Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

trebalo mi je pola sata da upratim o cemu pisete.. ljudiiiii.. biggrin.gif

 

ajde ovako, recimo da podrzavam Totema, Rahowu, Thora, i slazem se s Gotzeom da Srpkinje svoje intime ne iznose na tezge kako bi neki prolupani psihici dokazali svoje teorije o zenama koje nemaju orgazme. to je takvo sranje, da ga ne treba komentarisati.

 

kao sto rekoh, sve je to lijepo, ja prva zivim evo s crncima i sve je to ok.. ali prosto mi se ne mijesa s njima.. a kao sto rece Rahowa - za hiljade godina, uspjeli su udariti kamen od kamen i naloziti vatru.. jebi ga, gomile njih jos s grane nisu sisli.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ratka Mladica kojeg ne mogu da smatram profesionalnim vojnikom.

 

 

 

uuu, ovo ti nije trebalo. necu da ulazim u diskusiju, ali iz prve ruke info - posto mi je cale vojno lice i ratovao covjek godinama.... u nekim francuskim vojnim skolama imaju lekcije o igmanskim osvajanjima i akcijama koje su produkt mladicevog uma. zamisli akciju u kojoj ucestvuje 2,5 hiljade vojnika i osvajanje 10 kilometara teritorije, a samo dva vojnika bivaju ranjena (u stvari, jedan je bio izvrnuo nogu u preskakanju rovova)?????? i tako dalje.. bitno, da ne ulazim u politiku, govorim ti samo o njegovoj vojnoj karijeri - sjecam se toga, i gledala sam licno generala Rouza koji je rekao da imamo `helldamned` dobrog vojnika za vodju.. blabla.. ITEKAKO JE PROFESIONALAN, samo sto je to mnogima smetalo. sminkerima uglavnom icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da ne. Davno sam pisao da iskrenog hriscanina mozes naci samo medju monasima, kakve to ima veze sa bilo cime icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

Ima veze sa onim sto primecujem. Zasto bih ja morao pratiti tvoj mentalni tok? Imam svoje poente, imas i ti tvoje.

To sto tebe bole kurac za Srbe...i

 

Ne kapiras. Volim srbe i jebe mi se za srbe isto kao i za sve druge. Uopsteno me boli kurac za takve podele, ja se za ljude vezujem nekim drugim valencama.

 

To znaci da ipak ima nas koji smo stvoreni i vi koji ste nastali od majmuna, evolucija bato  icon_twisted.gif  icon_twisted.gif  icon_twisted.gif ( Bez uvrede, to si i podrzavao)

 

Ja nikad nisam rekao da sam nastao od majmuna icon_smile.gif To je tvoj zakljucak po principu ako nije ovo mora da je ovo. Opusti se malo icon_smile.gif

 

Postoje ljudi koji nikad ne pitaju da li si neutralan, tako nesto ne moze postojati.

 

Mozda u tvom zivotu. Tvoja stvar icon_wink.gif

 

poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda u tvom zivotu. Tvoja stvar icon_wink.gif

 

poz.

Na ostalo necu da komentarisem, jer se secam tvojih postova sa tema poput ateisti, satanisti, evolucija itd. Sem na ovo.

Ratno stanje, opsta mobilizacija, reci mi mozes li ostati neutralan?

I mogu ti navesti jos primera ako hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ostalo necu da komentarisem, jer se secam tvojih postova sa tema poput ateisti, satanisti, evolucija itd. Sem na ovo.

Ratno stanje, opsta mobilizacija, reci mi mozes li ostati neutralan?

I mogu ti navesti jos primera ako hoces.

Praksom provereno, mogu.

Ti ne mozes, shvatio sam davno da smo drugaciji.

 

Nemoj se truditi sa primerima, jer je ocigledno da me ne razumes ni ovde kao ni na drugim temama. Zaboravi bolje icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praksom provereno, mogu.

Ti ne mozes, shvatio sam davno da smo drugaciji.

