Ali prilicno dobro sam informisan.

(ne mislim na to da li je bio na audiciji i usao u uzi izbor, jer je to u potpunosti tacno, vec na razlog zasto je poslat kuci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje za tebe da ne znaš ko je šugavi Momčilo, veruj mi. Lik je apsolutno ljigav.

Hm, vidiš, zanimljiva pričica. Nisam znao to za Šloga. Ali stvarno nemam pojma zašto bi se neko uplašio da svira sa bogovima kad je već dogurao dotle. Deluje mi malo nelogično, ali čudni su putevi gospodnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja verovatno nisam objektivan jer sam dobar sa covekom, ali meni je Momcilo drag jer je jedini pevac koga sam upoznao da nema ego problem, jedan od boljih i postenijih ljudi koje znam ( a vrlo sam rigorozan po tom pitanju)... Imao sam prilike da radim sa njim, i veoma je OK, a i ne peva uopste lose. Ne mogu reci da odobravam njegova muzicka lutanja tipa danas HM bend sutra tezga na splavu, prekosutra nesto trece, ali publici je uvek lako da kritikuje, jer ona cesto ne mora da plati racune na kraju meseca, a muzicari moraju.

Rosenkreutz??? Nastavak Pergamenta???  

Pa kakvu je muziku svirao ili josh svira taj Rosenkreutz???

SVIRAO. Neki Hard Rock...

Hm, vidiš, zanimljiva pričica. Nisam znao to za Šloga. Ali stvarno nemam pojma zašto bi se neko uplašio da svira sa bogovima kad je već dogurao dotle. Deluje mi malo nelogično, ali čudni su putevi gospodnji.
Da vidis Sloga uzivo na dva minuta, i cujes ga bar na minut, bilo bi ti veoma jasno :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno. Možda je to tako sa profesionalnim muzičarima, ne znam. Još nisam iskusio 'čari' takvog života, jer apsolutno nemam nameru da se bavim muzikom da bih zarađivao pare. Meni je muzika ventil za oslobađanje frustracija, kao i umetnost kroz koju se i sam izražavam. Apsolutno mi je jasno da ovde kod nas od roka, a kamo li metala, nema 'leba ni za zub, ali ja nisam čovek koji bi pravio takve kompromise. Možda mi zato sve to izgleda mnogo gadnije nego što u stvari jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji vole muziku je cesto mnogo emotivnije shvataju nego muzicari, u cemu valjda i ima logike.

Kao i u vezi svega drugog, miliji mi je narodni pevac koji je dobar covek, nego idiot koji svira muziku koju volim.

Sa druge strane , ne treba gubiti iz vida: Samo mrtav harmonikash je dobar harmonikash smile.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hard Rock?? To i nije tako loshe.

Ako se ne varam Slog je Branko Badzic, e njega sam gledao dva puta sa Pergamentom tamo ´89 i bio je O.K. modza malo miran na stejdzu ali pjeva dobro. To da je trebao da pjeva u Sabbath-u mi je novo, intresantan info, no on se prijavljivao i za pjevacha Bijelog Dugmeta tamo polovinom osamdesetih mislim da je bio oglas u ROCK-u...

Dushane ispravi me ako neshto grijeshim, vidim da si biggrin.gifa: chovjek od znanja biggrin.gifa: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam Slog je Branko Badzic, e njega sam gledao dva puta sa Pergamentom tamo ´89 i bio je O.K. modza malo miran na stejdzu ali pjeva dobro.

Jako dobro peva, a, da, nastum mu je pomalo autistican...

To da je trebao da pjeva u Sabbath-u mi je novo, intresantan info, no on se prijavljivao i za pjevacha Bijelog Dugmeta tamo polovinom osamdesetih mislim da je bio oglas u ROCK-u...

Sada si ti mene informisao, vidis to ja nisam znao

Dushane ispravi me ako neshto grijeshim, vidim da si  chovjek od znanja
Izgleda da ovde ima vise ljudi nego sto sam mislio kojima secanje seze vise od petnaest godina unazad :wink::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo ono za harmonikasha je kraljevska definicija  to sam zaboravio komentarisati,drugo  hvala na komplimentu  josh me dobro sluzi pamcenje, valjda senilnost dolazi sa 40   trece, prije petnaest godina imalii smo strashno jaku scenu, shteta za RNA (born too late)  chetvrto, primjecuje te li  da jako malo ljudi postuje ovde,nas trojica plus dva momka koji su se pozitivno izjasnili o Pergamentu ostalo nishta  

Intresantno... :|

 

Svaka čast tebi da si sa toliko godina ostao vezan za ovu muziku i da nisi zastranio...

A sa druge strane imaš primjer na temi Alogia gdje lik od 27 godina (Tailgunner) lupa kako je Alogia najbolji srpski bend svih vremena... Pa valjda je i on uhvatio bar malo od tih vremena, pa bi trebao znati bolje...

