Jump to content

Pergament


dr.lecter

Recommended Posts

CUo sam pricu i verujem da je istina da je Slog bio pozvan u Englesku na audiciju za pevaca Mejdena, kada je Bruce napustio bend. Jedino sto covek nije dobio vizu ili tako nesto pa nije otisao.

 

Aj ako neko zna vise... jako me zanima da li je to samo urbana legende u NSu ili je stvarno i bilo tako. Da cuo sam i da je pevac Osvajaca bio pozvan

To je bio za Black sabbath a ne za Mejden.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Pergamentu je bubnjeve lupao Kibo i to je jedino bitno jer je on lik na kvadrat. Posle nekoliko godina provedenih na robiji napustio je muziku kao aktivan svirac, sad slusa dzez i etno i organizuje neke dzez svirke.

A gde je Taker u svemu tome ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde, neka neko ko zna bude ljubomoran i nek' stavi imenima i prezimenima postavu koja je snimila "Vatrenu liniju", posto je na ploci samo taj podatak izostavljen.

U Pergamentu na albumu "Vruća linija " svirali su

 

Steva zahorjević , gitara

Brano badžić Šlog ,vokal

Farkas taker ,bubnjevi

Momčilo ,bass

 

Evo sad će da napada Gwydion (ili ko zna pod kojim imenom se sad krije )

da to nije tako .

Ako i ja možda grešim nazvaću Šloga pa ću ga pitati.

 

Na snimanju Mr war neki članovi su se već promenili.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nagovori ga ti da ponovo zapeva u nekom metal bendu, najbolje u Pergamentu, pa nek' se smenjuje sa Badzicem !!!

Inace, Pergament bi mogao ponovo da zasvira, kada bi fanovi malo dosadjivali Stivu - gitaristi (posto sve od njega zavisi), ono, svaki dan po desetak pisama da dobije kuci, malo dosadjivanja na fiksni, mob, autogrami i intervjui na ulici i mislim, tj. siguran sam da bi ga to iniciralo da ponovo sakupi bend!

Ovako, ce jednom godisnje (i redje) da sakupi neku ekipu za godisnjicu smrti

Bona Skota i otprasi tribute to AC/DC (imao sam cast da prisustvujem jednoj takvoj svirci u NS Time-u, dok sam bio u Novom Sadu, i bilo je "Za nezaborav") !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U banatskom sokolcu u Vojvodini na nekom festivalu letos svirali Pergament

Ili je u pitanju neka sasvim druga grupa ?

 

Piše pergament (Novi sad)

 

 

Petak, 25. avgust 2006., 20.00h

Elvis J. Kurtovich - legendarni sarajevski bend sa originalnim pjevačem Rizom, uz pesme Zabranjenog Pušenja

Deep End - poznati beogradski klupski bend

Pergament - Novi Sad

Rock Village Band

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Pergamentu na albumu "Vruća linija " svirali su

 

Steva zahorjević , gitara

Brano badžić Šlog ,vokal

Farkas taker ,bubnjevi

Momčilo ,bass

 

Evo sad će da napada Gwydion (ili ko zna pod kojim imenom se sad krije )

da to nije tako .

Ako i ja možda grešim nazvaću Šloga pa ću ga pitati.

 

Na snimanju Mr war neki članovi su se već promenili.

Joooj icon_smile.gificon_smile.gif

Kad Gwydion dodje pa vas sve lijepo iskritikuje zbog nepoznavanja i neznanja a odrasli ste u Novom Sadu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dudi je, ako se ne varam, iz Beceja, tako da to ne stoji.

Ja sam ubedjen da Slog nije pevao na "Vrucoj liniji", jer pevac sa tog albuma zvuci kao Alija Islamovic, cak na momente ubacuje i ijekavicu. Ne kazem da je to lose (mislim za ijakvicu), ali je zbunjujuce, jer se javlja tek na trenutke.

A kad je Serban dosao u bend?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što nigde ne piše ko su svirali na tom albumu.

 

Samo se dobro sećam da na prvom Yu metal festivalu 89 e u NS je već pevao Šlog. A na istoimenom festivalu godinu kasnije su se čak i tukli na bini icon_smile.gif Ne sećam se tačno ko ali Stiv iz pergamenta je bio glavni

 

Ima tu neko ko se seća i toga ..Kako je ono bilo muzičari se tuku na bini a publika ih gleda.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Strahinja je u pravu. Album je otpjevao taj Stanko.Ploca je izasla krajem 1988 a vec na tom 1.Yu METAL Attack Fest-u je pjevao Branko zar ne? Iste godine sam ih gledao na Metal Festi u Sarajevu dje su se pojavili kao zamjena za Annathemu koji su bili najavljeni i reklamirani ali su imali onaj tezak udes u Madjarskoj pa je uletio Pergament

Edited by dr.lecter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...