 

Nemoj se truditi sa primerima, jer je ocigledno da me ne razumes ni ovde kao ni na drugim temama. Zaboravi bolje icon_wink.gif

Sta ja mogu ili ne nije ni bitno, pogotovo kad ne razumes, ali sto i sam kazes ne vredi raspravljati, mislim, tj. znam da nisi u pravu ali ok, da ne ulazimo u filozofiju.

icon_twisted.gificon_twisted.gif (moje polje) icon_twisted.gificon_twisted.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

 

 

uuu, ovo ti nije trebalo. necu da ulazim u diskusiju, ali iz prve ruke info - posto mi je cale vojno lice i ratovao covjek godinama.... u nekim francuskim vojnim skolama imaju lekcije o igmanskim osvajanjima i akcijama koje su produkt mladicevog uma. zamisli akciju u kojoj ucestvuje 2,5 hiljade vojnika i osvajanje 10 kilometara teritorije, a samo dva vojnika bivaju ranjena (u stvari, jedan je bio izvrnuo nogu u preskakanju rovova)?????? i tako dalje.. bitno, da ne ulazim u politiku, govorim ti samo o njegovoj vojnoj karijeri - sjecam se toga, i gledala sam licno generala Rouza koji je rekao da imamo `helldamned` dobrog vojnika za vodju.. blabla.. ITEKAKO JE PROFESIONALAN, samo sto je to mnogima smetalo. sminkerima uglavnom icon_smile.gif

 

 

Profesionalan vojnik se zakleo na vernost svom narodu, a ne sebi; Mladic se deset godina krije po misijim rupama, i tako drzi 10 miliona pripadnika svog naroda kao taoce; znam ja i znaju svi kakava je situacija i ne bih o tome, da ne smaram; stvar je u tome sto on MORA DA SE ZRTVUJE ZA SVOJ NAROD KOJEM SE ZAKLEO NA VERNOST.To je njegova duznost kao vojnika.

 

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

 

 

 

 

 

Profesionalan vojnik se zakleo na vernost svom narodu, a ne sebi; Mladic se deset godina krije po misijim rupama, i tako drzi 10 miliona pripadnika svog naroda kao taoce; znam ja i znaju svi kakava je situacija i ne bih o tome, da ne smaram; stvar je u tome sto on MORA DA SE ZRTVUJE ZA SVOJ NAROD KOJEM SE ZAKLEO NA VERNOST.To je njegova duznost kao vojnika.

 

 

 

88

Da se preda citava Republika Srpska, problem nece biti resen. Svaki vojnik i svako dete. Ista stvar za Iraq, ista za Srbiju, i slicne fore.

To sto mediji lupetaju 'dacemo vam kredite, i necemo vas dirati.. ako nam date jednog coveka' - to su price za malu decu. Srbi da im daju i kosti pokojnog Zivojina Misica, onoj Haskoj stoci ne bi bilo dovoljno, tako da ostavi se te, za Srbe, pogubne propagande - vec su primerima i vecim ulozima (Milosevic) dokazali sta su hteli i postigli time... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

Kao prvo, vidim da nedostaje podforum Politika. icon_mrgreen.gif

 

Drugo, vec sam rekao da sam svestan situacije; nece nam biti nista bolje, ali nece biti gore.Ne vrdajte oko teme: ja pricam o njegovoj licnosti, ne o geopolitici.Niko, ali niko ne moze da kaze da sada NIJE bolje nego sto je bilo za vreme ratova koji su zajednickim naporom ovdasnjeg i prekodrinskog rezima vodjeni da bi bili izgubljeni; zasto se Mladic, kao vojnik, nije usprotivio cinjenici da pre zvarsetka pregovora drzi 70% Bosne, a posle pregovora samo 43%?Zbog cega su ginuli njegovi borci, i odakle mu pare da se sakriva kao mis, i on i Radovan?Od generalske plate?

 

Biti nacionalista znaci hteti da tvojoj zemlji bude bolje, a ne losije, ako sto se radilo od gazimestana.I , da se vratim malo na temu, prokleta pravoslavna ideologija i mitlogija zrtve je u mnogome doprinela nasoj propasti; zasto, kao sto su to radili pagani, ne slavimo uspesne vojskovodje kao na primer Misica i Putnika, nego ova dva pacova, Ratka i radovana?Proklet dan kad nam je nametnuto pravoslavlje.