 

Nego, ovo je odlično, samo nastavite, može se jako zanimljivih stvari saznati...

 

A ovaj ovdje Dušan, on je živi spomenik YU HM scene... Taj pamti i kako su on i Langer okupili Atomsko sklonište... smile.giflaugh.gif 8) biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj ovdje Dušan, on je živi spomenik YU HM scene... Taj pamti i kako su on i Langer okupili Atomsko sklonište...

smile.gifsmile.gifsmile.gif

Sta da kazem... Ako budem u fazonu, mozda vam ispricam jednom prilikom i kako sam isao sa Index-ovcima na turneju i davao casove gitare Tockovom ocu :oops: tongue.gif:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, doslo je do smene generacija, a YU HM bendovi sa kraja 80-ih pocetka 90-ih nisu mnogo ostavili iza sebe... Na osnovu cega da ih se seca bilo ko. Tako stoje stvari.

 

Pa ne bih se bash rekao da nisu nishta ostavili,bilo je tu bash par dobrih albuma, par legendarnih svirki, tada nije bilo interneta da komuniciramo kao sada ali opet je to zivjelo, Pergament 2 albuma Annathema isto,Heller da proshirim DR.Steel.Crna Udovica,Jagode,Griva, svi su izdavli dobre ploche samo izdavachke kuce jednostavno nisu zeljele podrzati HM,Ovo danas nije to to, svako moze snimiti na malo boljoj digi opremi album izrezati cd odshtampati omot i gotovo.To shto se kvalitet izgubijo to ne intresuje nikog :roll: :roll:

Josh neshto dali u opshte josh neko shtampa ploche(vinil) kod nas??? Neka underdogs firma ili tako neshto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kvalitet? Ima ovde kvaliteta, ali ljudi sve rade pogrešno. oni hoće brže-bolje nešto da snime i da se proslave. Za kvaliete treba puno vremena!

Iskren da budem, nemam pojma da li kod nas neko radi ploče. Lokner mi reče da je neki Amer pokupovao svu opremu od PGP-a, a video sam pre par godina u Politici Ekspres da je Diskos iz Aleksandrovca, tada u stečaju, dao oglas o prodaji opreme za pravljenje vinila. Underground možda nešto i postoji, ali ja ne znam za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
Pa nije eksplicitna...Malo ljudi zna da je shlog bio u uzem izboru da bude pevac Black Sabbath...Kako su mene informisali, covek je na finalnom cast-ingu u Londonu bukvalno "namestio" da ne bude pevac jer se uplasio mogucnosti da stvarno mora da ide unaokolo i peva sa njima.

E sad naravno, ako su lagali mene, i ja lazem vas...Ali prilicno dobro sam informisan.

(ne mislim na to da li je bio na audiciji i usao u uzi izbor, jer je to u potpunosti tacno, vec na razlog zasto je poslat kuci)

Pa drago mi je da neko spomenio i Šlogu i Pergament itd..iako kasnim sa odgovorima ..ali bi bilo dobro da ponovo ozivi ovaj topik..

poznajem Šlogu ..Jeste bio je pozvan kad su birali pevača za Black sabbath ali ga je uhvatila neka trema onda skroz je bio Šlogiran laugh.giflaugh.gif

 

Trenutno je u grupi Holy gral iz BEČEJA to je jedan tribute bend sviraju od AC Dc do sabbatha, preko Uriah heep i stvarno ima jako dobar glas još uvek ..sviraju za siću po klubovima velika razlika pored onoga da bi on mogao da postane svetski pevač...uostalom Pergament je bio dobar bend u ono vreme.

Kasnije oformili Rozenkreutz Stevo iz pergamenta i Šloga (Brank badzić )

To već Zvuči kao gradski prljavi RnR i moram reći nije baš nešto za mene čak sam se iznenadio kad sam čuo taj album.pod nazivom.... nikome ne volim da gledam u leđa....

U svremu zavisi za koga ....Samo ne razumem šta sad on radi u toj grupi Sveti gral ..??kad bi on mozda mogao da bude u dosta boljem i kvalitetnijem bendu.

Sa Stivom smo trgovali dosta sa pločama u novom Sadu a gde je on sada to neznam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, вероватно да сада не може да нађе боље од Светог Грала. Разлика између 'могао је бити' и 'јесте' је огромна, али је он дефакто одличан певач и то му нико не спори!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, вероватно да сада не може да нађе боље од Светог Грала. Разлика између 'могао је бити' и 'јесте' је огромна, али је он дефакто одличан певач и то му нико не спори!

On bi mogao da pokupi najbolje muzičare i da napravi bend,Pošto je i dobar tekstopisac, ..A ne da peva Paranoid i tnt po kafićima za gajbu piva.

Taj tribute band nije na nikakvom putu...mislim i to je Ok za njih.. samo je zalosno videti takvog kvalitetnog pevača u toj kategoriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...