 

Besplatan savet za sve ''nacional socijaliste'' ovde: ne moze se biti nacional socijalsita i hrsicanin istovremeno: jedna stvar iskljucuje drugu.

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proklet dan kad nam je nametnuto pravoslavlje.

Gde nadje u sve ovome Pravoslavlje, a sta Misic i Putnik nisu bili pravoslavci?

Ajde valjda toliko znas, da jesu!

 

Imate li vi, za sta kog se nesto desi lose ovoj zemlji a da ne optuzite Pravoslavlje?

 

I N.O.X

 

1. Zajebi mi sad politiku dosta je bilo, zatvoricu temu

2. Malo i vredjas, obrati paznju na pravilnik.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo, vec sam rekao da sam svestan situacije; nece nam biti nista bolje, ali nece biti gore.Ne vrdajte oko teme: ja pricam o njegovoj licnosti, ne o geopolitici.Niko, ali niko ne moze da kaze da sada NIJE bolje nego sto je bilo za vreme ratova koji su zajednickim naporom ovdasnjeg i prekodrinskog rezima vodjeni da bi bili izgubljeni; zasto se Mladic, kao vojnik, nije usprotivio cinjenici da pre zvarsetka pregovora drzi 70% Bosne, a posle pregovora samo 43%?Zbog cega su ginuli njegovi borci, i odakle mu pare da se sakriva kao mis, i on i Radovan?Od generalske plate?

 

Ti ocigledno nemas pojma dok pricas tako, i ocigledno si podlegao propagandi medija, jer ono sto ti pricas sere B92!

Prva stvar - evo blondie ce da potvrdi po iskustvu - gomila vojnih akcija koje Ratko Mladic preduzimao u Bosni znale su biti upola stopirane od strane Radovana Karadzica, a Radovan Karadzic sa druge strane nije smeo da pisne bez odobrenja Beograda. Sta ti ovo govori? Da je Ratko Mladic VOJNIK, a nikako politicar, i da se on za politiku Bosne i vojnu situaciju pitao isto koliko ti i ja zajedno. Da ne bude da lupam, operacija Igman zaustavljena je tacno u pola bitke, a trebalo je samo da se ocisti 5 kvadratnih km teritorije, skojih je muslimanska vojska deojstovala direktno na civile i grad. Gomila takvih akcija je stopirana, a ti sad pricas o ratu koji je vodjen da bi bio izgubljen, kao da si sa Marsa pao pa ne znas ko vodi te ratove i cija je vojna industrija drasticno skocila u ratovima na Balkanu.

Nit se pita Mladic, a jos manje Karadzic, a mozda i ponajmanje Milosevic. Tebe koga smatram malo inteligentnijim i upucenijim trebao bi da znas ove stvari bolje i ko se sta pita u svetu, a najbitnije od svega, navedi mi primere novije istorije u kojima su se vojskovodje nesto pitale, pa taman to bili americki generali, a ne neki tamo iz Republike Srpske.

 

Ratko Mladicu ni Radovanu Karadzicu ne trebaju pare da se skrivaju, a i otkud ti znas da to nije velika igra u kojoj mediji zaradjuju velike pare? S druge strane, 99% porodica u Republici Srpskoj a verujem i u Srbiji pa cak i Americi, bez pare i dinara cuvala bi ovu dvojicu i drzala ih kao kraljeve u svojim kucama. Ja prvi bi, i ne smatram ih nikakvim kukavicama, nego borcima za nesto sto ti jos nisi shvatio. Njihova predaja ne znaci nikome nista, a istorija ce pokazati vec svoje.

 

Skrenuli smo sa teme o paganizmu, ali vidim da se u prethodnih 5 strana razvila druga prica.

 

I da, nedostaje mi forum politika... treba nama vise ovakvih, nepljuvackih diskusija i rasprava. icon_da.gif

 

Poz.

 

Edit: Nisam jos naisao na Hrvata ili Muslimana (a znam ih jako mnogo) koji su pozeleli da neko njihov se nadje u Hagu, preda i sl., ali sam zato naisao na JAKO MNOGO, hiljade Srba koji su pozeleli tako nesto za svoje vojskovodje i politicare, diplomate... no.gif

Lepo je Vladika Nikolaj rekao da ponekad od bezumlja naroda stradaju najbolji lideri - e pa ovo je savrsen primer za to.

Edited by Nigga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proklet dan kad nam je nametnuto pravoslavlje.

Svidelo nam se tebi ili ne, Pravoslavlje nas je i odrzalo tokom svih ovih vekova. Cim smo ga se odrekli (u vidu komunizma i slicnih jada), snaslo nas je to sto nas je snaslo - sjebali smo se i kao narod i kao drzava. Istorija ce ti reci koliko smo bili jaki nekada davno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JOJ molim vas trazite onda adminima da otvore politiku ( mada tesko, nema od toga nista, zna se zasto je zatvorena, ZBOG UPADA USTASA I POJEDINACA KOJI SU IH PODRZAVALI )

 

Dalje znate sta kazu hrvati za Gotovinu " On je heroj, koji mora u Hag jer je podmetnuo bulju tamo gde niko nije hteo "

 

A Srbi za mladica kazu ( izvinite, nisu to Srbi) " On je Zlocinac "

E takve mi imamo kao B92 koji s za sacicu dolara prodaju da pljuju po svom narodu.

 

Ok idemo ovako, nastavi se ovde politika, zakljucavam teme ili brisem postove.

Toliko.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

JOJ molim vas trazite onda adminima da otvore politiku ( mada tesko, nema od toga nista, zna se zasto je zatvorena, ZBOG UPADA USTASA I POJEDINACA KOJI SU IH PODRZAVALI )

 

Ne mogu da verujem. no.gif

Da se vratim na paganizam..evo bas sam citao neke price iz staroslovenske i nordijske mitologije..extra zanimljivo. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog odlomka,mada ovo nije prica.Citao sam i o Perunu,rodjenju Daboga itd.

-"Periodizacija slavenske mitologije prema V.V.Ivanovu i B.N.Toporovu (V.Ilić "Mitologija i kultura"):

Prvom stupnju slavenske mitologije pripadaju dva praslavenska božanstva- Perun i Veles čija su imena vjerno rekonstruirana, kao i pripadajuća im ženska božanstva. Oni su međusobno povezani kao učesnici olujnog mita: bog nepogode Perun, koji živi na nebu, na najvišem vrhu planine, progoni svog zmajolikog neprijatelja Velesa, koji živi na zemlji. U praslavenski panteon mogla bi ući i božanstva različitih slavenskih tradicija: staroruski bog Svarog i njegov sin Svarožić- Znarasis kod Baltičkih Slavena. Isto tako drevnoruski Dažbog i južnoslavenski Dabog. U praslavenski panteon može s uvrstiti i Majka zemlja i druga božanstva.

Nižem stupnju pripadaju božanstva povezana s proizvodnim ciklusima i sezonskim poljoprivrednim obredima. To su bogovi Rod i Čur kod Istočnih Slavena, kao i brojna ženska božanstva kakva je Mokoš.

Stupnju apstraktne personifikacije božanskih funkcija pripadaju božanstva Pravda i Krivda, Dobra Kob i Zla Kob. Značenja riječi sudbina, uspjeh, sreća, vjerojatno su bila povezana sa staroslavenskom riječi bog. Prema L. Legeru u naše doba riječ bog je u svim slavenskim jezicima ista. Nju nije moglo donijeti kršćanstvo. Riječ bog nalazi se u imenima najvećeg broja drevnoslavenskih božanstava (Dažbog, Staribog, Dabog, Bjelobog, Crnobog). Prema Legeru riječ bog je istovjetna sa sanskrtskim bhaga (blagostanje, sreća). To je jedan od epiteta bogu i ime jednog božanstva iz "Vede". Božanstva stupnja apstraktne personifikacije susreću se u bajkovitim pričama koje su podudarne s vremenom nastanka bajki, a također i s konkretnim životnim situacijama.

Stupnju mitologizacije povijesnih tradicija pripadaju heroji mitološkog eposa. Oni su poznati u određenim slavenskim mitološkim tradicijama, kakvi su rodoslovni heroji: Kuj, Šćek, Hariv- kod Istočnih Slavena: Čeh, Ljah i Krak kod Zapadnih Slavena. Stupnju bajkovitih ličnosti drevnoslavenske mitologije pripadaju mitologizirana lica najnižeg mitološkog razvitka. Takvi su Baba-Jaga, čudo-judo, šumski car, vodeničar, morski car, zli čarobnjak.

Najnižem stupnju razvoja drevnoslavenske mitologije pripadaju grupe duhova, zlih duhova- nečastivih. Oni su svojstveni cjelokupnom mitološkom prostoru od kuće do šume. Ovoj grupi pripadaju: domaći duhovi, vodenjaci, rusalke, vile, vještice, ale, čume, mora, vampiri, karakondžule; a od životinjskih božanstava medvjed i vuk."-

-Od nordijske sam citao one standardne price o Thoru i njegovom putu u Jotunheim,borbi sa divovima,zatim kako je i sam Odin morao da zrtvuje jedno oko da bi pridobio mudrost i pomogao ljudima..itd.

 

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par reci i o hrastu

-"Hrast

Najsvetije stablo Starih Slavena bio je hrast. U šumama svetih hrastova ložili su vječnu vatru, bile su ograđene plotom, za zaštitu od stoke i zlih ljudi. Stablo hrasta bilo je posvećeno bogu gromovniku Perunu. U stara vremena su pod starim hrastovima vijećali starješine o potrebama svoga roda. Po drugim hrastom na humku prikazivao je starješina ili žrec žrtvu bogu Perunu. Ogromna stabla hrasta ponekad stara i po više stotina godina, rasla su na humcima, a narod ih je osobito štovao. Tih kultnih hrastova bilo je mnogo, te su ih i za kršćanskog doba veoma poštivali. Pod hrastovima su se često nalazili ogromni kameni žrtvenici na kojima su ljudi u staro doba prinosili žrtve bogovima. Te žrtvenike su u slavenskim zemljama moglo vidjeti sve do kraja 15. stoljeća. U mnogim slavenskim zemljama, kako na istočnim tako i na zapadnim stranama, kao i uz priobalna područja Baltika, a također i na otoku Rujanu još i danas se nailazi na ogromna stabla hrastova koja su obilježavala grobove davnih predaka. I grane hrasta bile su svete, pa se hrastovo lišće prinosilo bolesnicima da bi prije ozdravili. Štovanje hrasta postoji i danas u mnogim krajevima primjerice Grablju u Dalmaciji.

U pribaltičkim krajevima Slaveni su držali velika stabla svetima. Osobito su obožavali hrastove i breze, a poštovali su i staro trojstvo: Peruna gromovnika, Potrimbe boga žetve i Pokola zloduha podzemlja Zanimljivo je svetiše u pribaltičkim krajevima, na Romowom Polju gdje se nalazi kompleks stare šume, svetiše Svantomesto tu se najznačanija bila tri hrasta koja su simbolizirala staroslavensko trojstvo Perun- Trebun- Pokola. Na srednjem hrastu bio je ucrtan lik Peruna"-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da editujem,jbg..

 

Evo jos samo ovo, kratko je:

 

-"Svantovidov bijeli konj

 

U hramu boga Svantevida na Rujanu čuvan je bijeli konj ne kojem je po vjerovanju Rujanaca jahao bog Svantevid. Konja smio je jahati samo vrhovni svećenik. Pomoću tog konja proricala se i budućnost. Kad bi Rujanci odlučili ratovati protiv neke zemlje svećenici bi postavili pred hramom koplja u tri reda; u svakom bi se redu zabola koplja i spojila poprijeko, pritom rt bi se okrenuo u zemlju, a redovi su bili rastavljeni velikim razmakom. Prije polaska u boj vrhovni svećenik nakon obredne molitve izvede iz predvorja konja i provede ga preko tri reda kopalja. Svećenik je pogađao prema hodu konja kakav će biti ishod rata. Ako bi konj ulazio u redove desnom nogom, to se smatralo kao dobar predznak, a ako makar samo jednom stupi prvi lijevom nogom, ne bi se išlo u rat"-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve vas ljubitelje crncuga, cigana, siptara i ostalog sljama; znate li vi da ce Srbi za 20 godina postati manjina u sopstvenoj otadzbini zbog niskog nataliteta a zivotinjskog nataliteta cigana, siptara i balija. Ako ste toliko zaslepljeni jevrejskom propagandom onada idite na b92 i tamo pljujte po Srbiji, lepo dajte oglas da zelite da se seksate sa obojenima i podrzavajte neprijatelje svoje rase i svog naroda. Biti toliko glup pa poverovati u neprijateljsku propagandu, kako smo mi Srbi krivi za sve ratove, kako su crnci pametniji od belaca, pa bolji ljubavnici, pa pljuvati svoju rasu a uzdizati obojene, to normalan covek ne moze ciniti. I nemojte tu vise da pisete razne gluposti. Navedite bar 3 dragocena izuma za covecanstvo sto je napravio neki crnac i ja cu se obesiti o prvu banderu. A ti izgovori, ima obojenih naucnika, samo mi ne znamo za njih, to su price u koje ne bi poverovalo ni dete od 3 godine. I ne serite tu o Frojdu, koji je bio Jevrejin.

Da beli covek nije isao u Afriku, svi crnci bi i dan danas zadnjicu brisali rukom.

Jevreji su majstori lazi i propagande, sposobni su za poslove s novcem, zato i vladaju svetom. Najveci neprijatelj im je Beli covek, zato i zele da ga uniste tako sto mu naturaju sve ono sto slabi rasu: Rasno mesanje, narkomanija, pederizam, abortus, razne perverzije itd. Posebno hriscanstvo i teoriju kako treba okrenuti drugi obraz.

Ponavljam jos jednom, srecom da su Srbi koji sebe smatraju hriscanima 99% ne pridrzavaju tih suludih saveta iz Biblije, inace bi nestali odavno.

Pozdrav svim patriotama bez obzira na versko opredeljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

tj. znam da nisi u pravu ali ok.

 

 

Tako nesto mozes da kazes za ljude koje dobro poznajes. Pricas o mom zivotu i iskustvu, a realno, ne znas nijednu konkretnu stvar o meni.

I u samouverenosti se moze preterati icon_wink.gif

 

Jednostavno mi smo drugaciji, nemoj traziti sebe u meni. Shvati ovo na pravi nacin.

 

(shvati to kako god hoces, ali ajde da pustimo ljude da uzivaju u temi icon_wink.gif )

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

HRABRO STOJI PRAVO

 

JEVREJSKE KNJIGE SU ZA JEVREJE,

JEVREJSKE MESIJE SU SMISLILI ZA SEBE,

ALI AKO TI NISI OD JEVREJSKE KRVI,

KAKO ONI MOGU BITI ZA TEBE?

 

NAČINITI IDOLA OD KNJIGE,

TO JE OTROV DA IZLUDIŠ;

UMIRUĆI BOG NA KRSTU,

TO JE RAZLOG DA POLUDIŠ.

 

ČUVAJ SE SVIH SVETIH KNJIGA,

SVAKE VERE KOJA BI TE SAVILA,

I SVIH ZAKONA KOJE JE JEVREJ STVORIO,

I SVIH ZLATNIH PRAVILA.

 

“ZAKONI” I “PRAVILA” NAMETNUTI TEBI

OD DANA KADA SU IH STVORILI,

NISU NAMENJENI ZA TVOJE “DOBRO”

VEĆ DA BI TE OBORILI.

 

USUDI SE DA POKIDAŠ LANCE

I BUDI VERAN SAMOME SEBI.

USUDI SE: OSLOBODI SVOJU SVEST

OD STVARI KOJE ŠKODE TEBI.

 

UVEK MISLI SVOJE SOPSTVENE MISLI,

I NAUČI DA MISLIŠ ZDRAVO;

NAUČI DA KORISTIŠ SOPSTVENI MOZAK

I HRABRO STOJI PRAVO!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...